Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...

Programe TV cu altfel de sporturi
 Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...

Ați prins vremurile cand 120 Volț...
 Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu

Politist mutilat de caine in curt...
 Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart

Accesare Plex prin webstation
 

Cats (2019)

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Un film realizat dupa un musical celebru, care a inaugurat era megaproductiilor pe Broadway cu bugete uriase, costume, decoruri si efecte impresionante, a spart toate recordurile la incasari si a rulat in continuu mai bine de 20 de ani.
Apropo, cum vi se par pisicile din film, credeti ca arata realist?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/gq50F-IDXDc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019
Din ce in ce mai proaste devin filmele incat nici nu mai merita sa le vezi piratat.
Cred ca industria cinematografica o sa dea coltu' in maxim 5-10 ani.  
Tot felul de idioti care se pretind regizori  si scenaristi doar pentru ca au avere si pile   se apuca de facut filme si toate suprasaturate  cu efecte CGI!  Fie desene animate remasterizate precum Lion King,  Pokemon,  Sonic, Mario,  Jim Button si  cred ca in curand o sa vedem si un film cu   Tom si Jerry. Ce face foamea asta de bani!  
Fie se  fac filme dupa jocuri precum Tomb Raider, Assassin's Creed, Angry Birds, Warcraft,Resident Evil, Hitman, Need for Speed, Prince of Persia, Mario, Mortal Kombat. Au cam ramas in pana de idei. Si toate 90% CGI si restul niste replici proaste si banale.
Nu am nimic cu filmele CGI, dar duse sunt vremurile cand mai vedeai un Lord of the Rings, Gladiator, Titanic, Matrix,  Dark Night, Inglourious Basterds, Pulp Fiction, Jurassic Park, Star Wars cu Anakin, sau Kill Bill.
Mai aveau si interpretare actoriceasca buna si dialoguri si replici memorabile, dar de cand cu Avatar a innebunit lumea de 10 ani incoace. Numai in CGI o tinem!  



Ultimul film pe care l-am mai vazut anul asta   a fost Avengers Endgame la cinema de Paste doar de distractie, vizionandu-l pentru efecte si tratandu-l ca pe un pop-corn movie (si am cam fost dezamagit de cum a evoluat actiune si cat de mult ne-au plicitisit cu dialogurile si cat de putin a durat actiunea).
Si de atunci n-am mai vizionat nimic, nici pe net, nici la cinema, nici la TV.

Prefer  sa cumpar jocuri , parca altceva e cand joci in multiplayer cu alti jucatori ori joci un RPG unde ai libertate de miscare si posibilitatea sa alegi replicile si sa schimbi cursul povestii.

Edited by juno70, 21 July 2019 - 10:06.


#3
addumi

addumi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,817
  • Înscris: 10.02.2017

View PostPopaXXX, on 21 iulie 2019 - 09:41, said:

Apropo, cum vi se par pisicile din film, credeti ca arata realist?

Motanul Dănilă din filmul Veronica (regie Elisabeta Bostan), da clasa oricator personaje din acest film.
Nu trebuie uitat cu ce echipamente si tehnologie a fost facut "Veronica" in cmparatie cu filmul amintit.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
cam horror ...

#5
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
Ceva mai aiurea nu mi-a fost dat sa vad.

#6
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 26.10.2017
"Cats" a devenit un musical legendar ocupand locul patru  dintre cele mai urmarite musicaluri si este bazat pe cartea "Old Possum"s Book of Practical Cats" scrisa de T.E. Elliot.
   Doar nu vreti sa vedeti pisici adevarate cantand "Memories"Posted Image Dar, pe B. Streisand o puteti auzi...plus versurile frumoase ale cantecului.
   Ecranizarea este binevenita!


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/VLaScTPAb54?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Darkestnight, 21 July 2019 - 11:59.


#7
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019
Exista deja Pisicile Aristocrate
Care asa animatie invechita cum e, e cu mult peste porcaria aia computerizata de mai sus.  
Asta pe vremea cand pana si actorii vocali se straduiau sa joace bine si scenaristii erau calificati si capabili sa scrie replici bune.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/4rrXR6n0RTY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#8
Darkestnight

Darkestnight

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 26.10.2017
Imi plac si mie Pisicile Aristocrate.. Dar,cele doua sunt diferite si ca muzica si ca poveste.
Cum crezi ca puteau face pisicile? In film vor juca Ian Mc Kellen,Idris Elba, Jennifer Hunson, Taylor Swift,Judi Dench.
Ti se par actori care nu si fac bine meseria?

Edited by Darkestnight, 21 July 2019 - 12:28.


#9
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019

View PostDarkestnight, on 21 iulie 2019 - 12:25, said:

  In film vor juca Ian Mc Kellen,Idris Elba, Jennifer Hunson, Taylor Swift,Judi Dench.

Poti sa bagi ce actori de Oscar  vrei....daca regizorii si scenaristii sunt idioti, filmul tot va iesi prost.  

Am mai vazut filme cu distributie mare si care au dat-o cu mucii-n fasole!

View PostDarkestnight, on 21 iulie 2019 - 12:25, said:


Cum crezi ca puteau face pisicile?  
Sunt deja sute de filme cu pisici si catei.

Mai vreau si altceva!
Ceva autentic!
Ori sa se inspire/plagieze  de undeva si sa o faca mai bine.

Edited by juno70, 21 July 2019 - 12:31.


#10
NeuralShock

NeuralShock

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 15.07.2010
Imi plac musical-urile asa ca o sa-i acord o sansa. CGI ul arata ok-ish in mare parte, la imagine (cinematography), lumini, umbre nu sta deloc rau si-s tare curios sa-l vad pe Gandalf (Ian McKellen) in personaj de pisoi Posted Image

#11
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
După un quote faimos in era noastră.....DISGUSTANG

#12
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018

View Postjuno70, on 21 iulie 2019 - 12:11, said:

Exista deja Pisicile Aristocrate
Care asa animatie invechita cum e, e cu mult peste porcaria aia computerizata de mai sus.  
Presimt ca o sa apara un remake facut pe computer si pentru asta, Disney a scos o gramada de remake-uri in ultima vreme pentru filmele lor clasice.

#13
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce-i cu mizeria asta ? Va uitati la asa ceva ? Ptiu drace ..

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Musicalul e misto, pisicile bulanoase humanoide sunt creepy ...

#15
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Cred ca o sa ma uit la el....poate daca nu era muzical era mai misto....
Mie nu prea imi plac muzicalurile
ps:un muzical care a fost pe placul meu a fost Seven Brides for Seven Brothers

Edited by I2O, 21 July 2019 - 18:11.


#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Blues Brothers!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate