Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Universul Marvel

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#1
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017


Marvel Studios SDCC Announcements

BLACK WIDOW - May 1, 2020
Scarlett Johansson, David Harbour, Florence Pugh, O-T Fagbenle, and Rachel Weisz. Directed by Cate Shortland.

THE FALCON & THE WINTER SOLDIER - Fall 2020
An original series with Anthony Mackie, Sebastian Stan and Daniel Brühl.

ETERNALS - November 6, 2020
Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Lauren Ridloff, Brian Tyree Henry, Salma Hayek, Lia McHugh and Don Lee. Directed by Chloé Zhao.

SHANG-CHI AND THE LEGEND OF THE TEN RINGS - February 12, 2021
Simu Liu, Awkwafina, and Tony Leung, directed by Destin Daniel Cretton.

WANDAVISION - Spring 2021
An original series with Elizabeth Olsen, Paul Bettany and Teyonah Parris.

LOKI - Spring 2021
An original series with Tom Hiddleston.

DOCTOR STRANGE IN THE MULTIVERSE OF MADNESS - May 7, 2021
Benedict Cumberbatch and Elizabeth Olsen. Scott Derrickson returns as director. This will be the MCU’s first scary movie!

WHAT IF…? - Summer 2021
The first animated series in the MCU, with Jeffrey Wright as the voice of The Watcher and many actors from across the MCU reprising their roles as voice talent.

HAWKEYE - Fall 2021
An original series that will also introduce Kate Bishop.

THOR: LOVE & THUNDER - November 5, 2021
Chris Hemsworth, Tessa Thompson and Natalie Portman. Taika Waititi returns as director.

BLADE - TBA - Mahershala Ali will be Blade.

ALSO CONFIRMED:
Captain Marvel 2, Black Panther 2, Guardians of the Galaxy 3, Fantastic Four and Mutants in development!

Source: https://buckysjawlin...c-announcements



#2
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019
Parerea mea, dar ar trebui sa se cam opreasca.  Mai bine sa incheie in plina glorie cu Endgame  decat sa se plafoneze.
La un moment dat nu vor mai avea spectatori si nu vor mai  face bani.  


Cam ce ar mai   fi de vazut ar fi Guardians of the Galaxy vol. 3 , Doctor Strange 2  si poate Eternals din curiozitate, poate si Thor 4 ,   restul nu prea starnesc interes pentru public.
Fara Iron Man, Captain America , Hulk si Thor, franciza o sa cam moara.






Acum vad ca iar vor sa refaca Fantastic Four pentru a patra oara!
Odata la 10 ani se reface prostia asta de film, tot inapoi la origini,  tot cu Dr. Doom, tot cum si-au capatat puterile...
The Fantastic Four (1994) - IMDb
Fantastic Four (2005) - IMDb
Fantastic Four (2015) - IMDb
Normal ar fi sa readuca actorii din distributia filmului din 2005 fiindca astia mi s-au parut mai buni.

Edited by juno70, 21 July 2019 - 09:33.


#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005
Cum sa se opreasca? este 'stage 4', conform planului

#4
Furiosa

Furiosa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 20.02.2017
Posterele oficiale ale filmelor:

Attached Files



#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,873
  • Înscris: 01.01.2010
Ăștia au cocalarit SF-ul în cinematografie. Pentru mine, va fi greu sa decadă mai mult.

#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 Furiosa, on 21 iulie 2019 - 09:20, said:

Marvel Studios SDCC Announcements
-------------------------
ALSO CONFIRMED:
Captain Marvel 2,

Source: https://buckysjawlin...c-announcements
Eu sunt curios ce actrita au ales sa joace in Captain Marvel 2.
Daca e tot Brie Larson, eu chiar nu ma duc !

#7
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,985
  • Înscris: 30.08.2017
Din cele listate, Loki si Thor mi se par interesante. Imi place ca la Thor au pastrat regizorul filmului anterior. Altfel, nu vad sa aiba aceeasi priza la public cu noile personaje.

Se pare ca noul film Thor o va avea si pe Natalie Portman in rolul She Thor sau cum i-o zice

https://www.cnet.com...comic-con-2019/

Edited by george_alexandru, 21 July 2019 - 10:11.


#8
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019
Sunt si niste eroi a caror nume nu-ti trezesc interesul,
Falcon, Black Widow, Hawkeye....cine sunt astia si ce superputeri au?  
Scarlet Witch...asta nu trebuia sa ramana in X-Men?
Si cine naiba e Shang-Chi?
Cat despre Eternals, din cate stiu astia-s nemuritori si invincibili, deci o sa fie cam previzibil de plictisitor.   Dar Angelina Jolie in filmul asta? WTF?



Nene, eu am crescut cu personajele Iron Man, Thor, Captain America , Hulk, Spider-Man, X-Men si Fantastic Four....mai bine faceau inca 10 filme cu ei decat cu niste eroi anonimi.  
De la Falcon si Black Widow poate vor scoate miliardul, dar la celelalte cred ca se vor situa undeva sub 500-700 milioane, si pe parcurs o sa tot scada.
Ca dupa glorie vine si decaderea!

Edited by juno70, 21 July 2019 - 10:17.


#9
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004
Era prevazut ca se vor opri cu Stage 3.

Daca le-a mers au decis sa ma imulga vaca un pic.

Macar au decis sa anuleze Agents of SHIELD. Sezonul 6 - care ruleaza acum are 13 episoade si la fel va avea si 7. Plus ca vor muri o parte din ei - nu mai are tangenta cu seria cum s-a intentionat la inceput.
S-a schimbat omul  de decizie la Marvel dupa achizitia sa de catre Disney si acum Disney face ce vrea.

Din punctul meu de vedere se vede schimbarea in rau dupa achizitie.

#10
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,985
  • Înscris: 30.08.2017
Vaca aia e stearpa si abia se ai tine pe picioare. Aia de la marketing vor avea mult de munca sa promoveze filmele astea...

#11
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019

 super8, on 21 iulie 2019 - 10:05, said:

Eu sunt curios ce actrita au ales sa joace in Captain Marvel 2.
Daca e tot Brie Larson, eu chiar nu ma duc !
Am o veste proasta.....actrita a  semnat contract pentru urmatorii 10 ani cu Marvel.
Practic, ea e noua Captain America  si noul Iron Man la un loc  si capul de afis si emblema noilor razbunatori.

Edited by juno70, 21 July 2019 - 10:26.


#12
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,360
  • Înscris: 10.08.2005

 juno70, on 21 iulie 2019 - 09:28, said:

Acum vad ca iar vor sa refaca Fantastic Four pentru a patra oara!
Odata la 10 ani se reface prostia asta de film, tot inapoi la origini,  tot cu Dr. Doom, tot cum si-au capatat puterile...
The Fantastic Four (1994) - IMDb
Fantastic Four (2005) - IMDb
Fantastic Four (2015) - IMDb
Normal ar fi sa readuca actorii din distributia filmului din 2005 fiindca astia mi s-au parut mai buni.
doar ca o data a fost Sony, o data Fox, in'94 habar n-am cine a fost

Edited by MarianG, 21 July 2019 - 10:28.


#13
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019
Parerea mea, dar daca esti adult de 20-30 ani  din generatia de copii  mileniali  care a crescut vizionand desene animate cu supereroi pe Fox Kids si Cartoon Network, nu prea mai merita sa te duci sa vezi filmele MCU la cinema acum.  Nici alea de la DC Comics nu mai merita.
Urmatoarele filme se anunta mult mai infantile, inclusiv Deadpool 3 va fi setat mai pentru copii si adolescenti dupa achizitionarea companiei 21st Century Fox  de catre Walt Disney Company.
La un moment dat, cand ai loc de munca, responsabilitati, taxe de platit,  hobby-uri, o locuinta de intretinut,  eventual masina, o iubita sau o nevasta + copii de intretinut, cam e cazul sa te lasi de vizionat filme si seriale.
Si sa incerci sa te maturizezi sa-ti traiesti filmul tau,  serialul tau ,  adica  propria ta viata, sa fii tu un supererou prin a face voluntariat, ajuta alti oameni saraci si copii bolnavi, sa inveti alti oameni, sa ajuti la dezvoltarea societatii, sa inovezi, sa inventezi.

Plus ca filmele de la Marvel sunt pentru copii de 12 ani. Mai merge la 16 ani cand esti pustan, hai pe la 18-25 ani cand iesi cu gasca  la  cinema (cu iubita nu prea merge, nicio fata serioasa nu merge la filme cu supereroi), dar de la 25 ani incolo cam trebuie sa te lasi de desene animate si filme infantile cu supereroi.
Eventual te mai duci pe la 30-40 de ani cand iesi cu copilul mic de 6 - 8 ani la cinema. O sa vezi atunci cat de pueril o sa ti se para filmele cu supereroi la varsta de 35-40 ani. O sa te plictisesti crunt sau o sa incepi sa adormi la ele.
Si o sa preferi sa fii in momentul ala la un cazinou , la un bar de striptease cu gagici siliconate, la un meci de fotbal , la o opereta  sau  sa faci alpinism  la munte,   la un gratar..........ca un barbat adevarat.  Adica e cazul sa-ti gasesti distractii de om matur!  

Filmele si serialele cu eroi  sunt pentru copilasi ,  studenti  someri si inceli ratati de 30-40 ani care stau cu parintii.

Edited by juno70, 21 July 2019 - 10:33.


#14
-same-

-same-

    Inactive member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,466
  • Înscris: 21.12.2013
Pai si ce sa faca oamenii astia de la marvel, sa nu mai faca filme pt ca am imbatranit noi? :)

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Plus ca filmele de la Marvel sunt pentru copii de 12 ani. Mai merge la 16 ani cand esti pustan, hai pe la 18-25 ani cand iesi cu gasca  la  cinema (cu iubita nu prea merge, nicio fata serioasa nu merge la filme cu supereroi), dar de la 25 ani incolo cam trebuie sa te lasi de desene animate si filme infantile cu supereroi
Hmmm... E chiar parerea ta.
Pe-afara se duc la ele la orice varsta. Cand ii vezi pe-aia de 40-60 de ani imbracati in costume din Marvel pe la comic-con-uri... chit ca au familie - vine si nevasta si copii si ei in costumele lor...

E ca si cazul cu comics-urile - in Romania  si alte tari nu au prins, dar in tarile anglofone in special, sunt maniaci cu ele.
Mai mult comics-uri decat sa citeasa o carte.

#16
zedicus

zedicus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 25.12.2013

 eiffel, on 21 iulie 2019 - 10:45, said:

Hmmm... E chiar parerea ta.
Pe-afara se duc la ele la orice varsta. Cand ii vezi pe-aia de 40-60 de ani imbracati in costume din Marvel pe la comic-con-uri... chit ca au familie - vine si nevasta si copii si ei in costumele lor...
Exact. Odata ce esti geek, esti geek pe viata. Si ma mandresc cu asta. Si la 80 de ani o sa merg sa ma uit si sa savurez filmele cu super eroi cu aceeasi pasiune ca acum la 28.

Si da, in America cultura geek e bine dezvoltata. La noi nu se poate, ca sunt promovate manelele, capatos si lasfierbinti. Pe strada la noi gasesti mai multi fani las fierbinti decat fani star wars , marvel sau altceva. DAR sa nu deviem!

#17
juno70

juno70

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 21.07.2019
Poate, dar astia de merg la expozitii sunt putini si foarte putini isi permit costumele alea. Plus ca fac profit sau isi fac promovare.  

Dar cand ai o varsta, un job serios in alt domeniu   si nu ai nicio tangenta cu domeniul (adica sa profesezi), cam trebuie sa te opresti si sa incerci sa-ti faci viata ta mai buna.

 zedicus, on 21 iulie 2019 - 10:48, said:

Si da, in America cultura geek e bine dezvoltata. La noi nu se poate, ca sunt promovate manelele, capatos si lasfierbinti. Pe strada la noi gasesti mai multi fani las fierbinti decat fani star wars , marvel sau altceva. DAR sa nu deviem!
Romanii sunt si ei imaturi in felul lor, ca de aia si societatea romaneasca e jos rau de tot si ne aflam unde ne aflam cu prim-ministri analfabeti si primari hoti.
N-ar fi fost insa o mare diferenta daca erau fani Star Wars/Marvel/DC, Romania tot ar fi fost la fel de needucata si saraca.  
Pur si simplu, ca vorbim de Las Fierbinti sau de Marvel, nu te educa cu nimic, nu te dezvolta deloc personal sau profesional, nu te ajuta cu nimic in cariera.  

Eu ma refer  la rusi , austrieci, chinezi, la englezi, francezi,  unguri, germani....astia nu prea sunt asa de americanizati cum suntem noi. Nu prea sunt cu filmele cu supereroi, doar categoria consumerista mai saraca care isi permite de un bilet  ieftin la cinema de mall.  
Au identitate culturala proprie pe care o incearca sa o conserve.
Si prefera sa vada filmele lor, multe premiate pe la Cannes.
Filme din alea avangardiste, mature, serioase, fara supereroi si actiune, filme psihologice  sau filme educationale   care mai emit mesaje emotionale sau filosofice sau filme de elite precum le facea Alfred Hitchcock  ori Stanley Kubrick prin anii 50-60' pe care le vad doar bogatii.   Filme si operete a caror tarife  sunt mai mari si unde nu intra oricine, nefiind filme destinate maselor.
Genul de filme pe care le gasesti cu greu si  pe torrente, dar in magazine.

Edited by juno70, 21 July 2019 - 10:57.


#18
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,303
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Poate, dar astia de merg la expozitii sunt putini si foarte putini isi permit costumele alea. Plus ca fac profit sau isi fac promovare.  

Dar cand ai o varsta, un job serios in alt domeniu   si nu ai nicio tangenta cu domeniul (adica sa profesezi), cam trebuie sa te opresti si sa incerci sa-ti faci viata ta mai buna.

Putini se duc ? La cel mai mare Comic-con - San Diego biletele se epuizeaza cu luni inainte. Nu exista spatiu ca sa permita sa intre toti care vor. Un bilet la "negru" se da si cu 1000 de dolari.

Stiu un tip - are 50 de ani - a lucrat in IT - si-a facut propria firma de soft, a vandut-o pe milioane si tot se duce. Masina e inscriptionata cu Agents of SHIELD, are costum de Iron Man, Spider Man, ba chiar si de Kylo Ren.
Nu mai zic de cate tipe se duc. La noi ti-ar da cu cratita in cap daca ar auzi asa ceva.

Englezii sunt mai rai decat americanii cu comics-urile si Comic-con-urile - au chiar mai multe decat ei. Probabil nu degeaba Star Wars si cea mai mare parte a Marvel sunt filmate in UK.
Nu mai zic de colectionarii de figurine din filme - tot englezii sunt cei mai mari.
Si francezii au propria cultura comics chiar daca difera un pic de cea anglofona. Au propriile comics. Nu stiu daca ai auzit de revista Pif . De sriile cu Asterix sigur ai auzit - provin tot din Comics.
Chinezii ? Hmmm... Au cam inceput sa bage bani in filmele americane - chiar si in cele Marvel. Ca producatori, nu doar consumatori.

Filmele alea serioase de care vorbesti nu prea se mai fac. Iar ce castiga pe la Cannes sau chiar si Oscar-uri de ceva ani incoace sunt mai mult ptr gay sau daor premii acordate "politic".

Singurele tari in care cultura Pop ( asa se cheama ) nu a "prins" sunt fostele tari comuniste, cam atat.

Singurul lucru corect e legat de costumele de la comic-con - unele chiar costa enorm. Nu toate.
Fiecare dupa posibilitati.

Sincer si eu m-as duce la Comic-Con-ul romanesc - da exista si asa ceva, dar numai invitati din Game of Thornes pe-acolo.

Un lucru ciudat oarecum - Stan Lee - practic "omul" de la Marvel - legenda Comic-con-urilor americane era totusi evreu roman. Parintii sai erau originari din Romania.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate