Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Problema ONT ZTE de la DIGI

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iamalex222

iamalex222

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2017
Salut!Am avut o problema cu internutul,am sunat la DIGI si mi s-a dat o noua parola in locul celei din contract ca sa reconfigurez modemul.Stiti voi,sa bag ip ul ala in browser si sa intru in meniul modemului,dar cum eu mi-am '' prins urechile'' in el,a trebuit sa-i chem pe cei de la digi sa mi-l faca.Toate bune si frumoase,netul merge acum pe PC......dar wifi-ul nu mai merge.E un ONT ZTE F660V1 sau RV1(nu mai stiu exact)cu 2 porturi,GE si FE.Chestia e ca netul imi merge pe pc,cablul de retea fiind bagat in GE ,dar ca sa-mi mearga wifi-ul trebuie sa-l scot si sa-l bag in FE,dar dupa nu-mi mai merge pe PC.Cum pot sa-l fac?Va rog, raspundeti daca stiti sigur cum sa-l fac,oricum imi e frica sa umblu la el.

#2
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018
Daca nu te pricepi mai bine cheama tehnicul de la Digi

#3
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Suna la telefon, pentru inceput.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,295
  • Înscris: 08.02.2011
Eventual cauti pe cineva sa te ajute prin team viewer daca zici ca iti merge netul prin cablu si nu wireless.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cum adica nu-ti merge wifi-ul cand ai pc-ul conectat in GE? Iti dispare reteaua wifi? Ce anume nu-ti merge?
Singura problema pe care o stiu la ONT-urile alea e ca fiind conectat pe wifi nu puteam accesa ceva ce era conectat pe FE sau GE (nu mai stiu care din cele doua erau active) valabil si invers, nu se "vedeau" echipamentele conectate pe cablu cu cele conectate pe wireless, chit ca amandoua primeau aceeasi clasa de ip-uri, pe amandoua functiona internetul. Neavand acces de admin pe el nu stiu care era problema, probabil ceva vlan setat aiurea.
Se rezolva daca le trimiti mail cu problema exacta.

#6
iamalex222

iamalex222

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.04.2017

 MembruAnonim, on 20 iulie 2019 - 20:38, said:

Cum adica nu-ti merge wifi-ul cand ai pc-ul conectat in GE? Iti dispare reteaua wifi? Ce anume nu-ti merge?
Singura problema pe care o stiu la ONT-urile alea e ca fiind conectat pe wifi nu puteam accesa ceva ce era conectat pe FE sau GE (nu mai stiu care din cele doua erau active) valabil si invers, nu se "vedeau" echipamentele conectate pe cablu cu cele conectate pe wireless, chit ca amandoua primeau aceeasi clasa de ip-uri, pe amandoua functiona internetul. Neavand acces de admin pe el nu stiu care era problema, probabil ceva vlan setat aiurea.
Se rezolva daca le trimiti mail cu problema exacta.


Nu merge wifi-ul deloc.Am observat ca daca bag cablul in FE din pc nu mai merge netul nici pe PC si nici wifi-ul.Becul de la internet palpaie si merge netul pe pc,dar cel de la wifi e stins,asta cand e conectat in port-ul GE.

Edited by iamalex222, 21 July 2019 - 16:37.


#7
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Suna la relatii clienti si intreaba cum merg si cum se configureaza

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate