Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Relatie la distanta si problema cu concediile

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#73
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 21:56, said:

Nu.. vreau sa ma lase sa fac bani singura daca el nu vrea sa-mi dea. Sau macar sa ma lase sa imi termin de platit creditul dracului o data. Ce cer atat de mult?
Păi fii fermă dacă te ține. Spune-i că nu ai timp, ești super busy, să nu vină la anu'. Dacă se încăpățânează și vine, nu-i deschide, pleacă din apartament, spune-i că ești la mă-ta, că moare de inimă. Că ai un milion de griji. Că au venit cutremurul și inundațiile în România :rolleyes:

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 21:40, said:

O sa transpun in romana o parte din ultima discutie avuta cu el:
Nu vrei să pui și o conversație de-a voastră când sunteți drăgăstoși?

#74
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 21:40, said:

. Tu oricum nu imi dai cat sa platesc anticipat macar un an de zile din credit, spui ca sunt o gramada de bani... Si nu-i pot face nici singura daca trebuie sa-mi iau liber cand esti tu aici. Planul meu era sa termin de platit anul asta dar daca mai iau liber si in decembrie 2 saptamani asta nu se va intampla. Voi mai avea inca de plata in ianuarie.


Pai stai...sa o luam logic.
Deci tu zici ca in luna decembrie termini de achitat un credit imobiliar "cat casa poporului".
Nu stiu ce varsta ai, daca ne-ai spus, sau de cand ai inceput creditul, sau valoarea lui, dar asta inseamna ca ori castigi sume enorme de bani lunar, ca in general lumea plateste gen 2000 lei pe luna timp de minim 10-20 de ani, deci tu ca sa platesti creditul ala in timp asa de scurt, trebuie sa achiti  minim 10.000 lunar, altfel n-are sens.

Bun pana aici.
Deci tu castigi asa de mult pe luna, dar e un capat de tara daca n-ai mai munci 2 saptamani in decembrie...iar e putin ciudat. Ca zici ca vrei sa termini in decembrie. Si daca n-ai munci alea 2 saptamani, cat de mult timp ti-ar mai putea lua ca sa achiti complet? Mai mult de cateva luni n-are cum, hai sa zicem ca specificul muncii iti aduce venituri mult mai mari in decembrie fata de alta luna.

Si atunci, daca tu stai asa de bine cu banii, de ce ai avea nevoie sa te rogi de ala sa iti dea el?

#75
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 21:40, said:

O sa transpun in romana o parte din ultima discutie avuta cu el:

Eu: Vreau sa te intreb ceva: crezi ca ai putea veni in ianuarie iarna asta? As vrea sa lucrez toata luna decembrie si sa mai fac o plata anticipta la credit in ianuarie. Atunci se presupune ca ar trebui sa termin de platit creditul pe care il am.
0

"In iarna asta sunt disponibila din Ianuarie
Daca vrei in Decembrie te costa $15,000 sa-mi platesc creditul
Tu alegi!"


Ce atata vrajeala?
Ce dreaq complicati lucrurile care nu sunt complicate?????

#76
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postsilesax, on 20 iulie 2019 - 21:54, said:

sa mor daca nu sună a negociere de preț.. daca tu ții la asta io înghit un kil de ținte. tot ce vrei pare a fi sa l faci sa ti dea mai multi bani. Posted Image

Exact!
Ea vrea sfaturi sa il manipuleze pe ala ca sa ii dea bani si vrea sa o invatam noi.

Chestia cu creditul imobiliar care se ramburseaza in 2 saptamani e chiar neplauzibila.
Daca ar fi asa desteapta incat sa castige atat (desi din organizari evenimente n-ai cum sa castigi atat), ori nu mai are nevoie de bani de la ala, ori ar duce-o capul cum sa il vrajeasca.

#77
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015

View Postepetroiu, on 20 iulie 2019 - 22:06, said:

Deci tu castigi asa de mult pe luna, dar e un capat de tara daca n-ai mai munci 2 saptamani in decembrie...iar e putin ciudat. Ca zici ca vrei sa termini in decembrie. Si daca n-ai munci alea 2 saptamani, cat de mult timp ti-ar mai putea lua ca sa achiti complet? Mai mult de cateva luni n-are cum, hai sa zicem ca specificul muncii iti aduce venituri mult mai mari in decembrie fata de alta luna.

Si atunci, daca tu stai asa de bine cu banii, de ce ai avea nevoie sa te rogi de ala sa iti dea el?

Daca am o relatie care sa-mi spuna mie cuim sa-mi organizez timpul, nu am nevoie de relatia aia, ce mare filozofie?

View Postepetroiu, on 20 iulie 2019 - 22:08, said:


Exact!
Ea vrea sfaturi sa il manipuleze pe ala ca sa ii dea bani si vrea sa o invatam noi.

Chestia cu creditul imobiliar care se ramburseaza in 2 saptamani e chiar neplauzibila.
Daca ar fi asa desteapta incat sa castige atat (desi din organizari evenimente n-ai cum sa castigi atat), ori nu mai are nevoie de bani de la ala, ori ar duce-o capul cum sa il vrajeasca.

Da mah si eu la fel, da-mi un serviciu cu un salariu de $2,500 pe luna net si vin in Romania sa va salvez.
Uite, va manipulez

#78
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostTsunnnami, on 20 iulie 2019 - 22:06, said:


Daca vrei in Decembrie te costa $15,000 sa-mi platesc creditul
Tu alegi!"






Din organizari de evenimente se castiga 15.000 de dolari in 2 saptamani? Ca ea asa zice, sa ii dea ala ce ar pierde ea. Ce basme spui tu aici?
O fi ala american, dar tu crezi ca e atat de prost? Adica tu stii mai bine ca zici ca esti acolo, asa prosti sunt barbatii acolo?

#79
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
1. Dă-l dracu' de handicapat! Auzi: să vină ca trântoru' de 2 ori pe an când vrea el; parcă vine în sejur la servicii complete gratis: casă, masa, sex, plimbări. Huooo! Scuze păpușă: dar ești bleagă! Găsește-ți dragă fată un mitic, oltean, moldovean, ardelean, bănățean, moț, moroșean de-al nostru; ce dacă nu știe limbi străine ș.a.m.d.
2. Zii lu' handi' că vrei să vină în fiecare weekend că ai nevoie de el(sanchi); vezi ce zice? Auzi al dracu': își  ia bilet cu 6 luni înainte ca să fie ieftin!
3. Dacă vrei să obții un avantaj(sumă) de la handi', n-am nici o sugestie.

#80
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,804
  • Înscris: 20.10.2015

View Postepetroiu, on 20 iulie 2019 - 22:09, said:

Din organizari de evenimente se castiga 15.000 de dolari in 2 saptamani? Ca ea asa zice, sa ii dea ala ce ar pierde ea. Ce basme spui tu aici?
O fi ala american, dar tu crezi ca e atat de prost? Adica tu stii mai bine ca zici ca esti acolo, asa prosti sunt barbatii acolo?

Nu ma intereseaza, eu am programul meu, daca nu vrea, sa plateasca

#81
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View PostRamina_1, on 20 iulie 2019 - 21:56, said:

Nu.. vreau sa ma lase sa fac bani singura daca el nu vrea sa-mi dea. Sau macar sa ma lase sa imi termin de platit creditul dracului o data. Ce cer atat de mult?

Cu tot respectul, ilustrezi perfect absurdul gandirii feminine.
Cum adica nu te lasa? Poate sa vina cu forta la tine in decembrie?

Tu aratai perfect faptul ca femeia, chiar si cand e independenta, pe picioarele ei si isi plateste singura un credit ipotecar, tot nu ar vrea sa "scape din mana" alte eventuale beneficii oferite de altcineva.
Baga-l in aia a ama-sii, lucreaza, plateste-tio creditul si gata.
Dar nu, tu vrei sa il mai tii imbarligat dupa tine pentru avantaje cu viza etc, dar sa faca si tot numai cum vrei tu.


Tu vrei ca toate sa iasa cum vrei tu!\
Nu femeie! Ala vrea intr-un fel, tu vrei in alt fel, il trimiti la plimbare si gata. Dar nu, tu vrei sa-l determini pe el sa se comporte incat toate sa fie doar in avantajul tau.

Edited by epetroiu, 20 July 2019 - 22:16.


#82
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011

View Postjobist, on 20 iulie 2019 - 22:10, said:

Dă-l dracu' de handicapat! Auzi: să vină ca trântoru' de 2 ori pe an când vrea el; parcă vine în sejur la servicii complete gratis: casă, masa, sex, plimbări. Huooo!

Da, da' are cetățenie :lol:

#83
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postjobist, on 20 iulie 2019 - 22:10, said:

1. Dă-l dracu' de handicapat! Auzi: să vină ca trântoru' de 2 ori pe an când vrea el; parcă vine în sejur la servicii complete gratis: casă, masa, sex, plimbări. Huooo! Scuze păpușă: dar ești bleagă! Găsește-ți dragă fată un mitic, oltean, moldovean, ardelean, bănățean, moț, moroșean de-al nostru; ce dacă nu știe limbi străine ș.a.m.d.
2. Zii lu' handi' că vrei să vină în fiecare weekend că ai nevoie de el(sanchi); vezi ce zice? Auzi al dracu': își  ia bilet cu 6 luni înainte ca să fie ieftin!
3. Dacă vrei să obții un avantaj(sumă) de la handi', n-am nici o sugestie.

Nu inteleg de ce e ala handicapat si ea e demna de lauda.
Tu nu vezi ca ea vrea doar sa profite? Cum o puteti vedea intr-o lumina buna?
Tu nu vezi ca ala , din mesajele puse, aproape ca intelege ca ea nu tine la el si chiar ii zice ca vrea s-o lase in pace si sa nu mai vina deloc?
Dar ea nu, nu ii da raspuns clar, ca se gandeste ca ar mai putea totusi profita de el.

Voua chiar nu va e clar cine ce hram poarta aici? Femeia nu e nicidecum bleaga.
Daca ea e corecta, ii spune lu' ala pa si gata.

Edited by epetroiu, 20 July 2019 - 22:22.


#84
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
E un milog, profitor!

#85
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
pai tu nu vezi nene ca pentru ea nu contează faptul ca ala vine de la mii de kilometri sa stea doar cu ea platind o groaza de bani? pentru ea gestul asta e egal cu zero, pentru ea problema e ca nu i da mai multi bani.. despre ce vb?
altele ar fi f fericite sa vada ca un barbat in speta iubitul vrea sa petreacă timp cu ele..

#86
epetroiu

epetroiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,530
  • Înscris: 05.08.2016

View Postjobist, on 20 iulie 2019 - 22:21, said:

E un milog, profitor!

Daca atat ai inteles tu...

View Postsilesax, on 20 iulie 2019 - 22:23, said:

pai tu nu vezi nene ca pentru ea nu contează faptul ca ala vine de la mii de kilometri sa stea doar cu ea platind o groaza de bani? pentru ea gestul asta e egal cu zero, pentru ea problema e ca nu i da mai multi bani.. despre ce vb?
altele ar fi f fericite sa vada ca un barbat in speta iubitul vrea sa petreacă timp cu ele..

Exact.Ea este o profitoare de 2 lei, faza cu creditul e vrajeala (nu se sustine matematic). E doar o poveste ca sa poata scoate bani de la ala. Chiar nu va prindeti, nu-ti trebuie cine stie IQ... dati-o incolo.
Chiar n-ati prins faza complet amuzanta? cica sa termine creditul in decembrie 2019 ca sa... dea de carnet Posted Image

Trist este ca multi barbati pe aici vad situatia fix pe dos, e jenant chiar.

In loc sa vada inca o situatie in care femeia este profitoare, manipulatoare si are o gandire egoista si absurda... Ea stie deja ca ala are bilete luate in decembrie, deci nu poate veni in ianuarie, si acum urmareste doar sa-l faca sa-i dea o suma mare de bani.
E ridicol oricum, si e clar ca s-a orientat gresit, daca ala ia bilete cu 6 luni inainte ca sa fie ieftine, nu e clar ca nu are bani la discretie?

Edited by epetroiu, 20 July 2019 - 22:32.


#87
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010

View Postepetroiu, on 20 iulie 2019 - 22:14, said:

...
Dar nu, tu vrei sa il mai tii imbarligat dupa tine pentru avantaje cu viza etc, dar sa faca si tot numai cum vrei tu.
...
De ce, să aibă și românașul avantaj nu doar toți ceilalți!

View Postsilesax, on 20 iulie 2019 - 22:23, said:

pai tu nu vezi nene ca pentru ea nu contează faptul ca ala vine de la mii de kilometri sa stea doar cu ea platind o groaza de bani? ...
Care groază de bani? N-auzi că-și ia bilet cu 6 luni înainte?
Mai dă-l dracu' cu miile lui de kilometri!

#88
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
e vorba de gest nu de bani pana la urma. e fraier ala, nici un ban nu trebuia sa i dea.

o relație nu se clădește pe dat bani si pe viza.

#89
jobist

jobist

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,746
  • Înscris: 23.04.2010
Nu e un gest de apreciat; dimpotrivă! Ăla vine la distracție  gratis cu bilete de 2 lei! Profitor, neam prost!

LE parcă văd că zice că are vreo juma de secol trecut în buletin!

Edited by jobist, 20 July 2019 - 22:44.


#90
cipri2bau

cipri2bau

    Violonist sarac care nici nu mai canta de disperat ce e

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,015
  • Înscris: 30.11.2017

Quote

te enervez, sunt zgarcit, prost, lent si nu merit  sa fiu cu tine
e lentPosted Image La ce se referea???Posted Image

Deci i-a zis că-i lent.

Edited by cipri2bau, 20 July 2019 - 22:55.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate