Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Relatie la distanta si problema cu concediile

* - - - - 6 votes
  • Please log in to reply
283 replies to this topic

#19
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
Nu e vorba despre videochat, am un mic srl de organizare evenimente, cu mine ca admin si atata, practic lucrez pentru mine insami, am scris mai sus. Si chiar daca ar fi videochat nu vad nimic rau in asta. Va rog sa nu ma mai luati la misto, ca problema mea chiar e serioasa.

Edited by Ramina_1, 20 July 2019 - 09:21.


#20
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
De fapt nu e serioasa. Daca e de cativa ani.
O data sau de doua ori pe ani, e chiar neimportanta.

Ai un musafir nepoftit.


#21
Freak404

Freak404

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 985
  • Înscris: 29.01.2008

 MarianG, on 20 iulie 2019 - 09:17, said:

Si de ce mai accepti "relatia la distanta" sa te vezi "din an in paste"?
Daca tot iei concediu de ce nu plecati undeva ?
Pentru ca:

Quote

El ma ajuta cu bani dar sume mici, nu ma pot baza pe ce imi da el si cat sta la mine pierd destul de multi bani din cauza faptului ca nu pot sa lucrez. Nu mi-a dat niciodata o suma mare sa inteleg si eu ceva din ea, sa platesc anticipat un an din credit de ex. desi si-ar permite, zice ca sunt o gramada de bani.

 Ramina_1, on 20 iulie 2019 - 09:20, said:

Va rog sa nu ma mai luati la misto, ca problema mea chiar e serioasa.
Eu unul nu te iau la misto, deja m\am investit emotional in subiect.

Edited by Freak404, 20 July 2019 - 09:29.


#22
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,904
  • Înscris: 07.11.2006
Cata scoala iti trebuie ca sa-ti dai seama ca intre voi doi exista un mare vid,ca nu va potriviti de loc?

#23
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
macar de banii aia isi acopera chiria si papa,ca restul e gratis si cam da cu deranj

#24
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009
Am curățat topicul și i-am dat vacanță lui vasile_yo. Gata cu miștourile, vă rog.

#25
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

 althea, on 20 iulie 2019 - 09:55, said:

Am curățat topicul și i-am dat vacanță lui vasile_yo. Gata cu miștourile, vă rog.

de ce pare ca initiatorul e troll?

on topic: cum ai putea sa-l faci sa stea numai 1 saptamana in loc de 2-3 daca nu discutand cu el?
2. ce relatie e aia in care tu vrei sa stai impreuna cu el doar 1 saptamana o data la 6 luni?

#26
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,769
  • Înscris: 06.09.2004
ai castiguri peste medie, dar nu-ti permiti sa platesti rata daca iti iei 2 sapt libere? de ce te-ai inhamat la creditul asta? calculul trebuia sa-l faci inainte sa iei creditul, nu acum.

in al doilea rand, de ce-l primesti pe tip la tine?

#27
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005

 Freak404, on 20 iulie 2019 - 09:24, said:

Pentru ca:
[...]
Pai sunt o gramada de bani.



Apoi voi despre ce vorbiti de nu va sincronizati concediile ?
Are rost sa intreb de fidelitate ?

Edited by MarianG, 20 July 2019 - 10:13.


#28
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019
Rata la credit mi-o permit, eu trag sa fac plati anticipate ca sa scap de credit mai repede dar la minim 2 saptamani de concediu vara si minim 2 saptamani de concediu iarna (exact in perioada cand imi merge cel mai bine) rezulta minim o luna de concediu pe an, timp in care pierd o suma considerabila de bani cu care as putea plati in avans aproape un an din credit, suma pe care el nu mi-o da. Sper ca m-am facut inteleasa.

#29
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Cu el ai vorbit despre chestia asta ?


#30
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,087
  • Înscris: 15.05.2008
ce evenimente sunt in decembrie,nu se leaga
o sg persoana nu poate face mare branza
vara e aglomeratie,tre sa fii mai rapid,se suprapun

#31
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019

 MarianG, on 20 iulie 2019 - 10:13, said:

Pai sunt o gramada de bani.



Apoi voi despre ce vorbiti de nu va sincronizati concediile ?
Are rost sa intreb de fidelitate ?
Eu incerc sa sincronizez dar el si isi alege singur cand sa vina fara sa ma consulte si pe mine, de obicei vara prin iulie si iarna de sarbatori, daca incerc sa vorbesc cu el despre asta se supara si reactioneaza cum am descris in primul post.

Acum as dori si niste sfaturi la modul serios daca aveti. Multumesc.

#32
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Simplu, fa-l sa vina cateva zile in fiecare saptamana.

Quote

Isi ia bilet pentru urmatoarea venire chiar si cu 10 luni de zile inainte (deci aproape cu un an inainte) si gaseste motiv ca deja a cheltuit o gramada pe bilet. Acum cand  a fost la mine vara asta deja avea luat bilet pentru decembrie inca din martie.
deci e oarecum stabilit concediul, din punctul sau de vedere

Edited by MarianG, 20 July 2019 - 10:27.


#33
Ramina_1

Ramina_1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 20.07.2019

 ceanu1980, on 20 iulie 2019 - 10:21, said:

ce evenimente sunt in decembrie,nu se leaga
o sg persoana nu poate face mare branza
vara e aglomeratie,tre sa fii mai rapid,se suprapun

Nu o sa-mi explic activitatea in amanunt ca nu de asta am deschis acest topic. Daca aveti niste sfaturi la obiect in legatura cu problema mea as aprecia.

#34
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015

 Ramina_1, on 20 iulie 2019 - 10:23, said:

Eu incerc sa sincronizez dar el si isi alege singur cand sa vina fara sa ma consulte si pe mine
Adică intră peste tine în casă, sau cum?
Îl iubeşti?
Dacă îl iubeşti, pune-i pe tapet problema căsătoriei. Am aşa, un feeling, că după aceea vei respira uşurată.

#35
ursuletul68

ursuletul68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 06.09.2011
Ai crezut ca daca e strain iti achita creditul desi zici ca are bani..In fine, sa zicem ca ti-a venit mintea la craniu si esti constienta de eroarea in care ai persistat niste ani(dupa ce ai scris in primul post).Ce sa faci: 1-ii spui problemele mentionate si aici, ca poata sa vina cand poti tu si sa stea cat poti tu, ca in rest ai un job din care platesti casa si nu fitele lui o platesc!;2-pricepe,e de bine..nu pricepe, ii spui ca relatia nu mai poate continua! e simplu..si nu il mai bagi in seama, nu ii raspunzi la telefon sau schimbi numarul, nu ii deschizi usa daca mai vine la tine. Daca face scene la usa, te urmareste, te hartuieste, te asteapta la job etc, chemi politia.
  Vezi ca baiatul este periculos, a facut o obsesie pt tine (ca vad, ca face cam ce vrea), tu cam nu stii/vrei/ai curaj sa il ''mascaresti''(desi nu cred ca ai sindromul Stockholm) si nu ai luat atitudine de cand il stii..Ia sa fie inversa situatia..pai ala iti dadea cu tarsienele in glutei de iesea un sut perfect daca era minge si nu popoul tau.Repet, nenea este periculos mai ales daca rupi relatia cu talalaiala!Deci si daca, nu pricepe ce te deranjeaza, ii spui bye-bye fara alte abureli, ba ca va zice apoi ca se schimba, ba ca nu si-a dat seama, ba ca a gresit, ba ca bla-bla si tu sa pui boticul! IL UITI si asa vei fi linistita, fara o relatie toxica..

#36
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

 Ramina_1, on 20 iulie 2019 - 10:17, said:

Rata la credit mi-o permit, eu trag sa fac plati anticipate ca sa scap de credit mai repede dar la minim 2 saptamani de concediu vara si minim 2 saptamani de concediu iarna (exact in perioada cand imi merge cel mai bine) rezulta minim o luna de concediu pe an, timp in care pierd o suma considerabila de bani cu care as putea plati in avans aproape un an din credit, suma pe care el nu mi-o da. Sper ca m-am facut inteleasa.

Daca intr-o luna platesti aproape un an, inseamna ca in 2 ani platesti 20 ani si mai ai platiti vreo 10, deci ai cam scapat... , tare imi e ca e sambata si ai chef de trolleala.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate