Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

CPU aproape 100% tot timpul !

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#19
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,861
  • Înscris: 06.01.2008

View Postmaladetz, on 18 iulie 2019 - 22:14, said:

Am facut update la driver-ul audio, am gasit unul din mai 2019 , vad ca cele doua procese au disparut si totul  revenit la normal momentan, plus ca si windows-ul si-a luat un update.
Am gasit pe diverse site-uri problema identica cu a ta, raportata si prin 2017-2018, si care era datorata tot driverului audio.
Ar cam trebui sa nu mai apara problema, cel putin pana la urmatorul update de Windows.

View PostPiticVerde, on 18 iulie 2019 - 20:35, said:

Eu chiar nu inteleg de ce romanii folosesc masiv Chrome,acest browser mancator de resurse ,'furacios' de informatii personale si creator  de probleme.Recomand Mozilla Firefox cu cont creat,este excelent.Chrome este la fel ca Nod 32,exceptional la infintare ,foarte slab in momentul de fata.In concluzie,dezinstaleaza Chrome si instaleaza Mozilla si nu vei mai avea probleme asa cum nu am nici eu de peste 10 ani de zile cu Firefox.
La Firefox cand ai apasat middle-button la mouse pe un tab, dus a fost, in timp ce pe Chrome se inchide doar cand dai drumul butonului. De asemenea, scroll in pagina folosind middle-button merge extrem de naspa pe Firefox si Opera, unele extensii de pe Chrome nu erau si pe Firefox ultima data cand am vrut sa migrez, iar per total are un lag sesizabil fata de Chrome.
Si nu mai tin minte sigur daca e si la Firefox, dar la Opera modul in care dai ctrl+tab intre taburile deschise e haotic, nu merge in ordine de la primul la ultimul (sau ultimul la primul cu shift+tab).
Si la 15+ taburi cat am in mod curent deschise, Firefox deja agata rau de tot in comparatie cu Chrome.

View Postburkina, on 18 iulie 2019 - 20:55, said:

Brave ftw daca ai proc mai vechi
Opera rullz
Opera e bazat tot pe motorul din spatele Chrome (sau era, ultima data cand am verificat), si e doar o versiune cu alta interfata (cum e Android-ul curat de pe telefoanele Google Pixel, versus cel impopoțonat de pe Samsung).

Edited by Hider141, 19 July 2019 - 08:21.


#20
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postwaterman, on 18 iulie 2019 - 19:48, said:

Stai tu calm că unii trag și acum de XP cu un Celeron și cu 1 giga de RAM.
Și se bat cu pumnii-n piept că e ok că ei n-au nevoie de mai mult că doar stau pe net.
....si se joaca solitaire :roflmaofast:
Apropo,CS 2.0 Source ruleaza pe jeguri din astea?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate