Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 

Recomandare firma montaj pavele - buget strict

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009
Salut, am de pavat o suprafata deschisa, dreptunghiulara de aproximativ 75mp si o alee lunga de 25m cu 1,8m latime. M-ar interesa o firma de la care sa cumpar pavelele si sa asigure transportul si montajul in Ilfov.
Mentionez ca suprafata pe care se pun pavelele nu trebuie decopertata, aleea este betonata. Oare reusesc sa ma incadrez cu totul intr-un buget de 5.000 lei?

Multumesc!

Edited by mariusonweb, 16 July 2019 - 09:54.


#2
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
In aia 5000 lei te incadrezi doar cu manopera la montaj... Lucrez in domeniu de 3 ani.... Este c-am 35 lei/mp+TVA montaj pe beton, 20 lei/ml+TVA montaj bordura, Si pavajul pleaca de la 33 lei/mp in sus cel de 4 cm grosime culoare gri.

Edited by baribalu, 16 July 2019 - 10:12.


#3
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Nu te incadrezi, sub 30 de lei mp la montaj nu gasesti si mai conteaza si ce model vrei ca sunt si unii artisti. Am pus acum 2 ani la 30 lei+/mp cu niste salahori care veneau seara si in weekend. Posted Image La borduri te intelegi in functie de ce bordura ai, greutate, teren, diverse. Mare atentie la firmele de unde cumperi, majoritatea nu asigura transportul complet, in sensul ca iti vine cu masina si tre sa dai tu paletii jos Posted Image Cauta si tu pe unii ca lumea cu macara pe masina ca anonimii care fac in spatele casei pavele sigur nu au asa ceva chiar daca au pret la jumatate din firmele mari.

Edited by filipxxx, 16 July 2019 - 11:00.


#4
mariusonweb

mariusonweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 17.03.2009
Am abordat oameni pe OLX si am primit 2 oferte mai decente:

"pavele 110 mp x35 lei /mp =3850
borduri 80buc x5.5lei /buc=440 lei
transport cu descarcare 700 lei
manopera cam 22 lei /mp"
si
"Pret pavaj 20*10 rosu - 33,7 lei/mp
Pret bordura rosu - 12 lei/ml
Pret montaj pavaj - 25 lei/mp
Pret montaj bordura - 10 lei/ml"

#5
baribalu

baribalu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,669
  • Înscris: 23.10.2006
Bafta si vezi sa nu fie niste Dorei, sa te duca mai mult la final si pavajul sa nu fie din ala facut in spatele curtii... sub 4 cm grosime pavajul se numeste biscuite si se rupe tot la fel ....

#6
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 01.12.2007
Salut! Cu ce pret ai reusir sa faci? As fi si eu interesat cat ajunge m2 de pavaj cu tot cu montat.

#7
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
O sa pun si eu un update peste 2-3 saptamani cand / daca or veni oamenii la montaj.
Pana acum pot spune ca mi-am luat-o la transport de nu m-am vazut. Nu socotisem ca tre sa dau 550 lei contravaloare paleti (returnabili in caz ca predau paletii, dar ce sa mai predai ca jumatate s-au rupt la descarcat), 300 transportul si 350 taxa autorizatie de tonaj sa pot intra cu camionu pe strada.

Nu stiu daca sa optez pentru montat pavele pe pat de nisip sau pe sapa-semiumeda. Montatorul vrea pe sapa, zice ca se face beton dedesubt si nu se mai lasa nicio pavea, cam asta ar fi singurul avantaj mentionat. Eu am indoieli daca nu cumva apa care intra printre pavele si sapa iarna nu va duce la crapaturi ale sapei in timp. Asa pe nisip, s-a lasat undeva, repari fara sa spargi ceva.

#8
campnou

campnou

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,268
  • Înscris: 10.05.2011
Buna ziua, tre sa pun și eu pavele pt o terasa, am pus un strat de 15 cm pietriș, și au mai rămas vreo 4-5 cm pt ultimul strat peste care vin pavelele, din ce sa fie acest ultim strat, mărgăritar, nisip, sau ce altceva, daca pun nisip cat se lasă pavelele după vibrare, și ultima întrebare  pt montajul bordurilor ce material îmi trebuie, ce compoziție? Mulțumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate