Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

telefon Turcia

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
crisioana

crisioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.04.2014
Noi , anul trecut aveam abonament la Vodofone și am fost la ei la sediu pt a cere o oferta pe care au avut-o niște prieteni acum 2 ani in Turcia ,  a trebuit sa vb cu 2 operatori care nu înțelegeau ce voiam iar intr-un sfârșit au sunat culmea la Vodafone!!!pentru a cere oferta.Aceasta oferta consta in plata a 3 euro pe zi și beneficiezi de abonamentul care îl ai țara (internet , minute convorbiri la același tarif ca in țara)

#20
w140

w140

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,409
  • Înscris: 30.04.2008

View Postcrisioana, on 01 august 2019 - 14:34, said:

...aveam abonament la Vodofone și am fost la ei la sediu ...

La sediul Vodafone in Romania sau in Turcia???

Edited by w140, 01 August 2019 - 16:16.


#21
crisioana

crisioana

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 03.04.2014

View Postw140, on 01 august 2019 - 16:14, said:


La sediul Vodafone in Romania sau in Turcia???
La Vodafone România , dar inițial nu voiau sa facă aceasta oferta mi s-a zis ca trebuie sa schimbe abonamentul, nu știu de ce se feresc sa îți facă o oferta care sa avantajeze clientul.

#22
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,681
  • Înscris: 17.01.2008
Experienta mea cu telefonia din Turcia a fost cam asa: am avut nevoie strict pentru trafic de date.
Am cumparat cartela prepay de la Vodafone, 80TRY credit si 50 TRY SIM-ul. Atentie ca in oferte nu este inclus si SIM-ul ci doar credit-ul.
De cei 80TRY am avut 20Gb date, multe minute si multe SMS-uri.
Numele pachtului: Turist.
Valabilitatea numarului este de 90 zile de la activare, din ce am studiat, dupa astea 90 zile IMEI-ul telefonului folosit este trecut pe lista neagra, astfel ca daca anul urmator mai iei alta cartela, nu o poti folosi in acelasi telefon.
Dupa o luna de la activare, orice credit neconsumat se pierde.
Intradevar am stat destull de mult pana sa imi primesc cartela, dar am avut senzatia ca ... nu prea se descurca cu nr de pasaport in loc de TCC Kimlik...

@RomanuX, cum ai rezolvat pana la urma?

#23
oztan

oztan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,274
  • Înscris: 25.12.2006

View Postdanutzu_1069, on 20 septembrie 2019 - 14:46, said:

..... dupa astea 90 zile IMEI-ul telefonului folosit este trecut pe lista neagra, astfel ca daca anul urmator mai iei alta cartela, nu o poti folosi in acelasi telefon...
ai 120 zile care poti sa folosesti , dupa cea  nu mai poti .....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate