Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Travel Mix 8K

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
TheSignMetro64

TheSignMetro64

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 07.09.2018
Din 2020 se lansează Travel Mix 8K, conform site-ului oficial. Anul acesta s-a lansat versiunea 4K. Dacă postul japonez NHK 8K este bun, înseamnă că și Travel Mix 8K va fi un post de calitate. Posted Image

Aici puteți discuta despre acest canal.

#2
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Discutam cand va fi in grila cablistilor. Pana atunci exista un singur canal 4K, probabil 8K va fi implementat cand se inaugureaza autostrada Sibiu-Pitesti :naughty:

#3
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 30.04.2006
cand la noi vor fi gata autostrazile, in vestul Europei, nu vor mai avea nevoie de autostrazi vor merge probabil pe calea aerului...
Doar atata vreau, cand vor da drumu la postul lor 8k sa intre la iNES...😜

#4
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
Se lanseaza anul viitor https://www.travelmi.../travel-mix-8k/

Apoi daca nu il pot lansa iar il amana.

#5
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008

 IceCoolExtreme, on 24 decembrie 2020 - 00:40, said:

Apoi daca nu il pot lansa iar il amana.
Asta e citat a la Hagi ;)

#6
judexmarianmarian

judexmarianmarian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.05.2018
Raman la parere ca ar trebui sa ii preocupe grila saracaciasa  la 4k si apoi in perspectiva daca au suficente documentare turistice romanesti sau straine ( gen love natur sau travel xp ) sa lanseze un canal 8k ! Nu reusesc sa ajunga la un acord cu mari cablisti sa fie introdus 4k.. Motive sunt stiute doar de ei.. Cu certitudine unul din motive este grila de programe !

#7
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,377
  • Înscris: 09.05.2018
Totul se rezuma la banii
Se doreste documentare autohtone/straine 4k/8K costa , deci implicit taxa per ab/cablu mai mica sau mai mare
Daca insa se doreste gratis .....atunci doar preluari/distriburi de videoclipuri 4K/8K de la alte surse
Aduceti-va aminte cazul prg tv Discovery , latrinele s.a din grila cablistiilor , tocmai din acest motiv - taxa per ab. cablu

#8
WoobyZ

WoobyZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 10.03.2006
Cei doi detinatori de tv-uri 8k vor fi extrem de incantati....

#9
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
Nu mai sunt doar 2 detinatori de tv-uri 8K in Romania de multa vreme. :)

#10
crursu

crursu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,253
  • Înscris: 05.12.2010
Grilă programului Travel Mix HD nu este la identică cu versiunea 4k.
Din păcate versiunea 4k este slabă rău.

#11
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014
La ora actuala Travel Mix este CEL MAI TARE CANAL DE CALATORII din România, asa ca, am rugămintea sa nu mai aruncați cu pietre in el. Din punctul meu de vedere este peste postul tv Marcopolo din Italia. Mi l-am dorit in grila Digi de foarte mult timp si am solicitat introducerea acestuia in grila RDS. Bucurați-vă pentru ca avem un astfel de canal in Romania in variantele existe SD /HD/4k si in curând 8k. Marcopolo TV are doar varianta SD si vorba aceea, Italia este net superioara noua. Felicitări Travel Mix!Mulțumesc pentru toate programele oferite. Semnat:fanul vostru numarul 1, mediasettv.

#12
novo_

novo_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,241
  • Înscris: 30.03.2019
Depinde la care te referi, desi cred ca te referi la toate. Sa nu uitam ca grila de pe 4K e diferita fata de cea SD/HD. Sunt curios sa vad cum e 4K-ul, ca n-am apucat sa incerc. Doar SD-ul, "datorita" Digi.

#13
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013

 crursu, on 26 decembrie 2020 - 00:11, said:

Grilă programului Travel Mix HD nu este la identică cu versiunea 4k.
Din păcate versiunea 4k este slabă rău.

Se va inbunătăți in 2021, în anul curent am avut probleme cu pandemia dar și cu distribuția și implicit cu bugetele pentru producția de emisiuni de călătorie.

 mediasettv, on 26 decembrie 2020 - 00:26, said:

La ora actuala Travel Mix este CEL MAI TARE CANAL DE CALATORII din România, asa ca, am rugămintea sa nu mai aruncați cu pietre in el. Din punctul meu de vedere este peste postul tv Marcopolo din Italia. Mi l-am dorit in grila Digi de foarte mult timp si am solicitat introducerea acestuia in grila RDS. Bucurați-vă pentru ca avem un astfel de canal in Romania in variantele existe SD /HD/4k si in curând 8k. Marcopolo TV are doar varianta SD si vorba aceea, Italia este net superioara noua. Felicitări Travel Mix!Mulțumesc pentru toate programele oferite. Semnat:fanul vostru numarul 1, mediasettv.

Muțumim pentru aprecierea dv!

Edited by KLM2009, 26 December 2020 - 13:13.


#14
judexmarianmarian

judexmarianmarian

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.05.2018
Si totusi care sunt motivele pentru care Digi nu introduce in grila 4k sau hd ? Sunt convis ca ar creste veniturile voastre din publicitate  si atfel sa achizitionati programe turitice de pe mapamond ! Se intelege ca pandemia va ingreunat realizarea de docomentare propi ! Rog pe cel mai mare operator de  cablu in speta DIGi sa  tina cont ca este un canal romanesc care are nevoie de sustinerea voastra si a nostra !

#15
bestfm

bestfm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 27.01.2013

 judexmarianmarian, on 26 decembrie 2020 - 11:01, said:

Si totusi care sunt motivele pentru care Digi nu introduce in grila 4k sau hd ? Sunt convis ca ar creste veniturile voastre din publicitate  si atfel sa achizitionati programe turitice de pe mapamond ! Se intelege ca pandemia va ingreunat realizarea de docomentare propi ! Rog pe cel mai mare operator de  cablu in speta DIGi sa  tina cont ca este un canal romanesc care are nevoie de sustinerea voastra si a nostra !

Ne spun că nu au bandă unde să insereze și stremurile HD si 4K. Același răspuns il dau și cei de la Vodafone că analizează și atât și vor reveni ei cu răspuns. Nu au nevoie de investiții suplimentare să le introducă este necesar să mai elibereze numai un canal analogic si pot să intre. La Next Gen sunt cele 3 versiuni Travel Mix SD /HD /4K deci daca vor se poate. Dar poate ca suntem un post Românesc si NU se poate! Se vând zeci de mii de televizoare 4k în fiecare lună să avem tot analogic pe sârme. Dar asta e România, mereu surprinzătoare! Sărbători fericite!

Edited by bestfm, 26 December 2020 - 12:01.


#16
iZet

iZet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,362
  • Înscris: 06.11.2014
@silcar: Sa nu exageram, s-au dezvoltat destul de mult versus cum erau la lansare. Nu se ridica la nivel de TravelXP, dar nu cred ca au nici 5% din bugetul alora. Odata cu intrarea in grila Nextgen, am ajuns sa-i urmaresc si-am vazut cateva reportaje interesante, fie cu muzee ori case memoriale din Romania, fie din strainatate. Si, culmea, n-am nimerit niciun video de pe Youtube, asa cum se intampla pe vremuri. Pacat, din punctul meu de vedere, ca nu e introdus si de Digi sau Vodafone, ca n-ar ocupa o frecventa degeaba.

#17
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018

 mediasettv, on 26 decembrie 2020 - 00:26, said:

Din punctul meu de vedere este peste postul tv Marcopolo din Italia. Marcopolo TV are doar varianta SD si vorba aceea, Italia este net superioara noua.

 silcar, on 26 decembrie 2020 - 13:14, said:

Tu ai urmarit versiunea 4k? Sau vb sa nu adormi? Pe 4k au 10 clipuri in bucla. Il compari cu Marcopolo? =)))) Sa fim seriosi!
Marcopolo Italia a fuzionat cu canalul Alice Italia la 1 mai 2020 din ele fiind lansat canalul Alma TV.

#18
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
Daca nu se amana, se lanseaza anul acesta https://www.travelmi.../travel-mix-8k/

"https://www.facebook...

Edited by IceCoolExtreme, 31 August 2021 - 21:06.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate