Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

Probleme cu Cs Go /cu Pc-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Ediedwarrd

Ediedwarrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.09.2018
Salut baieti , am si eu niste probleme , de la o vreme a inceput sa-mi creasca var-ul  pe cs go , si sa-mi mearga jocul in lag , pc ul mi se deschide greu si mai ales programul chrome ruleaza foarte foarte greu ,eu nu stiu de la ce ar putea fi nu ma pricep .. ati vrea sa ma ajutati , am un laptop lenovo y520 procesor i7 7th placa nvidia geforce gtx 1050 4gb ,8 gb ram 1 tb. memorie ,

https://imgur.com/a/...c    uitati ce mi apare cand deschid lenovo nerve  center

#2
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Te rog sa urci poza pe Forum ca link-ul tau arata asa:
Attached File  Screenshot.png   348K   17 downloads

Poza ta o urci cum am urcat-o eu pe aia de mai sus.
Adica asa:
Attached File  cum_se_pune_poza_pe_Forum_Softpedia.jpg   44.17K   15 downloads

#3
Morphinus

Morphinus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 29.09.2010
https://imgur.com/a/IhJyrDc

Defapt screensoht-ul lui inca se poate identifica din link-ul postat.

Revenind la subiect mie unul mi se pare un pic incarcat acel windows 10 daca intuiesc bine.
Vad ca ai instalat CCleaner, recomandand aici sa revizuiesti din interfata sa serviciile mai mult sau mai putin inutile, elimini datele de navigare ale browserului aici intrand istoricul, cookies etc....
Ruleaza si acest script ce mai elimina din bloatware-ul ce este inclus in 10.

Problema in sine cu eroarea in cauza este strict de la acel manager built-in ce vine in acel laptop de gaming.
Mai toate modelele de profil vin cu un asemenea program de tweak ce iti ofera diverse optiuni de configurare, de la chestii legate de overclocking la anumite presetari pentru imbunatatirea experientei in jocuri etc....
O potentiala solutie este sa dezinstalezi intr-un mod fortat daca in cel traditional nu este posibil acest utilitar si sa incerci reinstalarea sa, fiind identificat sub denumirea de " Lenovo Nerve Center " .

Edited by Morphinus, 11 July 2019 - 22:11.


#4
Ediedwarrd

Ediedwarrd

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 23.09.2018
Multumesc mult ! Dar cu jocul ce as putea sa-i fac ? sa fie problema de la net ?

#5
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Leagal prin cablu, nu prin wifi, vezi cum merge.
Probabil NU  e de la net.
E de la windows ca e varza.
Eroarea aia nu are treba cu netul, are treaba cu ceva paradit / virusat prin windows.

#6
maxb2000

maxb2000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,452
  • Înscris: 14.01.2011
Nu e nici un virus, e doar o eroare intr-un script dintr-o aplicatie UWP.

Ai HDD. E normal sa se miste greu.Vezi sa nu si faca actualizari in fundal, inchide toate programele pe care le ai deschise si cam atat sau  ia un SSD si atunci poti tine ce vrei tu deschis.

Parerea mea: cumpara un SSD de 500 GB, e pe la 350 de lei si ai rezolvat totul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate