Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

HBO MAX (din 21 mai, 2024 HBO MAX devine MAX).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3132 replies to this topic

#1531
sorin88

sorin88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.05.2007

View PostKLM2009, on 01 iulie 2022 - 08:22, said:

La unguri văd că au intrat The Fresh Prince of Bel Air și The West Wing, la noi încă nici o mișcare.

I-am intrebat pe Facebook de The West Wing si E.R.(cu The Fresh Prince cred ca e aceeasi situatie) - habar n-au cand o sa intre. Mi-au recomandat sa ma uit la Veep si Knick Posted Image

Quote

Salut! Momentan nu avem informații despre disponibilitatea acestor producții pe platforma noastră. În schimb, îți putem recomanda serialele: „Vicepreședinta" și „Knick"


#1532
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
Stai liniștit că și dacă-i întrebi de următorul episod din Westworld nu știu când îl difuzează.

#1533
SidTheKid

SidTheKid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,246
  • Înscris: 07.01.2009

View Post-TINO-, on 04 iulie 2022 - 13:16, said:

Stai liniștit că și dacă-i întrebi de următorul episod din Westworld nu știu când îl difuzează.

La o saptamana distanta intre ele, nu?

#1534
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
Exact. Când era Go puteau spune dacă un titlu va intra in curând, de multe ori îmi ziceau luna. Când a devenit MAX zici că au pierdut calendarul. Țin minte la Ruxx, că întrebasem de ziua de difuzare, că apărea ba marțea 2 eps, ba vinerea 1 episod sau cum era la lansare, și nu știau să zică exact când va fi următorul episod. Ziceau să urmăresc postările. :lol:

Edited by -TINO-, 04 July 2022 - 21:02.


#1535
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,723
  • Înscris: 06.11.2018
HBO Max confirmă pentru Variety că a decis să înceteze producţia de conţinut local în Europa Centrală, Europa de Nord, Olanda şi Turcia. Singurele ţări care au scăpat sunt Franţa şi Spania.

Tăierea conţinutului produs în aceste zone face parte, spun surse din cadrul companiei, dintr-un plan mai amplu prin care Warner Bros. Discovery vrea să reducă cheltuielile cu trei miliarde de dolari.

Nu doar că a încetat producţia locală în regiunile amintite, însă, platforma americană a scos de la vizionare şi conţinutul creat până acum.

https://adevarul.ro/...a6a7/index.html

Edited by IceCoolExtreme, 05 July 2022 - 09:49.


#1536
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009

View PostIceCoolExtreme, on 05 iulie 2022 - 09:49, said:

(...)
Tăierea conţinutului produs în aceste zone face parte, spun surse din cadrul companiei, dintr-un plan mai amplu prin care Warner Bros. Discovery vrea să reducă cheltuielile (...)
Na, din păcate pentru ei, la reducerea cheltuielilor nu îi putem ajuta! Dar cu siguranță o putem face la reducerea veniturilor! Dacă e reducere, păi reducere să fie...!Posted Image

#1537
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

View Postcrislacor, on 05 iulie 2022 - 09:53, said:


Na, din păcate pentru ei, la reducerea cheltuielilor nu îi putem ajuta! Dar cu siguranță o putem face la reducerea veniturilor! Dacă e reducere, păi reducere să fie...!Posted Image
Putin e de vină😅

#1538
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
... si Basescu, sa fim cinstiti.
Da, se mai stratifica lucrurile, se mai regrupeaza samd. Din punctul meu de vedere, de consumator, apar niste probleme, dintre care una este aproape insolvabila: astia or sa vrea bani mai multi pe produse mai putine. O sa vedem cat o sa insemne mult, respectiv putin, in fiecare dintre cazuri. Pentru ca s-ar putea sa fie diferente prea mari intre viziunea firmei X si viziunea mea Posted Image

#1539
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Eu aștept să ceară bani separat pentru aplicație! Abia aștept!Posted Image

#1540
borhot

borhot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,807
  • Înscris: 16.05.2015
Cred ca asta e raspunsul pentru acea taxa de 4% din venituri impusa de guvern tuturor serviciilor de streaming. Intr-un fel mi se pare corecta decizia HBO, in conditiile in care ani la rand ei au bagat bani in productii romanesti (prin comparatie cu Netflix sau altii).

Edited by borhot, 05 July 2022 - 11:12.


#1541
Rua20

Rua20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 04.01.2022

View Postborhot, on 05 iulie 2022 - 11:09, said:

Cred ca asta e raspunsul pentru acea taxa de 4% din venituri impusa de guvern tuturor serviciilor de streaming.
Da știm placa multinaționalelor guvernul vostru e devină pt că noi trebuie să dăm mai mulți bani la buget țării voastre din profiturile noastre și pt că nu vrem sa ne scădem profitul superbaban de aceea proștilor costurile se vor regăsi în preturile abonamentelor voastre.👌😅

#1542
cut3ryan

cut3ryan

    Pro FM <3

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,789
  • Înscris: 04.04.2008
Care vrea sa vada un serial mai prost ca Dragnea sa se uite la Visitors , fereasca Dumnezeu ce recomanda si promoveaza HBO, s-au dilit si astia grav.

#1543
Jeremy1981

Jeremy1981

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 25.11.2016
Sincer pot sa inteleg incetarea productiei, dar considerand faptul ca serialele realizate pina acum sunt produse in house ori au drepturile deja platite, nu inteleg scoaterea atit de rapida.

#1544
-TINO-

-TINO-

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,272
  • Înscris: 11.08.2019
Cred ca nu erau 100% ale lor si ar fi trebuit sa mai plateasca niste drepturi pentru ele.

#1545
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Da' poate ca le facusera... din vorbe si urma sa le dea banii adevaratilor bagatori de bani pe parcursul difuzarii; cam cum plateste guvernul salariile medicale la privat, asa (ca sa mentin si eu fiorul politic al discutiei Posted Image ).
Ce naiba, doar nu vedem cu totii ca in Romania Warner TV ocupa cel putin un sfert din timpul de emisie cu "Hercule" si "Xena"? Daca mai pun la socoteala si alte seriale, la fel de celebre, ajung la jumatate din timp. Iar restul...
E foame da bani, ba-etzi, e foame da bani
Capitalismul este despre profit, este si despre lacomie, chiar. No problemo. Da' foamea de bani, ba-etzi, foamea de bani e altceva, deja...
Parerea mea.

#1546
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
O să ”taie” și alte producții costisitoare, cred că Raised by Wolves a fost doar primul. Înțeleg că e vorba de calitate și nu cantitate dar când auzi de cuvântul Discovery într-o frază te gândești la complet altceva. Pe ce au pus mâna ăștia s-a dus dracului. Vor unifica platformele și vor băga toate porcăriile marca Discovery iar la seriale / filme vom rămâne cu cele americane. Dacă mai adaugă cumva și o scumpire atunci nu se mai justifică prețul.

#1547
Sceleron

Sceleron

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 05.12.2010
Eu banuiesc ceva si cu Eurosport Player, dar nu am date concrete

#1548
sorin88

sorin88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 19.05.2007
Au adaugat episodul special / reuniunea din The Fresh Prince of Bel-Air in timp ce serialul complet e in continuare de negasit. Superb.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate