Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

HBO MAX (din 21 mai, 2024 HBO MAX devine MAX).

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
3179 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,797
  • Înscris: 06.11.2018
HBO MAX, un nou serviciu de streaming online, din 2020

Suntem pe punctul de a intra în epoca de aur a streaming-ului, o lume de divertisment foarte fragmentată și costisitoare? Există HBO GO, HBO NOW și, în curând, va exista și HBO MAX. Pentru Warner Media și compania mamă AT&T, acesta din urmă este cel mai important, deoarece va deveni serviciul video pe baza de abonament care va concura împotriva Netflix, Hulu, Disney + și a altor servicii VOD cu plată.

[ https://1.bp.blogspot.com/-67BLxy3MN2g/XSXBFpyUCYI/AAAAAAAA3oQ/uJhfjQFU-6w4hj_HDAb6_37_Zkn5AIkkQCLcBGAs/s640/HBO%2BMAX%2Blogo.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

"Bazat și inspirat de HBO, noul serviciu va fi "Maximizat" cu o colecție extinsă de programe originale exclusive (Max Originals) și cu cele mai bune producții din portofoliul enorm al WarnerMedia", a anunțat astăzi compania într-un comunicat de presă.

WarnerMedia a confirmat de asemenea că HBO Max va avea drepturi exclusive de streaming pentru fiecare episod al "Friends", când va fi lansat în primăvara anului 2020. Extrem de popularul sitcom va părăsi platforma Netflix. Aceeași exclusivitate va fi valabilă și pentru "The Fresh Prince of Bel-Air" si "Pretty Little Liars", toate episoadele fiind difuzate pe HBO Max, în biblioteca căruia se vor adaugă o serie de producții precum Batwoman și Katy Keene, un spinoff al Riverdale. Greg Berlanti și Reese Witherspoon au semnat deja contracte pentru a produce filme originale pentru HBO Max.

Serviciul va oferi conținut de la Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes și multe alte companii.

[ https://1.bp.blogspot.com/-w9ZJ0wOYkQc/XSXBNyNWj8I/AAAAAAAA3oU/NCzAW2QTEeQbR7090vu5XUSvNUJ89hn_QCLcBGAs/s640/hbo%2Bmax%2Bfilme.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Serviciul HBO MAX va avea la lansare, în primăvara anului 2020, minim 10.000 de ore de conținut, inclusiv proiectele deja anunțate, cum ar fi producția SF "Dune: The Sisterhood" și o serie animată prequel pentru "Gremlins". Prețurile și alte detalii despre abonamente nu au fost anunțate.

Sursa: https://www.hdsateli...-streaming.html

#2
CryTeku

CryTeku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 938
  • Înscris: 29.11.2013
Cand e prea mult... e prea mult. O sa ajunga ca si canalele tv, unde doar 3-4 conteaza.

Edited by CryTeku, 10 July 2019 - 13:01.


#3
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,238
  • Înscris: 19.08.2005
Concurenta e buna, cine are material video mult si de calitate + abonament ieftin supravetuieste, cine nu...
Problema va fi cat din materialul video continut va fi titrat in romana.

#4
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005
Dacă la noi o să ajungă la fel de tuns de ofertă ca HBOgo și Netflix n-am făcut nimic...

#5
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

View Postdanyel61, on 10 iulie 2019 - 13:07, said:

Concurenta e buna, cine are material video mult si de calitate + abonament ieftin supravetuieste, cine nu...
Problema va fi cat din materialul video continut va fi titrat in romana.
Pe mine nu ma deranjeaza asa mult daca nu am optiunea de subtitrare in romana dar in rest sunt in totalitate de acord cu tine. La noi daca vor avea preturi mari si continut sarac nu vor supravietui. Sincer eu ma mir ca Amazon mai rezista pe piata noastra

View Postradunic, on 10 iulie 2019 - 13:08, said:

Dacă la noi o să ajungă la fel de tuns de ofertă ca HBOgo și Netflix n-am făcut nimic...
In privinta Netflix sunt de acord cu tine. Cat despre HBOGO nu e chiar asa. Am avut ocazia sa vad continutul HBO NOW (varianta americana a HBOGO) si e compus exclusiv din seriale HBO. Noi avem o mai mare diversitate

#6
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View PostCryTeku, on 10 iulie 2019 - 13:00, said:

Cand e prea mult... e prea mult. O sa ajunga ca si canalele tv, unde doar 3-4 conteaza.

Deja nu mai conteaza atat de mult canalele tv. Pune-ti intrebarea cat te mai uiti la posturile tv si cat la ce difuzeaza.

As fi curios care ar fi tarifele si la ce baza va fi accesul si daca va fi disponibilitate si in romana. Daca vor fi Cartoon si TNT, mi-ar placea sa revad desenele si filmele difuzate in anii "90-2000.

#7
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005
Vom avea destule la nivel global. Miza este ce e disponibil la noi in tara. Eu sunt dispus sa platesc pentru maxim 3 servicii de acest gen.

#8
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Din ce in ce mai naspa.

Se fragmenteaza continutul in zeci de platforme si nu merita sa te abonezi la toate. Fiecare isi face propria platforma si isi retrage filmele de pe platformele existente.

#9
adamsd

adamsd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 611
  • Înscris: 16.04.2019

View Postlu_chus, on 10 iulie 2019 - 13:35, said:

Sincer eu ma mir ca Amazon mai rezista pe piata noastra
Dar ce fac pentru piata noastra in mod particular ca sa "reziste"?

#10
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

View Posteiffel, on 10 iulie 2019 - 13:45, said:

Din ce in ce mai naspa.

Se fragmenteaza continutul in zeci de platforme si nu merita sa te abonezi la toate. Fiecare isi face propria platforma si isi retrage filmele de pe platformele existente.
Nu merita si ai ajunge sa dai 30, 40, 50 de euro pe luna. La salariile din Romania ar fi foarte putini cei care si-ar permite.

View Postadamsd, on 10 iulie 2019 - 13:50, said:

Dar ce fac pentru piata noastra in mod particular ca sa "reziste"?
Pai asta e si ideea. Baga filme si seriale mult prea rar, continutul e deci foarte sarac, subtitrari in limba romana din cate stiu eu nu sunt sau sunt foarte putine iar pretul de 6 euro mi se pare exagerat

#11
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Posteiffel, on 10 iulie 2019 - 13:45, said:

Din ce in ce mai naspa.

Se fragmenteaza continutul in zeci de platforme si nu merita sa te abonezi la toate. Fiecare isi face propria platforma si isi retrage filmele de pe platformele existente.

E de inteles fragmentarea de continut. Ma uitam aseara la TV si nu era nimic care sa ma atraga (ori era inceput, ori prea multa politica, ori neinteresant). Probabil daca as fi avut netflix compatibil cu televizorul, as fi fost as fi aruncat un ochi (HBO l-am avut o luna si, in afara de Femeia Fantastica, n-am avut la ce sa ma uit din cauza orelor).

Daca ar fi 5-6 mari (Netflix, HBO, Amazon Prime si inca vreo 2-3) si le-ar veni o idee sa isi faca o platforma proprie, poate ar fi o rentabil si pentru noi.

#12
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,528
  • Înscris: 01.08.2006
Depinde ce o sa bage. Ca pe Netflix, sincer, trebuie sa caut bine ceva la care sa ma uit impreuna cu sotia. Daca baga seriale de la posturile americane, poate au ceva sanse.
In ultima vreme, prefer sa ma uit la seriale vechi, care stiu ca s-au terminat sau au un final, decat sa ma uit la seriale care ruleaza recent si parca vad ca le anuleaza.

#13
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Daca ar fi 5-6 mari (Netflix, HBO, Amazon Prime si inca vreo 2-3) si le-ar veni o idee sa isi faca o platforma proprie, poate ar fi o rentabil si pentru noi.   
Rentabil ar fi una comuna, unde sa le gasesti pe toate.
Mai mult de 3 deja incep sa se faramiteze prea mult.

#14
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Asta am vrut sa zic: o platforma pentru toate (stiu mi-a iesit ca fiecare sa fie cu platforma lui).

#15
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,529
  • Înscris: 15.06.2004
Da, dar din pacate ei nu mai vor asta.
Pana acum au fost cam 3 generaliste. ( Practic 4 dar nu peste tot. Hulu de ex nu e in Europa ), Netflix-ul fiind principala, Amazon fiind secundara. Practic aici le gaseai cam pe toate in Europa.

Insa producatorii consacrati ( casele de filme ) vor mai mult castig si sa nu mai imparta banii cu platformele existente, in timp ce platformele existente vor sa faca si ele filme si seriale.

Cred ca va dura ceva pana se vor linisti apele. si va apare o solutie viabila.

#16
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005
Pare-se că se îndreaptă exact în direcția opusă - fiecare cu ale lui și dacă vrei să vezi un film făcut de Disney e musai să ai abonament la Disney+. Pînă acum Netflix avea conținut de la toți dar încep să fie retrase - vrea fiecare o bucată din plăcintă. Vor căpăta un mare fîs - prevăd că revenim la piraterie...

#17
lu_chus

lu_chus

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 02.07.2019

View Postradunic, on 10 iulie 2019 - 15:33, said:

Pare-se că se îndreaptă exact în direcția opusă - fiecare cu ale lui și dacă vrei să vezi un film făcut de Disney e musai să ai abonament la Disney+. Pînă acum Netflix avea conținut de la toți dar încep să fie retrase - vrea fiecare o bucată din plăcintă. Vor căpăta un mare fîs - prevăd că revenim la piraterie...
Da, cred ca pirateria va avea o revenire in forta. Nu o sa stea nimeni sa vada un serial de pe fiecare platforma. Speranta mea e ca la un moment dat se vor cumpara unii pe altii si vor ramane 2-3 mari companii

#18
CBR

CBR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 16.05.2019
Au spus clar pe undeva ca o sa mearga HBO GO in paralel cu HBO MAX? Nu de alta, dar si-ar face concurenta singuri cu o idee de genul asta.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate