Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

pompa submersibila

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Mai bine vezi daca rezista etansarile pompei la 80m coloana de apa sa nu o f--ti din prima ca sa nu mai ai dileme apoi.
In mod uzual adancimea de imersie nu depaseste 20 m

Edited by keta, 09 July 2019 - 21:47.


#20
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postketa, on 09 iulie 2019 - 21:47, said:

Mai bine vezi daca rezista etansarile pompei la 80m coloana de apa sa nu o f--ti din prima ca sa nu mai ai dileme apoi.
In mod uzual adancimea de imersie nu depaseste 20 m
Corect. Se face mereu confuzie intre inaltimea de refulare si adancimea de imersie,

#21
Agip_KCO

Agip_KCO

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 06.04.2019

Quote

Corect. Se face mereu confuzie intre inaltimea de refulare si adancimea de imersie,
Un link de studiu să mă lămuresc și eu? Că îmi dă cu plus...

Quote

Am o pompă submersibila la 24 V cc pe care vreau să o cobor la vreo 80 metri
Are pompa în apă la(putem spune) 1 m în jos de luciul apei. Deci adâncimea de imersie a pompei este de 1 m Și presupunem că poate refula 100 m înălțime. Deci îi scoate apa din fântână lejer, Care sunt neconcordanțele că nu mă prind. Și în plus vreau să îmi sap un puț. Alimentarea doar solar plus eolian Posted Image Aș aprecia sincer să mă lămuriți.
Mulțumesc!

Quote

Corect. Se face mereu confuzie intre inaltimea de refulare si adancimea de imersie,
Pentru că nu se poate edita după 5 minute.

Quote

Am o pompă submersibila la 24 V cc pe care vreau să o cobor la vreo 80 metri în apă
. Nu cred sincer că asta a vrut să spună. Dacă da, postul meu de desupra nu mai are sens.

Edited by Agip_KCO, 10 July 2019 - 05:41.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate