Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Recomandare proteza de sold?

  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
IoanaBuc

IoanaBuc

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 04.06.2019
Buna tuturor,

Imi spuneti va rog pentru varsta de 56 ani, care proteza de sold ati folosit? M-am informat si am inteles, ca cele mai calitative sunt protezele Corail. Cineva a auzit de aceste proteze?

Multumesc.

#2
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,192
  • Înscris: 09.01.2008
Care este cea mai calitativa pt fiecare pacient in parte decide medicul care opereaza. Sunt in aceeasi situatie, astept sa soseasca in tara o proteza tip Wagner si nu eu am decis ca aia imi trebuie, medicul a stabilit ca ar fi cea mai potrivita cazului meu.
Asadar, trebuie gasit medicul de incredere si el va decide ce proteza va trebuie.

#3
woe

woe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 16.11.2005
Nu am experienta, dar ma bag in seama din auzite, poate fac bine la cineva.
Am vb. cu un etnic turc posesor de sotie cu coxartroza, cu articulatiile rau in urma unui tratament cu antibiotice tari.
A spus ca a fost la spitalul foisor, medicii de acolo i-au recomandat operatie care se face in USA, TR sau DE. Turcul, fiind turc, a luat legatura cu medicul ce facea asa ceva in TR si si-a programat nevasta.
Spunea ca i-a scos ceva ligamente din gamba pe care i le-a amplasat in articulatia soldului. La ambele picioare.
Turcul spunea ca l a costat cam 20.000 USD. Nu-mi mai amintesc daca pt. ambele dar inclin tare sa cred ca doar pt. unul. Nu stiu costuri cu protezarea clasica. Spunea ca recuperarea mai usoara si temeinica.
Vazut eu nevasta turcului si semnele de operatii pe gambe, la 3-4 ani de la operatie, care facea ture pe scari in sus si in jos cu asternuturile in brate, (turc posesor de pensiune aproape de 3 papuci, Constanta).

#4
alYsz99

alYsz99

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.06.2019
Recomand a se purta o discuție cu medicul. În urma unor analize el decide ce model de proteză se va folosi. Nu se pot lua așa după auzite pentru că fiecare patologie diferă de la persoană la persoană. Recomand o discuție cu un medic care operează măcar o proteză pe săptămână.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate