Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Tutorial Netflix pe Allview TV

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
OctavianOsman

OctavianOsman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.11.2019
Salutare, sunt nou si nu stiu daca problema mea este offtopic,imi cer scuze,as dori sa va intreb daca a avut cineva probleme la tv allview cu HBO GO. Instalarea aplicatiei a mers foarte bine si logarea pe cont. Imi apare in meniul home aplicatia si daca intru pot sa vad generic titlurile de filme. Problema este ca atunci cand incerc sa vad un film nu il deschide si imi apare o eroare. Mentionez ca am contul activ si pe alte dispozitive merge ok. Am incercat si cu oglindire ecran dar tot nu se pot vedea filmele HBO GO desi oglindirea functioneaza cu alte aplicatii ex: youtube. Ma poate ajuta cineva ,va rog ?

#20
OctavianOsman

OctavianOsman

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.11.2019
Am rezolvat cu HBO GO si am sa va spun cum poate mai foloseste cuiva. Am resetat tv-ul la conditiile de fabrica si am reluat de la inceput pasii de setare primara. Diferenta fata de prima data este ca la setarea tarii nu am mai selectat Romania ci Thailanda. Cu aceasta setare merge HBO GO fara probleme. Am cerut ajutorul celor de la Allview ,explicandu-le despre ce este vorba, dar nu am primit un raspuns de la ei nici in ziua de azi. Rusinica pt ei credeam ca sunt firma serioasa.

#21
topcat36

topcat36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 20.05.2004
Salutare. Am cumparat si eu de cateva zile un TV Allview 50ATA6000-U. Sunt foarte multumit de el si a venit cu Netflix instalat. In schimb, am o problema cu EPG-ul: nu afiseaza nimic ! Aveti vre-o idee ce pot sa ii fac ? Am cablu TV de la RDS.

Attached Files


Edited by topcat36, 14 December 2019 - 14:59.


#22
Rosswell87

Rosswell87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.05.2016
Salutare! Scuze de off topic, dar totusi tin sa-i intren pe cei ce detin modelul Allview 40ATA6000-F:

Cum va functioneaza softul pe acest model? Spre ex. eu am mari probleme pe parte de wi-fi, modulul se tot dezactiveaza si ramane blocat, iar singura rezolvare e sa dau restart la sistemul de operare din setari. Dupa care isi revine o perioada, si tot asa...

Incep sa regret ca am optat pentru un astfel de model. Sper totusi sa ofere update-uri periodice dar la cum ii stiu pe cei de la Allview cred ca va fi de tras...

#23
dog red

dog red

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 01.12.2006

 topcat36, on 14 decembrie 2019 - 14:57, said:

Salutare. Am cumparat si eu de cateva zile un TV Allview 50ATA6000-U. Sunt foarte multumit de el si a venit cu Netflix instalat. In schimb, am o problema cu EPG-ul: nu afiseaza nimic ! Aveti vre-o idee ce pot sa ii fac ? Am cablu TV de la RDS.
Salut eu am de la upc si merge iam dat in loc de time dai canal si o sa iti arate

 Rosswell87, on 22 decembrie 2019 - 13:03, said:

Salutare! Scuze de off topic, dar totusi tin sa-i intren pe cei ce detin modelul Allview 40ATA6000-F:

Cum va functioneaza softul pe acest model? Spre ex. eu am mari probleme pe parte de wi-fi, modulul se tot dezactiveaza si ramane blocat, iar singura rezolvare e sa dau restart la sistemul de operare din setari. Dupa care isi revine o perioada, si tot asa...

Incep sa regret ca am optat pentru un astfel de model. Sper totusi sa ofere update-uri periodice dar la cum ii stiu pe cei de la Allview cred ca va fi de tras...

Eu am luat tv dupa siteul lor si mi-au trimis un tv cu update la zi netflix merge hbo go poti instala din sursa externa aptoide tv etc banuesc ca e a doua serie de fabricatie pe android scrie updat  agust 2019

#24
topcat36

topcat36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 20.05.2004
Dupa cum observi in pozele atasate, nu afiseaza nici cu time si nici cu channel, nimic.

#25
vladutzzz24

vladutzzz24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2010
Salut. Au achiziționat ai mei acest model (40ata6000-f) si am întâmpinat aceași problema cu Netflixul.
Problema e in felul următor: nu pot descarca Aptoide Tv de pe site (apare ceva eroare cu site corupt), am incercat sa pun aplicațiile pe stick si nu le pot instala deoarece apare urmatoarea eroare:" there was an error parsing the file". Ideea e ca de la Android 8 in sus, nu mai exista buton de allow all unknown sources, ci ma pune sa aleg dintr-o lista de aplicații, si aplicația mea nu figurează in acea listă deoarece nu este instalată inca. Celelalte aplicații (file browsers) au permisiuni toate.
As returna tv-ul, dar a trecut periaoda de retur (2 saptamani la Flanco).
Exista vreo soluție sa pot rezolva eu aceasta problema? As putea face downgrade la versiunea de android? Sau ma pot ajuta cei din service de la allview?
Mulțumesc anticipat!

#26
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007
vladutzzz24, incearca aplicatia de aici http://drive.google....iew?usp=sharing pe care o copiezi pe un stick. Pentru a putea s-o instalezi, trebuie sa instalezi din PlayStore FileX explorer si, pt. a o accesa instalezi Sideload Launcher. La FileX explorer trebuie sa-i dai drept de instalare "unknown sources", daca imi aduc aminte se face din meniul setari dezvoltator (pe care il deblochezi apasand de 7 ori pe versiune android sau model tv, la setari/ despre).
Eu nu am ab. Netflix asa ca nu am instalat acea aplicatie, dar am instalat asa alte aplicatii. Cei de la Skyworth spun ca merge (Allview 40ATA6000-F = Skyworth 40E6A). In Sideload Launcher gasesti toate aplicatiile, inclusiv cele instalate din alte surse; in Home Launcher-ul tv-ului apar doar cele instalate din PlayStore. AndroidTV e mai restrictiv decat Android pt. tableta/ telefon pt. ca nu ai touchscreen, dar ai telecomanda. Pt. fisiere video recomand MX Player si ca browser Puffin; pe ambele le gasesti in PlayStore.

Edited by dotunderground, 25 December 2019 - 21:27.


#27
vladutzzz24

vladutzzz24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2010
@dotunderground am urmat pașii menționați de tine si apare urmatoarea eroare https://photos.app.g...uSaT9neC1dSTVX6

#28
calincosma

calincosma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,230
  • Înscris: 15.03.2013
Baieti, fiti optimisti pentru noul an.Toate problemele de la Allview sunt sigur ca vor avea o rezolvare.Aceasta va veni cu primul update al sistemului de operare...de la Sony...sau Philips...Sus paharul!;)

#29
Rebox

Rebox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 400
  • Înscris: 14.05.2004
@Renata
Salut. Ai modelul 550 sau 5500? Spune mi te rog, poti inregistra pe stick de pe el si daca da, si cu programare? Schimbarea programelor are lag mare? Ms.

 Renata23, on 22 octombrie 2019 - 10:26, said:



Buna, nu merge :(
Tv este Allview 32ATS550-H.
Poti te rog sa ma ajuti cu o alta versiune?

Multumesc

@ dotunderground

Scuze ca pun aceeasi intrebare si altui utilizator, dar postez de pe telefon si nu gasesc private message. Spune mi te rog, merge sa inregistrezi pe stick programe tv si inregistrare cu programare? Schimbarea canalelor are lag mare? Ms.

 Renata23, on 25 octombrie 2019 - 09:26, said:



Buna :)
Mersi de ajutor.
TV este Smart TV 32" / 32ATS5500-H, Smart TV 8.0 Oreoℱ
Cortex A53 Quad Core.

Apps se descarca din Aptoide tv, exista un app NETFLIX, am incercat toate versiunile, spune ca nu sunt compatibile.
Versiunea data de tine incearca se se instaleze dar primesc eroare " Aceasta aplicatie nu poate fi instalata"

Multumesc ca vrei sa ma ajuti.
Este mega frustrant caci ii fac reclama tv-ului ca este Netflix friendly cand de fapt... nu este.

Edited by Rebox, 28 February 2020 - 17:10.


#30
Teodorudaniel

Teodorudaniel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.03.2020
Salutare,  detin un televizor allview 40ATA6000-F si am incercat sa descarc Netflix prin metodele se mai sus...dar imi arata ca trebuie sa dezactivez sursele necunoscute de download, ceea ce nici nu vad acea optiune. A reusit cineva sa instaleze Netflix pe modelul mentionat ?

#31
Teodorudaniel

Teodorudaniel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.03.2020
Mai este cineva aici ?

#32
smash046

smash046

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.04.2012
Pentru cei ce au probleme cu Netflix:
https://www.rserv.ro...bari-frecvente/

#33
smash046

smash046

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.04.2012

 OctavianOsman, on 28 noiembrie 2019 - 17:53, said:

Am rezolvat cu HBO GO si am sa va spun cum poate mai foloseste cuiva. Am resetat tv-ul la conditiile de fabrica si am reluat de la inceput pasii de setare primara. Diferenta fata de prima data este ca la setarea tarii nu am mai selectat Romania ci Thailanda. Cu aceasta setare merge HBO GO fara probleme. Am cerut ajutorul celor de la Allview ,explicandu-le despre ce este vorba, dar nu am primit un raspuns de la ei nici in ziua de azi. Rusinica pt ei credeam ca sunt firma serioasa.
Am instalat singura aplicatie HBO GO de 6.2 Mb care se deschide si ma pot loga dar la orice film la care ii dau play apare aceiasi eroare(5.1).
Orice sugestie e binevenita!

Edited by smash046, 01 April 2020 - 15:51.


#34
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
Pentru eroare:
https://help.netflix.com/ro/node/57688

Daca nu rezolva atunci feedback (mesaj la ei)!

 Teodorudaniel, on 15 martie 2020 - 13:31, said:

Salutare,  detin un televizor allview 40ATA6000-F si am incercat sa descarc Netflix prin metodele se mai sus...dar imi arata ca trebuie sa dezactivez sursele necunoscute de download, ceea ce nici nu vad acea optiune. A reusit cineva sa instaleze Netflix pe modelul mentionat ?

La TV te adresezi la rubrica TV sau intrebi importatorul (nu fabrica allview nimic (nici macar sigla)).

Edited by breitner, 01 April 2020 - 16:01.


#35
Teodorudaniel

Teodorudaniel

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.03.2020

 breitner, on 01 aprilie 2020 - 15:59, said:

Pentru eroare:
https://help.netflix.com/ro/node/57688

Daca nu rezolva atunci feedback (mesaj la ei)!



La TV te adresezi la rubrica TV sau intrebi importatorul (nu fabrica allview nimic (nici macar sigla)).
M-am adresat peste tot... ma trimit dintr-o parte in alta...m-am saturat. Nu pot instala nici dp stick, nu imi da voie, spune, sursa coruptibila'. Pe aptoide gasesc dar nu pot instala...

#36
Rosswell87

Rosswell87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 342
  • Înscris: 31.05.2016
Pe modelul Allview 40ATA6000-F ce versiune de soft e disponibilă în momentul de față?

Legat de Netflix, au de gând să-l facă disponibil pe aceste modele?

Chiar nu îi înțeleg pe ăștia de la Allview!? TV cu Android, și să nu ai posibilitatea de a instala această aplicație.

Mulțumesc!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate