Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Tutorial Netflix pe Allview TV

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017
Salutare si bine v-am regasit!

In ultima perioada am observat ca foarte multi utilizatori de televizoare smart Allview se plang de problema cu Netflix-ul si anume ca nu pot instala aplicatia pe tv orice i-ai face. Am si eu un Android TV de 40CM de la Allview si am avut surpriza sa ma lovesc de aceeasi problema. Am cautat peste tot solutia la problema mea pana cand intr-o zi un prieten a gasit pe eMag, exact pe pagina produsului, la review-uri, cativa pasi prin care poti pune Netflix pe televizoarele Allview. Am urmat pasii si am reusit sa instalez aceasta aplicatie.

Va las mai jos pasii pe care acel utilizator (sa-i dea Dumnezeu sanatate) i-a scris in acel review.

1. Trebuie sa instalezi un browser din Google Play iar dupa instalare, trebuie sa intri pe browser si sa cauti Aptoide TV si sa il instalezi.
2 Intri in Aptoide TV de unde va trebui sa descarci aplicatia Netflix (atentie: versiunea 6.26.1/26 pe care o gasesti in sectiunea alte versiuni).
3 Lansezi aplicatia pentru prima oara accesand Setari > Aplicatii > Netflix.
4. Te bucuri de Netflix! Posted Image

Mie mi-a functionat din prima, daca daca este cineva care nu reuseste ma poate intreba orice aici.

Sper ca v-am fost de ajutor!!

#2
danyel61

danyel61

    Fumător

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,235
  • Înscris: 19.08.2005
Mai e si varianta sa-ti iei un TV adevarat.

#3
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,108
  • Înscris: 05.06.2002
n-am allview dar ti-am dat like pt spiritul de share. Posted Image

dane, poate de atata i-au ajuns banii in momentul respectiv. e asa mare rusine asta?

#4
Ion_Bumbu

Ion_Bumbu

    User asocial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,437
  • Înscris: 31.01.2010
Scuze de offtopic, da seamana ca aia de nu`si iau Logan

#5
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,773
  • Înscris: 25.01.2007

View PostFane, on 08 iulie 2019 - 14:45, said:

n-am allview dar ti-am dat like pt spiritul de share. Posted Image

dane, poate de atata i-au ajuns banii in momentul respectiv. e asa mare rusine asta?
nu's mai ieftine ca horizon, vortex, si astea nu au probleme cu netflixul.

#6
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017

View Postdanyel61, on 08 iulie 2019 - 13:40, said:

Mai e si varianta sa-ti iei un TV adevarat.

Acest model pe care il detin e super ok.

View PostFane, on 08 iulie 2019 - 14:45, said:

n-am allview dar ti-am dat like pt spiritul de share. Posted Image

dane, poate de atata i-au ajuns banii in momentul respectiv. e asa mare rusine asta?
Fane ai dreptate, pana la urma fiecare din noi ne luam ce produs dorim si bineinteles sa se incadreze si in bugetul pe care il avem.

View Postslai, on 08 iulie 2019 - 16:48, said:

nu's mai ieftine ca horizon, vortex, si astea nu au probleme cu netflixul.
Acum nici al meu nu mai are problema asta, functioneaza foarte bine.

#7
aditavadita

aditavadita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 06.08.2007

View Postslai, on 08 iulie 2019 - 16:48, said:

nu's mai ieftine ca horizon, vortex, si astea nu au probleme cu netflixul.
Dar nici cu Android nu sunt :) :)

#8
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017

View Postaditavadita, on 09 iulie 2019 - 14:23, said:

Dar nici cu Android nu sunt Posted Image Posted Image
Bine punctat, majoritatea TV-urilor de pe piata, vin cu un OS proprietar.

Edited by Andrey12, 09 July 2019 - 15:05.


#9
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007
Allview 40ATA6000-F (40", Android Tv) am si eu, f. multumit de imagine, sunet, smart. Singura problema e ca nu pot inregistra de pe tv (dvb-c, cablu tv digital/analog DIGI). Cu stick sau hdd extern usb conectat, la Guide, Programare, imi da mesaj ca nu exista lista de programe. EPG pe dvb-c functioneaza, pot vedea lista emisiunilor difuzate pe canale dvb-c, dar nu pot programa inregistrarea lor. Daca are cineva idee cum pot inregistra emisiuni dvb-c (sau dvb-t) pe stick/ hdd, il rog sa ma ajute! Multumesc!

#10
Andrey12

Andrey12

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.08.2017

View Postdotunderground, on 14 iulie 2019 - 15:12, said:

Allview 40ATA6000-F (40", Android Tv) am si eu, f. multumit de imagine, sunet, smart. Singura problema e ca nu pot inregistra de pe tv (dvb-c, cablu tv digital/analog DIGI). Cu stick sau hdd extern usb conectat, la Guide, Programare, imi da mesaj ca nu exista lista de programe. EPG pe dvb-c functioneaza, pot vedea lista emisiunilor difuzate pe canale dvb-c, dar nu pot programa inregistrarea lor. Daca are cineva idee cum pot inregistra emisiuni dvb-c (sau dvb-t) pe stick/ hdd, il rog sa ma ajute! Multumesc!

Salut,
Am m-am lovit si eu de aceasta situatie, am vrut sa il programez pentru a inregistra cateva emisiuni pe care le urmareste mama si nu am reusit. Apoi am verificat in e-manual aplicatia aia care vine preinstalata si am descoperit ca Se poate face inregistrare pt programul in curs, insa nu are optiune de inregistrare programabila via EPG.

#11
yokota

yokota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 28.03.2005

 slai, on 08 iulie 2019 - 16:48, said:


nu's mai ieftine ca horizon, vortex, si astea nu au probleme cu netflixul.
Dar acelea au probleme cu HboGo...😀...acum, fiecare ce preferă. Măcar ăsta poate fi păcălit cumva.....Kodi, Netflix, Mobdro...are  Chromecast, ceea ce nu este puțin, zic.
Să-l stăpânești sănătos și să te bucuri de el!

Edited by yokota, 04 September 2019 - 11:30.


#12
yokota

yokota

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 28.03.2005
http://www.skyworth....oid-tv-e6a.html
https://shopee.com.m...7262.2368748049
https://www.skyworth...kyworth-tv.html
https://www.skyworth...h-skyworth.html
http://pdfstream.man...f831ce916a6.pdf
Allview 40ATA6000-F pare sa fie un Skyworth 40E6A

poate ajuta pe cineva...

Edited by yokota, 05 September 2019 - 13:02.


#13
Renata23

Renata23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2019
Bună, @Andrei te rog ajută-mă. Am descarcat Netflix cum ai spus dar nu am versiunea descrisa de tine. Am  6.26.1 build 15 31696 din 26 Februarie 2019 dar după instalare spune ca nu e compatibil cu TV. Departamentul de suport Allview România este kkt, le-am scris deja dar nu răspund. Mulțumesc

#14
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007
Renata23, pt. Netflix incearca aplicatia de aici http://drive.google....iew?usp=sharing

#15
Renata23

Renata23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2019

 dotunderground, on 11 octombrie 2019 - 10:11, said:

Renata23, pt. Netflix incearca aplicatia de aici http://drive.google....iew?usp=sharing

Multumesc mult! Incerc astazi! :)

#16
Renata23

Renata23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2019

View PostRenata23, on 17 octombrie 2019 - 11:31, said:


Multumesc mult! Incerc astazi! Posted Image

Buna, nu merge :(
Tv este Allview 32ATS550-H.
Poti te rog sa ma ajuti cu o alta versiune?

Multumesc

#17
dotunderground

dotunderground

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 665
  • Înscris: 06.01.2007
Renata23, ce anume nu merge? Nu se poate instala aplicatia, nu gasesti aplicatia in launcher-ul default al tv-ului sau nu te poti loga la contul tau Netflix? Tv-urile cu Android Tv sunt mai restrictive decat telefoanele/ tabletele Android, fapt ce poate fi constatat usor din ceea ce gasesti ca aplicatii in Play Store-ul tv-ului. Da-mi, te rog, mai multe informatii despre ce ver. de Android are tv-ul, cat ram, ce procesor, ce eroare primesti si voi incerca sa te ajut.
PS: Eu nu am acelasi tv, nu am nici cont de Netflix, dar voi face tot posibilul sa te ajut daca-mi oferi informatiile cerute.
PS2: Nu sunt nici de la Sri, Sts, Sie sa pot obtine pe alte cai aceste info. 😁

#18
Renata23

Renata23

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.10.2019

View Postdotunderground, on 22 octombrie 2019 - 19:52, said:

Renata23, ce anume nu merge? Nu se poate instala aplicatia, nu gasesti aplicatia in launcher-ul default al tv-ului sau nu te poti loga la contul tau Netflix? Tv-urile cu Android Tv sunt mai restrictive decat telefoanele/ tabletele Android, fapt ce poate fi constatat usor din ceea ce gasesti ca aplicatii in Play Store-ul tv-ului. Da-mi, te rog, mai multe informatii despre ce ver. de Android are tv-ul, cat ram, ce procesor, ce eroare primesti si voi incerca sa te ajut.
PS: Eu nu am acelasi tv, nu am nici cont de Netflix, dar voi face tot posibilul sa te ajut daca-mi oferi informatiile cerute.
PS2: Nu sunt nici de la Sri, Sts, Sie sa pot obtine pe alte cai aceste info. ��

Buna :)
Mersi de ajutor.
TV este Smart TV 32" / 32ATS5500-H, Smart TV 8.0 Oreo™
Cortex A53 Quad Core.

Apps se descarca din Aptoide tv, exista un app NETFLIX, am incercat toate versiunile, spune ca nu sunt compatibile.
Versiunea data de tine incearca se se instaleze dar primesc eroare " Aceasta aplicatie nu poate fi instalata"

Multumesc ca vrei sa ma ajuti.
Este mega frustrant caci ii fac reclama tv-ului ca este Netflix friendly cand de fapt... nu este.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate