Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Revolut - Better than your bank - FARA PROMOTII!

* * * * - 18 votes
  • Please log in to reply
13915 replies to this topic

#7921
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am primit o suma inapoi de la Aliexpress, banii au intrat in cont insa nu imi apare tranzactia. Nu am ascuns-o. Daca in caz ca s-a ascuns dintr-o eroare, unde o pot vizualiza?

#7922
alex1912

alex1912

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,428
  • Înscris: 28.06.2015
La zero tot de la Raiffeisen cardul pentru euro este gratuit și nu exista taxa de administrare. Cine are pachetul după 1 noiembrie 2020 beneficiază de următoarele condiții:
"15 Lei/ luna ( 0 lei pentru clientii care efectueaza o plata electronica lunara prin cardul de debit, la POS sau online, prin RaiPay, ApplePay, GarminPay sau Smart Mobile)"

Cine are pachetul făcut înainte de 1 noiembrie 2020:
"15 Lei/ luna (0 Lei, daca suma incasarilor lunare in contul curent aferent pachetului este de minimum 2000 Lei)"

https://www.raiffeis...urent-zero-tot/

Eu l-am făcut chiar înainte de 1 noiembrie, deci sunt la condițiile mai stricte, dar e ok nu e o sumă pe care sa nu mi-o pot permite, interesant e ca primești și cardul de cumpărături fara comision de administrare. Inca nu am migrat de la ING, îmi fac doar rulajul minim, dar pare o varianta viabila.

În relația revolut - raiffeisen nu am avut decât transferuri bancare (fara taxe), dar conform primului post din acest topic nu sunt probleme la top-up nici nici pe carduri de debit, nici de credit.

#7923
sftpdt

sftpdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,664
  • Înscris: 29.08.2013

View Postalex1912, on 24 decembrie 2020 - 22:45, said:

În relația revolut - raiffeisen nu am avut decât transferuri bancare (fara taxe), dar conform primului post din acest topic nu sunt probleme la top-up nici nici pe carduri de debit, nici de credit.

La top-up cu cardul de credit platesti dobanda la finalul perioadei pentru care ti se emite raportul de activitate.

Nu stiu sa mai fie carduri de credit de pe care poti face top-up safe cu revolut. S-au prins bancile de smecherie intre timp.

Edited by sftpdt, 25 December 2020 - 09:54.


#7924
softy2k

softy2k

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 21.10.2003

View PostMembruAnonim, on 24 decembrie 2020 - 20:54, said:

Am primit o suma inapoi de la Aliexpress, banii au intrat in cont insa nu imi apare tranzactia. Nu am ascuns-o. Daca in caz ca s-a ascuns dintr-o eroare, unde o pot vizualiza?

O variantă posibiliă :
- presupun ca plata/suma primită este în alta monedă decât leul românesc
- prespun că ai cont deschis în valuta respectivă

Caz în care, în meniul principal, pe linia îngroșată cu lei xxx și steagul românesc, ai și o săgeată în jos. De pe săgeata respectivă selectezi contul aferent valutei care te interesează. Apoi, puțin mai jos, mai în dreapta ai See all.

#7925
motoplus

motoplus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 05.09.2006

View PostMembruAnonim, on 24 decembrie 2020 - 20:54, said:

... Daca in caz ca s-a ascuns dintr-o eroare, unde o pot vizualiza?

Sunt și eu interesat sa aflu cum se anulează ascunderea unei tranzacții. După ce ai ascuns o tranzacție, e nu mai apare nici în extras, nici în
vizualizare directă.

#7926
smylle2u

smylle2u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,103
  • Înscris: 02.03.2007
Any transactions that you’ve hidden will be unhidden if you log out and log in again. If you merely upgrade the app, there’s no change to the transactions you’ve hidden.

Another method: if you go into Dashboard>Transactions >Show more, you get a chronological list of ALL transactions, hidden or not. You can then hide or Unhide each one individually by swiping to the Left. Without needing to log out/log in each time.

#7927
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postsofty2k, on 25 decembrie 2020 - 10:34, said:

O variantă posibiliă :
- presupun ca plata/suma primită este în alta monedă decât leul românesc
- prespun că ai cont deschis în valuta respectivă

Caz în care, în meniul principal, pe linia îngroșată cu lei xxx și steagul românesc, ai și o săgeată în jos. De pe săgeata respectivă selectezi contul aferent valutei care te interesează. Apoi, puțin mai jos, mai în dreapta ai See all.

Am rezolvat. Tranzactia nu era ascunsa, era la vedere insa imediat dupa tranzactia (plata comenzii de acum 3 luni). Ciudat. Rambursarea imi apre cu data de septembrie, acel moment cand am facut si plata.

#7928
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Azi am incercat sa scot niste bani de pe card si nu mi-a mers la bancomat. Eroare comunicare cu banca......Am incercat sa platesc si on-line si nu merge. Oare a inchis pravalia revolut de sarbatori ca asa imi apare intr-un mesaj din app.

Edited by juannn, 26 December 2020 - 00:24.


#7929
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Top-up de mai multe ori si de pe mai multe carduri refuzate de Revolut. Au probleme la procesarea platilor. Au trimis si mesaj in aplicatie ca sunt depasiti tehnic.

#7930
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017
am platit la kaufland in dimineata asta, a mers fara probleme
edit: merge si top up de pe card bt

Edited by IonutNc, 26 December 2020 - 10:39.


#7931
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Daca se poate sa vedem și noi mesajele cu închis prăvălia și depășiri tehnice ar fi extraordinar.

#7932
IonutNc

IonutNc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 25.05.2017

View Postdexterash, on 26 decembrie 2020 - 11:08, said:

Daca se poate sa vedem și noi mesajele cu închis prăvălia și depășiri tehnice ar fi extraordinar.
eu unul n am primit nimic
doar o notificare in app cum ca unele transferuri ar putea fi intarziate

#7933
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,786
  • Înscris: 30.08.2006
Formularea eleganta ca tranzactiile pot fi intarziate am sters-o dar rezultatul e in imaginea de mai jos.

Attached File  V6IdnBALRhaEImNeMXDzVw.jpg   65.29K   75 downloads

#7934
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Mesajul acesta imi apare mie in aplicatie.

Attached Files



#7935
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Așa e peste tot în lumea bancară, nu se fac tranzacții când băncile sunt închise. E doar o notificare, nu o problemă. Poți încerca transfer la orice bancă din Europa sau America și nu se va realiza decât după ce deschid după vacanța de sărbători. Așa pățești și dacă faci un transfer pe timp de week-end, se procesează după aceea.

Nu știu dacă unii sunt tineri și nu știu încă cum funcționează instituțiile sau e vorba de așteptări nerealiste.

În schimb PLĂȚILE la comerciant în magazine nu sunt afectate. Sumele vor fi blocate și comerciantul le va primi tot în zilele lucrătoare.

#7936
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Dar faptul ca nu pot retrage bani de la bancomant ( Nu se poate contacta banca emitenta) e normal in toata lumea nu? Am incercat aseara sa platesc on-line la orange Romania exact acelasi mesaj: " Banca emitenta nu poate fi contactata"
Ai dreptate chiar ca nu stiu cum functioneaza sistemul bancar :)

Edited by juannn, 26 December 2020 - 12:36.


#7937
Robert_ro

Robert_ro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 04.07.2020
Eu am platit azi online si la magazin cu cardul revolut in ro fara probleme...

#7938
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Voi reincerca si eu azi poate au fost probleme tehnice doar ieri

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

altuser09

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate