Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Revolut - Better than your bank - FARA PROMOTII!

* * * * - 18 votes
  • Please log in to reply
13795 replies to this topic

#12421
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,996
  • Înscris: 13.03.2005
Și eu.

#12422
ph13xlv

ph13xlv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,107
  • Înscris: 09.01.2015
Care este vârsta minimă pentru revolut?

#12423
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,446
  • Înscris: 19.04.2009
18 ani.

Sau mai putin pentru junior, daca parintii au deja cont si ti-l fac ei. Dar sunt limitari serioase la Junior.

#12424
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
A incercat cineva top-up in seara asta din Raiffeisen? Ca nu-mi merge, dupa ce scriu suma si dau Add, ma duce in homescreen si atat, apoi decline.
Nu ma duce in ecranul pentru verificare 3DSecure, Raiffeisen nu trimite notificare pentru autorizare, etc.

Am vb pe chat cu ei, ma abureau cu limita pe card de la banca, etc. Nu m-au ajutat cu nimic, dar mi-au dat 2 luni de Premium gratuite.

#12425
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,170
  • Înscris: 05.01.2006
Am avut mai multe cazuri la Revolut, cu diferite bănci. Și Revolut premium și standard. În general când pica sistemul de siguranță din partea băncii mele eșua (ca la tine, în aplicație nu-ți apare să aprobi, sau aprobi dar dă eroarea). În general s-au confirmat cum zicea revo și de către bancă. Sooo... try again & be patient

#12426
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,996
  • Înscris: 13.03.2005

 d4m4g3, on 31 martie 2023 - 22:10, said:

A incercat cineva top-up in seara asta din Raiffeisen? Ca nu-mi merge, dupa ce scriu suma si dau Add, ma duce in homescreen si atat, apoi decline.
Nu ma duce in ecranul pentru verificare 3DSecure, Raiffeisen nu trimite notificare pentru autorizare, etc.

Am vb pe chat cu ei, ma abureau cu limita pe card de la banca, etc. Nu m-au ajutat cu nimic, dar mi-au dat 2 luni de Premium gratuite.
Alternativa e să folosești alimentarea prin intermediul Google pay și cu cardul respectiv înrolat în Google pay. La alimentarea prin Google pay, Nu mai trebuie validat din aplicația bancară a cardului din spatele portofelului Google.

De asemenea transferul bancar în lei din Raiffeisen e instant către Revolut.

Și chiar linkul de plată revolut poate fi o soluție de alimentare a contului Revolut, cel cu revolut.me/revtag-ul-tau....

Edited by wertyck, 31 March 2023 - 23:29.


#12427
Terente81

Terente81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 04.01.2009
Buna ziua!
Am primit mail ca daca alimentez contul meu standard cu 2400 ron si fac 3 tranzactii de minim 100 ron pot trece luna urmatoare gratuit la premium si pot ramane gratuit la premium atat timp cat indeplinesc aceste conditii. Mai era si conditia sa nu trimit banii din contul meu in alt cont timp de 7 zile parca... Ce parere aveti de aceasta oferta?

#12428
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,996
  • Înscris: 13.03.2005
Pare ok daca nu folosești alte carduri cu beneficii mai bune.

#12429
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
E cel mai sărăcăcios premium dintre toate băncile. E drept, 2400 lei e și cea mai redusa suma necesara. Dacă nu trebuie sa faci un efort sa îndeplinești condițiile, merita.
La ăștia ai acces în lounge doar dacă zborul are întârziere, asigurarea de călătorie are fransiza.

Edited by slai, 01 April 2023 - 17:40.


#12430
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,755
  • Înscris: 23.05.2013
Si mie mi-au dat premium pt 2 luni gratuit aseara in urma unei discutii pe chat.
Am mai avut premium si nu stiu daca era la fel - atunci imi luasem card premium si s-a nimerit si cu asigurarea de calatorie, parca era inclusa, nu mai stiu.

Dar pentru stilul meu de utilizare, nu pot spune ca-mi e util. Bani la ATM nu scot, il foloseam in Google Wallet pentru plati in 99% din timp, restul transferuri.
Acum si Raiffeisen suporta Google Wallet, e mai simplu de utilizat, mai sigur ca nu stau cu cardul lor sa il scot/vantur in vazul tuturor sau cu RaiPay care era lent si enervant... Nici nu prea imi mai e atat de util Revolut, cu exceptia transferurilor rapide intre contacte.

Dar revenind la Premium, depinde de fiecare. Daca n-as folosi functiile alea, sincer nu m-as obosi sa-mi transfer banii asa chiar de gratis ai putea sa-l ai in final.

#12431
D-Nblog

D-Nblog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 01.02.2015

 ech, on 31 martie 2023 - 19:25, said:

Vad ca am primit ieri acel cashback de 4%  de la promoția din martie de la Revolut.
Eu nu. I-am întrebat și au zis că doar cine a primit alertă are acel 4%. Zice că mi-au dat acum 1 lună de 1% pe contul principal, nu pe PRO unde a scăzut la 0,4% cashback. Să vedem, că alertă de așa ceva n-am primit.

#12432
budha1

budha1

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 26.10.2019

 turi714, on 28 martie 2023 - 12:57, said:

Probabil ca asta e, dar  stirea era asta "Revolut își extinde platforma de trading disponibilă pentru clienții din Spațiul Economic European (SEE), inclusiv România. Ca urmare a operaționalizării entității sale de trading licențiate pentru spațiul UE, Revolut face acum disponibile serviciile de trading al acțiunilor listate pe Bursa americană pentru toți clienții din SEE și adaugă și un modul educațional în aplicație, pentru a face mai ușoară introducerea noilor utilizatori în lumea bursieră."

Pentru mine asta inseamna ca adauga ceva nou (care nu axista), nu ca schimba in spate niste entitati legale.

... dar deh, niste PR gratis nu prea strica Posted Image

...si cum spuneam eu , in RO, SEE aveam acces la actioni americane din iulie 2021.
Chiar sunt curios DACA aduc ceva NOU (pt mine cel putin).Din cate stiu eu ETF-urile americane nu sunt acceptate in SEE (pt ca nu indeplinesc niste criterii ale SEE)
va fi broker autorizat in Romania si se aplică noul regim de impozitare în conformitate cu prevederile Legii nr. 142/2022? sau ramane tot broker strain cu regimul similar de pana acum?

#12433
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,775
  • Înscris: 10.10.2011

 slai, on 01 aprilie 2023 - 17:39, said:

E drept, 2400 lei e și cea mai redusa suma necesara.

N-as zice, mai ales ca nu-ti da neaparat premium, ci un plan superior celui free. La ING trebuie sa incasezi minim 900 lei, la CEC vreo 2000… deci si suma e destul de mare, si beneficiile cam incerte…

 Terente81, on 01 aprilie 2023 - 17:09, said:

Buna ziua!
Am primit mail ca daca alimentez contul meu standard cu 2400 ron si fac 3 tranzactii de minim 100 ron pot trece luna urmatoare gratuit la premium si pot ramane gratuit la premium atat timp cat indeplinesc aceste conditii. Mai era si conditia sa nu trimit banii din contul meu in alt cont timp de 7 zile parca... Ce parere aveti de aceasta oferta?

Faceai asta oricum, foloseai Revolut des (zilnic) sau nu?

#12434
diabolyk

diabolyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 03.07.2017

 Terente81, on 01 aprilie 2023 - 17:09, said:

Buna ziua!
Am primit mail ca daca alimentez contul meu standard cu 2400 ron si fac 3 tranzactii de minim 100 ron pot trece luna urmatoare gratuit la premium si pot ramane gratuit la premium atat timp cat indeplinesc aceste conditii. Mai era si conditia sa nu trimit banii din contul meu in alt cont timp de 7 zile parca... Ce parere aveti de aceasta oferta?

Mie mi se pare ok. Aceste beneficii cu asigurare de calatorie si ce mai e in pachetul premium il gasesti la alte banci cu incasari mult mai mari.
Si eu am primit luna trecuta si am intrunit conditiile, astept sa vad de maine daca se schimba sau nu pachetul.
Mie imi convine ca daca plec din tara nu mai stau sa imi fac asigurare de calatorie. De asemenea, cumparaturile cu cardul sunt asigurate, biletele la film la fel, intri in lounge in aeroport daca ai intarziere etc, sunt binevenite pt cine foloseste zilnic revolutul.

#12435
rexx

rexx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,040
  • Înscris: 15.08.2005

 wertyck, on 29 martie 2023 - 14:58, said:

DriveWealth LLC e brokerul prin care de fapt tranzactionezi din aplicatia Revolut, si fiind american, nu cred ca raporteaza la ANAF, deci e nevoie sa o faci tu personal... in anul urmator tranzactiei de vanzare actiuni....
se poate face transferul actiunilor de la broker-ul DriveWealth LLC la un broker din Romania, de ex Tradeville? in felul asta evit plata impozitului de 10% si platesc doar 1% sau 3%

#12436
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,996
  • Înscris: 13.03.2005
Unii si-au mutat actiunile ,citisem ceva pe reddit.com

#12437
diabolyk

diabolyk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 03.07.2017
Astăzi le am scris celor din chat că nu am primit pachetul Premium așa cum au spus ei și mi au spus să le trimit un print screen cu promoția. la mine promoția din notificări a dispărut și n am putut să le trimit și mi a zis că nu mă pot ajuta. dacă mai are cineva posibilitatea să mi facă și mie un print screen să ne trimită ar fi minunat. Mie prima oară mi a apărut în februarie iar undeva spre sfârșitul lui martie a dispărut și astfel Ei nu Recunosc că mi a trimis promoția. Dacă nici așa nu reușesc să rezolv mi se pare o mare țeapă. Îți trimit notificări pentru nu știu ce pachetele, le întrunești și în final nu mai primești beneficiul

#12438
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,996
  • Înscris: 13.03.2005
Ai verificat și pe email?

Attached Files


Edited by wertyck, 03 April 2023 - 19:50.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate