Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

sisu&puya sau BUG?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
cu cine ati tinut la momentul scandalului sisu&puya vs mafiotii?
personal am fost indecis ....
am reascultat melodiile in care aruncau cu diss unii spre altii ...astazi imi pare altfel toata povestea ...pe atunci nici n-am inteles bine care era problema

#2
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007
cu tine karax , tot timpul , cu tine am tinut mai karax

#3
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,891
  • Înscris: 03.12.2001
și eu tot cu karax.

#4
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003
Cu bagaboanta! Cum o chema?

#5
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Probabil altii aveau probleme mai serioase la vremea aia decat sa urmareasca niste cretini drogati. Intreaba si tu prin Ferentari.

#6
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View PostBursul, on 07 iulie 2019 - 14:46, said:

Cu bagaboanta! Cum o chema?
marijoiana

#7
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Cu BUG, cu Pu|a Mea

Edited by Wzzz, 07 July 2019 - 14:51.


#8
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Sa fim seriosi, Sisu era un drogat de 2 lei si Puia era si atunci ca si acum, vax!

#9
adicontakt

adicontakt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,201
  • Înscris: 24.08.2007

View PostdaniMMM, on 07 iulie 2019 - 14:46, said:

Probabil altii aveau probleme mai serioase la vremea aia decat sa urmareasca niste cretini drogati. Intreaba si tu prin Ferentari.
aici nu iti dau dreptate, cantareti drogati sunt de pe vremea lui rolling stones

Edited by adicontakt, 07 July 2019 - 15:01.


#10
DanyHiker

DanyHiker

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,262
  • Înscris: 06.07.2007

View Postkarax, on 07 iulie 2019 - 14:36, said:

cu cine ati tinut la momentul scandalului sisu&puya vs mafiotii?

Cu Dinamo. De ce intrebi?

#11
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postadicontakt, on 07 iulie 2019 - 14:48, said:

marijoiana
imi pocesti numele de familie!!!!!

View Postmarius87ism, on 07 iulie 2019 - 14:51, said:

Sa fim seriosi, Sisu era un drogat de 2 lei si Puia era si atunci ca si acum, vax!
parerea mea e ca sisu a avut mereu ceva in cap insa poate n-a avut ocazie sa arate ce poate ... oricum este inteligent ...melodiile recente arata asta

View Postdan1980_25, on 07 iulie 2019 - 15:01, said:

Cu Dinamo. De ce intrebi?
de ce stati pe topic care nu vreti sa raspundeti la subiect? topicul e pe "hip hop" arie de muzica...nu va place nu intrati...

#12
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Cu BUG, pentru că La Familia a existat doar pentru că Tatae a investit în ei.   I-au luat după ei la spectacole și le-a dat scena, împreună cu câteva piese de succes.
I-au lansat pe piață și au cheltuit bani cu ei.   Iar puștii s-au lăcomit,  îmbătați de succes, ceea ce nu este deloc ok, în viziunea mea.
Dacă nu era BUG,  La Familia nu ar fi existat.    

Pe cine nu lași să moară nu te lasă să trăiești.  O poveste clasică.

#13
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
daca erau buni natural in muzica asta s-ar fi vazut si fara ajutorul mafiotilor. pe scena cel putin , sau cand compui iti trebuie o pagina si un creion sa pui niste versuri si daca esti bun se vede in ele. restul , sustinerea cu fonduri, cunostiintele pe care mafiotii le aveau , accesul la tehnica si etc asta da, poti spune ca le aveau BUG. dar talentul e discutabil ....daca BUG ii invata sau ei aveau talent natural la muzica ....

nu zic poate existau case de discuri care lucrau exclusiv cu BUG si nu acceptau decat prin intermediul lor insa asta nu inseamna ca familiotii nu aveau talent  natural

Edited by karax, 07 July 2019 - 15:49.


#14
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Scosesera Sisu&Puya atunci o piesa - "Foame de bani", ma rog mai mult Puya, ca Sisu era in parnaie atunci, si-a adus contributia la piesa prin cateva cuvinte spuse la telefon si tin minte ca ramasesem uimit - BUG le cerusera 15.000 de euro ca sa foloseasca numele trupei, iar astia se vaicareau ca nu au banii astia, pai se dadeau mari smecheri si mafioti in celelalte videoclipuri, eu ma asteptam ca ei sa fie macar milionari, dar in realitate ei erau boschetari.

Pe la inceputul anilor 2000 a fost atunci o frenezie cu numele inregistrate la OSIM, si trupe consacrate s-au trezit ca nu mai pot sa foloseasca numele lor, pentru il inregistrasera altii inainte si apoi incercau sa-i stoarca de bani.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XhgTIoChvsA?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postadicontakt, on 07 iulie 2019 - 15:00, said:

aici nu iti dau dreptate, cantareti drogati sunt de pe vremea lui rolling stones
Am zis cretini drogati, nu cantareti drogati.

#16
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005

View PostPopaXXX, on 07 iulie 2019 - 15:51, said:

Scosesera Sisu&Puya atunci o piesa - "Foame de bani", ma rog mai mult Puya, ca Sisu era in parnaie atunci, si-a adus contributia la piesa prin cateva cuvinte spuse la telefon si tin minte ca ramasesem uimit - BUG le cerusera 15.000 de euro ca sa foloseasca numele trupei, iar astia se vaicareau ca nu au banii astia, pai se dadeau mari smecheri si mafioti in celelalte videoclipuri, eu ma asteptam ca ei sa fie macar milionari, dar in realitate ei erau boschetari.

Treaba a fost așa:
BUG a rupt piața cu "Pantelimonul petrece".   S-au trezit că nu făceau față cererilor de show-uri în cluburi.  Erau pe val.
Dar aveau nevoie de o trupă care să le cânte în deschidere și au avut ideea să facă ei una a lor, manageriată de ei.    
La ei veneau o  mulțime de puști care le plăteau să le facă negative.  Tatae se pricepea și cu ajutorul unui om de afaceri din București a făcut un home studio cu computer și sample  cumpărate de afară   etc.

Au avut de unde să selecteze pe unii care să fie în trupa lor de deschidere. La Familia le-a aparținut de la bun început.
Copiii au avut si succes și banii i-au dus de cap.   Au vrut să devină independenți cu tot cu numele trupei care i-a făcut cunoscuți.   De aici și conflictul ulterior.

#17
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdan1980_25, on 07 iulie 2019 - 15:01, said:

Cu Dinamo. De ce intrebi?
Me 2.
Câine până la moarte și dincolo de ea!

on. Cu Eazy-E.

View PostPopaXXX, on 07 iulie 2019 - 15:51, said:

Scosesera Sisu&Puya atunci o piesa - "Foame de bani", ma rog mai mult Puya, ca Sisu era in parnaie atunci...

Habar n-ai.
Foame de bani e scoasă cu mult înainte ca Sișu să intre la pușcărie.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MRowAQWHyM0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
in fapt cantecul ala se numea la inceput "cu cartile pe fata" dar n-a fost scos odata cu albumul ...a fost refacut si a aparut "foame de bani"

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate