Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Pentru ce anume bitcoin e zece mii usd?

  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

#37
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postbogybogyy, on 08 iulie 2019 - 11:33, said:

Scuzati-mi greselile de ortografie,sunt solutii CA trabzactiile BTC SA fie facute in ASA fel incat SA ramane anonime Fara urma,Mai e o varianta prin atomic swap deocamdata SE lucreaza la ea si pioneri sunt cei de la Komodo

Vezi ca incurci borcanele
- atomic swaps in primul rand sunt chestii de exchange intre blackchains, nu au cum sa fie untracebale, este un schimb p2p deci ambele trazanctii btc>eth eth >btc sa zicem trebuie sa aiba un hash comun in amble blockchains pentru finalizarea tranzactiei. Ce incerca ei prin mast tree e snake oil reambalat de la bitcoin dark..
Doi la mana, daca se foloseste intradevar mast pentru ofsucare ai o problema imensa, aceeasi ca la zerocoins, dimensiunea semnaturii, si cand iti vine nota de plata pe tx te pipi pe ea de privacy.

Anyhow
Nu poti sa iti faci tranzactiile btc btc private prin simple swap, la fel cum nu poti sa faci anonim un schimb leu-usd fara sa cumperi usd ;P
Oricum unii care au hackuit portofelele utilizatorilor cand au descoprit un "bug" ca sa nu le fure un hacker adevarata sunt sigur de incredere....


Sunt doua solutii
-coinjoin...dar..mai asteptam
-3rd party solution, time mixing, ce face chipmixer.

Edited by Jammalan-the-Prophet, 08 July 2019 - 12:05.


#38
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
Meh, la asa intrebare un raspuns serios e de prisos. Revin cand apare topicul cu "Pentru ce anume bitcoin e 100k usd?" Posted Image

#39
ascee_ro

ascee_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 15.02.2005
astia care se bucura 'uite cati bani fac din BTC ca a crescut' sunt din acelasi tip cu cei care se bucurau la caritas ca luau de 7 ori mai mult. asta e tot un fel de caritas, dar asa, mai global.

#40
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012

View Postascee_ro, on 08 iulie 2019 - 20:36, said:

astia care se bucura 'uite cati bani fac din BTC ca a crescut' sunt din acelasi tip cu cei care se bucurau la caritas ca luau de 7 ori mai mult. asta e tot un fel de caritas, dar asa, mai global.
Nu stiam ca si la caritas au fost investite mii de ore de research si nopti pierdute ca sa faci banii aia...

#41
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
La Caritas stateai ore intregi la coada (atat pentru depuneri cat si pentru retrageri)... ce vremuri!

#42
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Postbogybogyy, on 08 iulie 2019 - 11:33, said:

Scuzati-mi greselile de ortografie,sunt solutii CA trabzactiile BTC SA fie facute in ASA fel incat SA ramane anonime Fara urma,Mai e o varianta prin atomic swap deocamdata SE lucreaza la ea si pioneri sunt cei de la Komodo
nu sint untraceable

View Postascee_ro, on 08 iulie 2019 - 20:36, said:

astia care se bucura 'uite cati bani fac din BTC ca a crescut' sunt din acelasi tip cu cei care se bucurau la caritas ca luau de 7 ori mai mult. asta e tot un fel de caritas, dar asa, mai global.
cred ca astia care nu se bucura sint cei care nu au cumparat si acum sint invidiosi. Fara suparare, am mai multi colegi si prieteni care au devenit bogati din crypto. Bogati in sensul de bogati... gandeste-te ca ai cumparat de 1000 dolari BTC la 1 dolar

acum ai avea 12.000.000 milioane dolari

#43
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View Postunbrutus, on 08 iulie 2019 - 22:27, said:

Fara suparare, am mai multi colegi si prieteni care au devenit bogati din crypto. Bogati in sensul de bogati... gandeste-te ca ai cumparat de 1000 dolari BTC la 1 dolar

acum ai avea 12.000.000 milioane dolari

Defineste bogati, ce masini conduc..ce vile si-au facut etc Si esti sigur ca din bitcoin

#44
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View Poststalker2142, on 08 iulie 2019 - 23:04, said:

esti sigur ca din bitcoin
si eth, gandeste-te ca la ICO a fost 0,25$ si apoi a costat 1400 la un moment dat

View Poststalker2142, on 08 iulie 2019 - 23:04, said:


Defineste bogati, ce masini conduc..ce vile si-au facut etc
am definit bogat, dar trebuie sa si pricepi. te incurca zerourile alea, sint prea multe?
ce case si vile, si adresa? e suficient atat... oricum nu se mai intoarce timpul, cine nu a investit, o sa continue sa comenteze de pe margine si sa zica ca "e teapa"

#45
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View Postunbrutus, on 09 iulie 2019 - 00:01, said:

si eth, gandeste-te ca la ICO a fost 0,25$ si apoi a costat 1400 la un moment dat
am definit bogat, dar trebuie sa si pricepi. te incurca zerourile alea, sint prea multe?
ce case si vile, si adresa? e suficient atat... oricum nu se mai intoarce timpul, cine nu a investit, o sa continue sa comenteze de pe margine si sa zica ca "e teapa"

Detalii...
Nu zic ca e imposibil, dar e mai putin probabil ca printre cei care au cumparat in trecut mult si la pret mic sa fi fost romani... si mai putin probabil ca intamplator sa cunosti in grupul tau de prieteni si colegi multiplii castigatori milionari

Poate ti-au livrat o poveste vanatoreasca
Eu intrebam, ai mers cu ei in masini ca S, seria 7, Q8 etc ?

#46
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017
esti un caz clasic... daca tu nu ai prins, e greu de crezut ca altii au prins.
las=o asa, chiar nu am de gand sa dau detalii mai multe. Discretia e necesara si ea. Mai uita-te la numarul ala cu multe zerouri, e tot ce pot sa iti dau ca indiciu

#47
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
Eu tind sa cred ca sunt doar basme :)

#48
TrickyKid

TrickyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2006

View Poststalker2142, on 09 iulie 2019 - 16:03, said:

Eu tind sa cred ca sunt doar basme Posted Image

Poate că da, poate că nu ... https://www.libertat...stiului-2579918

#49
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
O fi basm faptul că am luat Litecoin la 30$ și am vândut la 90$... sau Ether luat mai jos de 120$ și vândut la 270$
BTC am luat la 3.5K și am vândut pe la 9.7K.
Bineînțeles că nu am făcut milionul de dolari dar la câteva mii de euro investite tot am scos ceva.


#50
Ru-Warrior

Ru-Warrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 12.08.2017
Ai scos o mie de ieuro net?

Asta e intrebarea

#51
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Mai unghiuță... am făcut profit doar pentru ceva mâncare și facturi.

Îți dau o temă... poate așa îți ocupi și tu timpul cu ceva.
O fi 3 in fata?
O fi 8?.
O fi in lei?
O fi in euro?
Cealaltă jumătate este încă în joc... sa ne spui mâine cum ai dormit

Attached Files



#52
TrickyKid

TrickyKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 14.10.2006
Exemplu de investitie, banii initiali i-am scos inapoi de mai mult de un an.

Attached Files


Edited by TrickyKid, 16 July 2019 - 09:21.


#53
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Nu exista... nu se câștigă din crypto
Toate sunt basme, trucaje etc.!
Stai sa vezi... asta daca nu își vor baga haterii unghia in gat până să mai scrie ceva aici.

Eu inca sunt sub 20 mii Euro cu totul... am scos doar câteva mii din joc (strict parte din profit) restul au rămas și așteaptă un vârf mai de doamne ajuta (15K)
Am lasat în joc inclusiv BTC luat la anul trecut în vara!

Bafta in continuare!

Edited by rz, 16 July 2019 - 09:55.


#54
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
Phutshop clar....
Cum adica sa poti sa schimbi BTC in bani...reali

Mai ca imi vine sa postez un screenshot de kraken da, las, ....ca am prea multi amici pe forum!!!

View Postrz, on 16 iulie 2019 - 08:19, said:

Mai unghiuță...

me like this

Edited by Jammalan-the-Prophet, 16 July 2019 - 10:37.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate