Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Xerox Workcentre 3225 - da crash daca fac putin peste 10 scanari consecutive

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
paulalexandru20

paulalexandru20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.07.2007
Salut,

Am cumparat imprimanta asta in mare parte pt scanari dar si pentru un listat basic. Problema e ca fix partea cu scanatul e dezastru la imprimanta asta. Mentionez din start ca driverul imi zice ca e up to date. Sar peste faptul ca la putin timp de la achizitie la scanat a inceput sa scartaie la propriu...si trec la sibiectul cel mai deranjant.

Am observat ca multifunctionalul asta are un fel de memorie sau ceva in genu, caci daca fac mai multe scanuri consecutive si depasesc un anumit numar (pe care nu l-am contorizat pana acum), efectiv nu imi mai salveaza scanarile pe care le-am facut si pe langa faptul ca trebuie sa o iau de la capat, mi se blocheaza si scanarea pe PC. Adica imi da not available cand selectez userul meu si nici de aici nu stiu cum sa il mai scot. Am mai tot reinstalat imprimanta, scos din priza, disable enable la profil sau altele, uneori isi mai dadea drumul alteori nu, cert e ca niciodata nu am stiut o solutie sigur pe care sa o aplic sa sa pot scana din nou.

Pe scurt, ca sa nu intru in astfel de belele de obicei scanez maxim 10 foi dupa care dau sa le salveze si apoi reiau procesul. E foarte aiurea, dar n-am ce sa fac. Problema e ca de multe ori uit sa mai numar si dupa ce am facut vreo 15 scanari s-a dus totul de rapa. Spre exemplu de la amiaz nu am mai scanat nimic ca imi da tot not available si nu reusesc sa il fac sa mearga.

E clar ca Workcentre e un major fail pt mine si nu mai vreau sa aud veci de firma asta. O sa imi iau un scanner canon Lide si salut. Gunoiul asta pe care am dat vreo 700 de lei anul trecut sper sa gasesc un fraier care sa il cumpere. Mi se pare corect sa zica in specificatii ca are o memorie de 2 bani si nu reuseste sa tina minte daca faci mai mult de 10 scanari..

Ma asteptam sa vina cu ceva soft sau driver care sa fixeze problema asta majora dar daca nu ma insel ultimul driver e din 2014 deci...nasol. Oricum, orice sfat / idee e binevenit care sa ma ajute sa mai rezolv din problemele astea.

#2
n0n1

n0n1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 30.06.2008
Încearcă Scan2pdf.

#3
vladutgm

vladutgm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,165
  • Înscris: 19.01.2008
Incearca si NAPS2

#4
paulalexandru20

paulalexandru20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.07.2007
Astea stiu sa scaneze si jpg si sa stearga fundalul ? adica gen sa faca crop? speram ca apare o solutie la problema  dar nah..daca nu exista fix, merita schimbat si softul de scanare.. ms

#5
paulalexandru20

paulalexandru20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 16.07.2007
Acum daca scanez mai mult de un document da fail...nici 10 nu ma mai lasa sa scanez. E de toata minunea

#6
Savi0r26

Savi0r26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 11.09.2012
1. Cum ai conectat imprimanta la pc? cablu usb sau pe retea?
2. Cu ce program scanezi? Daca e vorba de scan pe usb s-ar putea sa intampini probleme.

Iti recomand sa pui imprimanta pe retea si sa incerci sa , scanezi in retea.

Daca nu te descurci lasa-mi un mesaj in privat si te ajut cu , configuratul

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate