Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plafonare preturi energie

Vanzari foto - CIPA 2023

Recomandare perdele sau draperii ...

Invertor Victron Easysolar-II 48/...
 "Militarizarea" Antifraudei

Washington DC in 1940 - secvente ...

Miniatur Wunderland - Monaco

Familia Simpson
 plata impozit profit actiuni trad...

Extras de cont cu semnatura elect...

Ce parere aveti despre ascasa.de ...

Sfat achizitie bmw e92 320d
 switch Gigabit POE pentru toate e...

Triunghi

Relatie, vorbit prin mesaje

Radon!

Huawei Mate 20 x

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
52 replies to this topic

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

• Grup: Junior Members
Hai va salut baieti. De cand mi am spart telefonul , ma tot interesez despre ce telefon sa mi iau si chiar nu ma pot decide.
A detinut careva un Mate 20 x ? Pur si simplu m am indragostit de el si ma tot uit la review uri etc...Momentan am un s10 dar la baterie s10 urile sunt praf..s10 asta ma tine 7 8 ore pe zi ..eu avand nevoie mare de baterie si ma uit mult la seriale,filme ,de aceea m am indragostit de 20 x.
In curand ma intorc in tara si am nevoie de baterie , nu sa stau cu bateriile de rezerva sa l incarc.
Ma gandeam si la one plus 7 dar chiar nu stiu , mie imi plac mult ecranele mari si ma uit sa ma tina bateria..la telefonul asta am gasit practic tot ceea ce doresc.
Ce ziceti ? merita 600 de lire avand in vedere problemele de la Huawei ,update la Emui9.1 facandu se manual etc...

andone19

andone19

Member

• Grup: Members
Cat e in lei 600 lire?
Daca e sub 3000 lei atunci merita.

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

Este cam pe acolo,31 de milioane cam asa...

Florin_lou

Florin_lou

Senior Member

• Grup: Senior Members
3160, nu merită, găsești mai ieftin pe olx.

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

Asa gasesc si aici second hand la 400 de lire..dar eu vreau nou...nu vreau folosit.Mate 20 x chiar si n 2019 intrece foarte multe telefoane...

Master_Yoda

Master_Yoda

Active Member

Doar pentru ecran si baterie gasesti Xiaomi Mi Max 3 de trei ori mai ieftin Posted Image

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

Nu mi poti compara Mate 20x cu Xiami MI max 3..il stiu..nu mi place ca e pe sina parca..sau ceva in gen...nu le poti compara..Mate 20 x este de 1 an dar tot e forta.

Nu neaparat numai ptr ecran si baterie..dar vreau u telefon echilibrat in toate..nu ca s10 pizdii care i se duce baterie in juma de zi..

Florin_lou

Florin_lou

Senior Member

Mi max 3 nu mi mix 3.

andone19

andone19

Member

Mi max au zis si ei, nu stiu unde vezi tu Mi mix

dumimarian

dumimarian

New Member

Îl dețin și din punctul meu de vedere este un telefon bun.

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

View Postdumimarian, on 06 iulie 2019 - 20:40, said:

Îl dețin și din punctul meu de vedere este un telefon bun.

Ai primit update ul la Emui 9.1 ?

dumimarian

dumimarian

New Member

Da, menționez că l-am cumpărat din Anglia

Edited by dumimarian, 06 July 2019 - 20:59.

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

Si eu tot in Anglia sunt.Imi mai poti spune te rog ceva detalii despre telefon? Bateria cat te tine ? Te incurca dimensiunea lui ?

Florin_lou

Florin_lou

Senior Member

Mi max nu e pe șină, ia ghici cine e pe șină?

dumimarian

dumimarian

New Member

View PostMauricio92, on 06 iulie 2019 - 21:08, said:

Si eu tot in Anglia sunt.Imi mai poti spune te rog ceva detalii despre telefon? Bateria cat te tine ? Te incurca dimensiunea lui ?

Despre baterie depinde cât de intens folosești telefonul,dimensiunea pentru mine este ok, nu cred că m-aș mai întoarce la o diagonala mai mica,oricum folosești ambele mâini în utilizarea lui.Este de preferat să îl folosești cu un singur sim pentru o durată mare a bateriei.Daca îl cumperi cu siguranță nu vei regreta.

crecked

crecked

Junior Member

View PostMauricio92, on 06 iulie 2019 - 20:01, said:

..nu ca s10 pizdii care i se duce baterie in juma de zi..

Confirm! Tine chiar si o zi daca nu-l prea folosesti. :))
Dar avand in vedere ca m-am atasat de Samsung, ma consolez cu incarcarea rapida. Il mai incarci 20-30 de min si trece ziua pana la urma.
Ai fi putut sa-ti iei s10+, ala cica ar fi la nivelul lui s7 edge la autonomie, unul dintre cele mai bune telefoane din punctul meu de vedere (pret/performanta/baterie), asta la vremea lui.
Cat despre Huawei, nu stiu ce sa zic. Singurul pe care l-am avut a fost P9 (nu lite), un telefon bun per total, dar nu pe gustul meu.

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

Am tot citit despre acest 20x , este foarte bun pentru gaming,nu ca m as juca eu,doar Clash Royale,atat in rest ce vizionez seriale,filme etc..nu poti compara alt telefon la capitolul asta cu el..si camera e buna..per total acest telefon personal ma incanta.
Cat despre s10 plus,nu e diferenta la baterie la nimic fata de s10..mi se pare foarte frustrant ca ultimul model de samsung sa stea asa prost la baterie. Eu tin datele non stop aprinse si ma tine baterie 12 h dar in concluzia in care stau pe telefon doar o jumate de ora pe zi in pauzele de la lucru..l am testat..l am folosit ,cand  am stat pe el  m a tinut doar 6 , 7 ore cand l am utilizat..foarte putin avand in vedere ca este ultimul model...doar n o sa stau non stop cu el la incarcat..tin sa precizez ca nu l utilizez nici macar la jumate din cat poate el..doar pe facebook si jocul meu..care mentionez ca nu este PUBG ,FORTNITE sau mai stiu eu ce...

View Postdumimarian, on 06 iulie 2019 - 22:05, said:

Despre baterie depinde cât de intens folosești telefonul,dimensiunea pentru mine este ok, nu cred că m-aș mai întoarce la o diagonala mai mica,oricum folosești ambele mâini în utilizarea lui.Este de preferat să îl folosești cu un singur sim pentru o durată mare a bateriei.Daca îl cumperi cu siguranță nu vei regreta.

Din ce am citit am auzit ca dupa 1 zi si 2 3 ore de folosire tot mai avea 50 la suta...ceea ce este impresionant..am vizionat review uri..e telefonul perfect ptr cui ii plac telefoanele mari..si camera e foarte buna,are si un senzor de amprenta rapid...notch ul e mic...PERFECT

Mauricio92

Mauricio92

Junior Member

up?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate