Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Activare VoLTE si VoWifi reteaua Orange pe OnePlus 7 si OnePlus 7 Pro

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#73
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,456
  • Înscris: 24.05.2010
Ea se referea la seria Oneplus 8T. Ăla va veni cu Android 11 preinstalat.

#74
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008

View Posttmihai20, on 11 august 2020 - 16:55, said:

@carmenclara1: vrei să spui că nu vei trece la Android 11 pe telefonul care are acum Android 10? Ce logică e asta?
logica este ca vreau un telefon functional fara buguri majore si compatibil si cu aplicatii mai vechi care nu vor vedea veci compatibilitate cu A10 sau A11

View Posttmihai20, on 11 august 2020 - 16:55, said:

Chiar dacă vei mai găsi OnePlus 7/7 Pro/7T/7T Pro noi, tot cu Android 10 vor veni.
OP7 si 7Pro au fost lansate cu Pie.
7T si 7T Pro au fost lansate cu A10

p.s. pentru teste am un pixel 2 xl care ruleaza deja A11

#75
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 11.12.2007
Aplicațiile serioase sunt actualizate. Diferențele nu sunt atât de mari între Android 10 și Android 11. Dacă a mers pe Android 10 și aplicația este actualizată din când în când va merge și pe versiunea nouă. Am cumpărat aplicații care n-au mai fost actualizate și am găsit altele.
Când am spus că tot cu Android 10 vor veni am făcut-o în ideea în care toate ar fi actualizate la ultima versiune stabilă care acum e Android 10.

Edit: Apropo, dacă vrei să folosești aplicații vechi care nu merg pe versiuni noi de Android de ce ai căuta un telefon nou? Caută ultimul telefon care merge bine pe versiunea de Android pe care trebuie s-o aibă.

Edited by tmihai20, 11 September 2020 - 15:50.


#76
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
ce nu intelegi tu e cau eu detin respectivele telefoane. nu trebuie sa cumpar altele vechi.
pe cele noi aparute le cumpar pentru progresul tehnologic oferit printre altele...

#77
undesignus

undesignus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,505
  • Înscris: 28.06.2006

View Postferibalint, on 06 iulie 2019 - 11:39, said:

7. Scroll down and tap the Function switch option.
8. Tap on VoLTE Switch option and then tap on cancel button.
9. Tap on VoWiFi switch option and then tap on the reboot button.

Eu am OP 7T si am deja softul instalat in telefon (versiunea stock stable), dar nu imi apar optiunile de VoLTE si VoWiFi. Care sa fie cauza?

#78
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
reia topicul de la inceput pas cu pas :)

#79
radug3

radug3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 22.09.2014
Are dreptate...nici la mine nu apar op7t pro

#80
K3vlar

K3vlar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.03.2007
O mizerie. Nici la mine pe un Oneplus 6 nu apar butoanele pentru volte și vowifi. A trebuit să le activez din logkit dar n.a fost suficient. A trebuit să iau qpst pe pc ca să dezactivez profilul oversea-commercial_ds și să activez volte_oem_lab. A mers, dar degeaba că după un restart revine la profilul inițial. Le-am trimis mail la orange să văd ce zic și ei și urmează să trimit o sesizare la oneplus. Am impresia că oneplus o fac deliberat, așa zisa planned obsolence dar nu sunt sigur.

#81
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Intreb si aici, ca vad ca pe topicul mare nu-mi raspunde nimeni.

Pe 7/7T pro intamplinati probleme cu VoWifi, in sensul ca pica asa random? Adica stai pe telefon, si vezi cum dispare semnul de VoWifi, iar se reconecteaza, iar mai pica si tot asa. Problema existenta si pe 8 / Nord.

Problema intampinata pe Orange, oricum pe ceilalti am inteles ca nu mai merge (?)..

Daca ati rezolvat-o, puteti spune cum? Ati schimbat profilul de date, de pe cel general Overseas nu stiu cum, pe unul de orange Europa? Sau altul?

Mersi anticipat.

#82
zerookool

zerookool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 26.02.2006
Am mai intampinat eu problem respectiva la 7T pro, in ultima vreme si-a revenit. (aveam profil de Vodafone India)

Acum am trecut pe Android 11 beta, sa vedem cum functioneaza.

Se intampla destul de des pe un 5T sa disapara vowifi si sa revina.

Edited by zerookool, 20 March 2021 - 18:33.


#83
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
Pana la urma mi-am dat seama ca nu are legatura cu profilul de date (india, sau EU, oricum eram pe singurul orange din lista, si anume Orange France). Problema se mentine, pe android 10 stable, si le-am trimis log si screenshots, si multe altele la ei pe forum (ca bug). Om vedea daca fac ceva care sa fie implementat in prima versiune de 11 stable.

Oricum ma astept si lansarea oficiala de 11 sa fie plina de buguri, nu din cauza oneplus, cat din cauza androidului in sine, care e plin de buguri.

View Postzerookool, on 20 martie 2021 - 18:32, said:

Am mai intampinat eu problem respectiva la 7T pro, in ultima vreme si-a revenit. (aveam profil de Vodafone India)
Acum am trecut pe Android 11 beta, sa vedem cum functioneaza.
Se intampla destul de des pe un 5T sa disapara vowifi si sa revina.

PS: Pe ce retea esti ?

Edited by increatul, 21 March 2021 - 18:36.


#84
zerookool

zerookool

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 26.02.2006
Digi, ambele telefoane

#85
tmihai20

tmihai20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 11.12.2007
Eu unul nu am folosit decât versiunile oficiale, nu am instalat niciodată Beta. Am instalat ieri actualizarea la OxygenOS 11 și e foarte ok. Nu am găsit probleme și mie personal mi se pare ok consumul bateriei. Legat de VoLTE și VoWiFi, eu le aveam prezente și pe vechea versiune. Ar fi bine dacă cineva vrea să reseteze un telefon cu OxygenOS 11 și să vadă dacă are opțiunile prezente. Eu unul nu o fac, aplicațiile funcționează cum trebuie.

Edited by tmihai20, 23 March 2021 - 11:17.


#86
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Am activat si eu fara probleme pe orange pe 7t pro.
Trebuie actualizat primul post, ca sa mearga prima data faceti backup la LogKit curent cu aplicatia Apk extractor (e in magazin play).
Apoi instalati versiunea de aici si urmati pasii.
Dupa, reveniti la versiunea actuala pe care ati salvat o anterior.
Ghidul complet aici:
https://forum.xda-de...o-root.4105723/

Edited by logo_xxl, 12 April 2021 - 20:02.


#87
increatul

increatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 31.05.2007
A resetat cineva telefonul pe android 11, daca da, ati mai putut reactiva VoWifi?

Sau pe 11 sunt default vowifi si volte? (desi ma indoiesc).

#88
logo_xxl

logo_xxl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 24.06.2005
Merge, vezi postul de mai sus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate