Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 

Credit Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017

 mariovrs, on 06 iulie 2019 - 07:26, said:

Ca idee, pentru sume mici ( zeci de mii de euro ) nu te cauta nici dracu' in alte tari. Costa mai mult procesul si eventuale recuperari prin alte tari.
Esti trecut la pierderi, punct. Statistici bancare.
Man zeci de mii nu sunt sume mici nici pentru aia, nu mai manca rahat. Te executa de nu mai stii cum te cheama

#20
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

 valentin11061950, on 06 iulie 2019 - 00:50, said:

Nu am venit in tara sa nu platesc..am venit...am fost constient de banca. Am lasat bani pe card ca sa imi retraga banca sa nu stau cu griji...si mi.au tot bagat multi in cap ca m.ar putea aresta la vama...si imi era cam frica si de asta am intrebat aici...poate imi raspunde cineva dar am fost dlar judecat

Nu iti face nimeni nimic. Cum naiba sa te aresteze ?
Si eu am factura de net pe numele meu, ce-i drept in Anglia, am lipsit 2 luni dar am cardul atasat la contul de pe site-ul firmei de net. Normal ca mi-au luat direct de pe card si cand am ajuns inapoi aveam net. Asa se procedeaza in general cam in toate tarile straine, asa ca stai fara griji. Acolo nu esti in Romania unde te aresteaza pentru 1 leu.

In plus, nu are politia treaba cu asta, decat in cazuri mari de tot (nu in cazul tau, care, ai lasat bani sa ii poata lua). In general, pentru intarzierile la plata o sa iti vina o hartie acasa (acolo in Germania) care iti spune ca daca nu platesti iti vor trimite nu stiu ce firma de recuperare. Dar si aici, vorbim de intarzieri de minim 2-3 luni.

Cine ti-a spus prostia cu arestarea te-a luat la misto. M-a apucat rasul, era sa ma inec cu cafeaua.

Edited by Zark, 06 July 2019 - 09:28.


#21
eugeniusro

eugeniusro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 21.08.2005

 mannyx92, on 06 iulie 2019 - 08:35, said:

Man zeci de mii nu sunt sume mici nici pentru aia, nu mai manca rahat. Te executa de nu mai stii cum te cheama

Te execută dacă are cum, dar poti cere falimentul personal la judecător, aici e posibil asta, banca nu pierde, îsi trage banii de la asigurări, orice credit este asigurat iar asigurarea o plătești tu nu banca, bun în cazul în care ești insolvabil practic plătesc ceilalți pentru tine.

#22
mircea_rambo

mircea_rambo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,429
  • Înscris: 08.06.2019

 valentin11061950, on 05 iulie 2019 - 23:59, said:

Ce nu intelegi voi este ca eu am platita banca la zi...nu am nici.o intarziere la banca sa nu platesc sau ceva de genu...banca mi.a retras automat banii din cont si sunt la zii cu banca

Si atunci care e problema ta? Probabil ai semnat ca banca sa iti retraga automat din cont suma respectiva in fiecare luna. Este o practica obisnuita.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate