Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

Knives Out (2019)

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View PostXlander, on 21 februarie 2020 - 09:16, said:

...de aia mai nou prefer sa urmaresc filme mai vechi cand am timp in principal. Alea pe care nu le stiu. Si crede-ma ca am satisfactii mai mari.
Uite d'aia o sa revad diseara o astfel de vechitura care tine 3 ore Posted Image :
https://www.imdb.com/title/tt0095388/

(Jack.the.Ripper.1988.REMASTERED.1080p.BluRay.H264.AAC-RARBG)

Edited by florinbad, 21 February 2020 - 09:32.


#20
fez1fez

fez1fez

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 424
  • Înscris: 08.05.2017

View PostXlander, on 21 februarie 2020 - 09:16, said:

Daca ne raportam la ultimii ani, hai sa zicem ca merita un 8. Daca nu ne raportam, privind la distributia stelara si comparand cu alte murder mystery clasice, nu. E mediocru si nu din cauza actorilor, e vina scenariului; cel putin in prima parte m-au innebunit scenele scurte la invalmaseala, topaiala de la una la alta si per ansamblu absenta dezvoltarii caracterului unor personaje. Dezechilibrat.

Nu mai e un secret, filmele care ies acum sunt praf si pulbere, de aia mai nou prefer sa urmaresc filme mai vechi cand am timp in principal. Alea pe care nu le stiu. Si crede-ma ca am satisfactii mai mari.
Eu un 8 i-am dat. Mi-a placut, dar nu a fost exceptional. Nici pe departe. Insa placut, mai ales vazut la cinema.
Si eu in ultimii ani am vazut mai mult filme vechi, mai putin colorate. Insa 2019 a avut destule filme chiar bune.

Ca tot vorbeam de accente mai devreme: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GT9APzoM7aM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se pare ca nu sunt singurul caruia i s-a parut ciudat accentul. Fie ca a fost intentionat sau nu.

#21
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,911
  • Înscris: 12.03.2010
Dudes, filmul asta e un spoof, nu e un "who dunnit?" serios. Eu m-am distrat la filmul asta mai ceva ca la o comedie. Mai ceva decit să-l puna pe Bond, James Bond sa vorbeasca cu un phony accent era să-l puna pe Cap'n America sa vorbeasca cu un accent de balta. Cred ca la fel de bine s-au distrat si actorii, probabil 80% din buget s-a dus pe salariile lor.

Una peste alta, un film misto, relaxant.

#22
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,638
  • Înscris: 07.10.2005
L-am vazut si eu, mi-a placut, nu este exceptional dar merita vazut. 7/10.

#23
burebista

burebista

    Manic Miner

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,346
  • Înscris: 23.05.2003
Exact, un film corect in stilul filmelor facute dupa romane de Agatha Christie. :)

#24
nino852

nino852

    CENZURAT,autosuspendat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,713
  • Înscris: 10.05.2012
Mie mi-a placut,e unul din cele mai bune in ultimii ani.
Craig face un rol peste nivelul sau de Bond resapat.

#25
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
Un film prost, plictisitor, prestație actoricească slabă, aproape că am adormit la el. Celor cărora le plac romanele lui Agatha Christie, probabil le va plăcea și acest film. Personal, nu mă dau deloc în vânt după ele...

#26
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
ai crezut ca e cu capitanul america???

#27
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020
O aluzie total cretină și fumată. Te simți mai inteligent, mai jmeker acum? Este? Posted Image Commenturile de mai jos descriu perfect filmul... Daniel Craig personal nu-mi place deloc, un marțafoi antipatic care joacă foarte prost. #nuvămaiofticați

THE slowest, most tediously boring and needlessly drawn out movie I've ever watched. The dialogue went on and on and on. Plot developed at a glacial pace. Never thought this stupendously overwrought pathetic attempt at intrigue would end.

Overacting, poor script and an end you can predict from minute 1.

#28
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,918
  • Înscris: 11.07.2016
Pai si tu ai vazut filmul sau doar ai tradus acel comment si il prezinti ca parere proprie?
(stiu ca ai zis ca era sa adormi la el...)

Edited by Malus_Dacus, 21 April 2020 - 14:50.


#29
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020

View PostMalus_Dacus, on 21 aprilie 2020 - 14:49, said:

Pai si tu ai vazut filmul sau doar ai tradus acel comment si il prezinti ca parere proprie?
L-am văzut, logic. Ce întrebare e asta? Citeam recenzii pe imdb iar comentariile respective mi s-au părut interesante fiindcă descriu perfect părerea mea despre film.

#30
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,918
  • Înscris: 11.07.2016
O sa-l vad si eu in seara asta....

#31
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,918
  • Înscris: 11.07.2016
Zis si facut...am vazut filmul.
Si mi-a placut...Bine, nu am avut asteptari mari avand in vedere recenziile de mai sus, dar filmul e bun.
Evident ca e bun pentru cei care au citit Agatha Christie la vremea potrivita, si pentru fanii genului politist clasic.
Craig a jucat bine, "captain america" a jucat mai bine...
Film corect, linistit, pentru o seara de stat in casa...

#32
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
Chris Evans a jucat bine? Nu mi s-a părut. Filmul ăsta a fost similar cu The Shape of Water: întortocheat.
După mine, Ana de Armas a jucat cel mai bine.
Filmul a fost cam fad, cam grețos, dar să zicem că s-au străduit. Merge urmărit de plictiseală.

#33
Malus_Dacus

Malus_Dacus

    Brasovean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,918
  • Înscris: 11.07.2016
Da, mie chiar mi-a placut Chris Evans....a jucat bine, a jucat ceva total diferit fata de capitanul americii, si a facut un rol bun. Totusi  e un rol secundar.
Mea culpa e ca am omis pe Ana de Armas...si ea a facut un rol bun, foarte bun!

#34
pedros_2005

pedros_2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,469
  • Înscris: 03.12.2007
Vazut in iarna, la cinema. Bun si atit. Nu te mai gindesti la el dupa ce iesi din sala. Pe de alta parte, am vazut zilele astea Once upon a time in Hollywood, pe HBO GO. Cu totul alta mincare de peste, se vede amprenta lui Tarantino. Chiar daca e controversat si divizeaza cronicarii (mai putin) si publicul (mai mult) ramine un mare regizor al timpurilor noatre...

Edited by pedros_2005, 22 April 2020 - 12:58.


#35
_Levis

_Levis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 08.04.2020

View Postzyppster, on 22 aprilie 2020 - 10:34, said:

Filmul ăsta a fost similar cu The Shape of Water: întortocheat.
Shape of Water a fost mult mai bun.

#36
vanitty

vanitty

    Ala negru de respira greu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,559
  • Înscris: 05.11.2009
eu doar vreau sa stiu: :P

Quote

The butler did it?


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate