Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Documentare UFO / aliens

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 24.03.2018
As dori sa vizionez cateva documentare bune pe aceste teme: teorii si intamplari despre evenimente considerate a avea legatura cu extraterestrii si cu tot ce tine de aceasta subcultura. Ieri am vrut sa urmaresc documentarul Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers (2018) dar este sub orice critica. Nu se poate viziona, este execrabil. Stiti voi niste documentare bine realizate? Nu doresc sa intram in discutii inutile 'exista sa nu exista extraterestri, totul e o conspiratie', si altele din acest registru. Doar recomandari, daca stiti documentare de calitate. 🙋‍

#2
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
ancient aliens

#3
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,879
  • Înscris: 25.12.2016
https://www.imdb.com/title/tt4762684

https://www.imdb.com/title/tt1121958

https://www.imdb.com/title/tt2637848

#4
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Pe History ai Dosarele extraterestrilor, Extraterestri antici, Hangar 1, etc.
Destul de captivante.

#5
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 24.03.2018

View Postchilly willy, on 03 iulie 2019 - 21:15, said:

ancient aliens

View Postclaz, on 03 iulie 2019 - 21:33, said:

Pe History ai Dosarele extraterestrilor, Extraterestri antici, Hangar 1, etc.
Destul de captivante.
Multumesc pentru recomandari, am uitat sa mentionez ca pe cele in format serial, disponibile la tv, le-am cam vazut deja. Si intr-adevar sunt foarte bune in comparatie cu cele in format film.

View PostManasu, on 03 iulie 2019 - 21:22, said:

Acestea par interesante, voi incerca sa le gasesc si sa le urmaresc.

#6
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Cum vrei, dar alea sunt documentare inventate, facute doar pt a face raiting unor posturi TV, bazate pe credulitatea unor naivi admiratori de SF...

Edited by OpelAstra2002, 03 July 2019 - 21:49.


#7
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015

View PostOpelAstra2002, on 03 iulie 2019 - 21:48, said:

Cum vrei, dar alea sunt documentare inventate, facute doar pt a face raiting unor posturi TV, bazate pe credulitatea unor naivi admiratori de SF...
Asa cum spunea un mare om de stiinta: 5% din ce se publica UFO nu poate fii explicat,restul este pt. creduli,rating ,bani grei,etc.

Cel mai tare serial din seria Dosarele OZN: revolutia romana la TVR1

#8
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 24.03.2018

View PostOpelAstra2002, on 03 iulie 2019 - 21:48, said:

View PostPiticVerde, on 03 iulie 2019 - 22:04, said:

Asa cum am mentionat in primul post, va rog sa ne limitam doar la recomandari. Daca doriti sa discutati pe aceasta tema, va puteti deschide un alt topic. Multumesc.

#9
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017

View PostGhibos, on 03 iulie 2019 - 22:07, said:

Asa cum am mentionat in primul post, va rog sa ne limitam doar la recomandari. Daca doriti sa discutati pe aceasta tema, va puteti deschide un alt topic. Multumesc.
Ai dreptate. Scuze. Nu citisem atent..
Seara faina..

#10
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Dac vrei documentare urmareste General Emil Strainu /TEORIA CONSPIRATIEI
pe youtube,si tine-te bine,o sa ramai masca ce vei auzii acolo.
.Omul ala explica din punctul de vedere al unui profesionist foarte bine informat ,cu baza solide,ce nu il intereseaza rating,nu balarii pe Nat.Geo sau History,unde in Ramayana sau alte scrieri stravechi scrie una si ei prezinta alta ca da bine la public.

#11
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
https://m.youtube.co...h?v=PRgoisHRmUE

#12
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
incearca si aici https://www.filmedoc.../extraterestri/

#13
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
https://www.dir.org....ete-din-rusia/#

Adevarul si doar adevarul Posted Image


Mulder si Scully stiu mai multe, muult mai multe.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GRWbIoIR04c?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by ionutz_joe2009, 04 July 2019 - 00:01.


#14
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ai cautat pe youtube? Vad ca sunt destule (mai urmaresc si eu din ele in cam o data sau de doua ori pe luna). Doar sa nu te deranjeze limba (majoritatea sunt in engleza).

#15
Ghibos

Ghibos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 24.03.2018

View PostXlander, on 03 iulie 2019 - 23:01, said:

Multumesc, l-am vazut azi... foarte interesant. Mai ales ca prezinta si doua filmari realizate chiar de armata americana.

View PostPololica, on 04 iulie 2019 - 08:33, said:

Ai cautat pe youtube? Vad ca sunt destule (mai urmaresc si eu din ele in cam o data sau de doua ori pe luna). Doar sa nu te deranjeze limba (majoritatea sunt in engleza).
Pot sa urmaresc in engleza fara probleme, cu exceptia unor anumite momente ... comunicatiile militare, care se aud prost in majoritatea cazurilor, codurile armatei si lucruri de acest gen. Dar activez CC si e ok.

#16
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016

View PostGhibos, on 04 iulie 2019 - 21:20, said:

Multumesc, l-am vazut azi... foarte interesant. Mai ales ca prezinta si doua filmari realizate chiar de armata americana.
N-ai pentru ce, sunt foarte multe, chiar pe banda rulanta.
Pe asta cu Nimitz Encounters l-am vazut intamplator de curand.

Uite altul, sunt doar primele 40 de minute, caut si eu versiunea completa.
https://m.youtube.co...h?v=ghM4gJMHPaY

#17
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014
Sunt multe pe youtube dar majoritatea sunt petarde. Un documentar trebuie sa vina si cu ceva care sa dea greutate informatiei pe care o transmite --- niste inregistrari, dovezi, sau macar ipoteze cat mai riguroase, stiintifice, nu marturii de genu "am vazut eu ceva argintiu, cred ca era un ozn". Pentru ca altfel sunt numai niste povesti si scorneli...

View PostGhibos, on 03 iulie 2019 - 21:13, said:

As dori sa vizionez cateva documentare bune pe aceste teme: teorii si intamplari despre evenimente considerate a avea legatura cu extraterestrii si cu tot ce tine de aceasta subcultura. Ieri am vrut sa urmaresc documentarul Bob Lazar: Area 51 & Flying Saucers (2018) dar este sub orice critica.
Sunt cateva lucruri interesante in povestea lui Bob Lazar --- doar ca documentarul e facut nasol si se concentreaza pe niste balarii inutile in loc sa aprofundeze punctele de interes --- ex elementul 115, obtinut in laborator la mult timp dupa ce Lazar vorbise despre el. Desigur, asta nu stabileste automat veridicitatea cazului, dar ar fi fost oricum un aspect mai interesant de dezvoltat, decat faptul ca-l vana FBI pe Lazar sau interviurile cu apropiatii lui pentru a-i face o imagine romantata...

In alta ordine de idei, documentarele despre intalniri cu extraterestri, rapiri, experimente, samd sunt la ordinea zilei si se inmultesc ca ciupercile. Poate ca oamenii au nevoie de aceste chestii sa se simta cumva speciali, sa-si condimenteze viata anosta, ceva de genul. Insa, daca te informezi putin asupra cazurilor arhicunoscute, o sa vezi ca majoritatea au fost deja atestate ca fiind false, uneori adevarul fiind aflat chiar prin marturisirile de bunavoie celor care fusesera rapiti, supusi experimentelor, samd.

Eu nu spun sa nu urmarim astfel de documentare --- si eu o fac din cand in cand. Ele reprezinta un mijloc de a mentine o minte deschisa, un fel de divertisment care iti pune imaginatia la treaba, si te fac sa-ti pui niste intrebari si sa nu mai halesti tot ce ti se serveste in mod oficial. Dar trebuie selectate acele documentare care, cum spuneam mai sus, aduc informatie utila, nu doar basini inventate de diverse gospodine in cautare de atentie.


Uite si o recomandare

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cYPCKIL7oVw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate