Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Brasov-Nisipurile de Aur

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Salutari.Ce sfaturi im dati si la ce sa ma astept?Voi pleca din Brasov spre Nisipurile de Aur cu masina personala,nu am mai fost de vreo 7 ani, si atunci pe traseul  Vama Veche.De data aceasta voi merge pe rura Brasov/Sinaia/Ploiesti/Bucuresti Centura/ Giurgiu Ruse/Nisipuri.Cum este autostrada pe la noi(a2,a3) ,m-au speriat niste persoane ca sunt cratere pe autostrada,ca s-au apucat de lucrari prin martie si au lasat-o balta si iti rupi masina pe acolo.La Ruse traversezi usor sau stai la cozi si pe acolo?Adevarul este ca platim Rovigneta  si facem conturile babane la Stapani.

#2
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Ce treaba ai cu A2 daca mergi pe la Giurgiu?

#3
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 utopium, on 03 iulie 2019 - 21:12, said:

Ce treaba ai cu A2 daca mergi pe la Giurgiu?
Doar A3 ,scuze...

#4
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Tocmai de A3 te legi, e foarte ok, ai grija la restul.

http://www.vacantacu...tii-drumurilor/

Edited by arab, 03 July 2019 - 21:22.


#5
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Cati sunteti si cand plecati?

#6
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,574
  • Înscris: 14.08.2007
Pai A3-ul ala e relativ nou si nu foarte circulat, nu cred ca se putea strica prea tare ... dar oricum la cat de mic e si cu DN1 pe care se circula cam la viteza de autostrada, chiar conteaza?

Intra pe forumul peundemerg sau proinfrastructura si cauta harta calitatii drumurilor din Romania ... acolo vezi in ce stare sunt drumurile pe care vrei sa mergi.
http://proinfrastruc...tml#map=7/46/25

Edited by utopium, 03 July 2019 - 21:23.


#7
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Pana la Giurgiu ai drum bun. A3 este OK. Traversarea sau ocolirea Bucurestiului depinde la ce ora mergi si in ce zi. Vezi ce zice waze. Sunt ceva lucrari intre Bucuresti si Giurgiu, dar nu de speriat.
Am venit pe drumul asta sambata noaptea.

#8
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Ai grija la:

- strada Aurel Vlaicu+A.I. Cuza: se baga tevi de apa si sunt restrictii pina in 6 iulie

- DN1 la Comarnic: se asfalteaza si sunt restrictii pina in 5 iulie

- DN1 in weekend in general: ia trenul pina la Bucuresti, vezi cum urci si masina.

#9
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015

 Dihorul Razboinic, on 03 iulie 2019 - 21:56, said:

Ai grija la:

- strada Aurel Vlaicu+A.I. Cuza: se baga tevi de apa si sunt restrictii pina in 6 iulie

- DN1 la Comarnic: se asfalteaza si sunt restrictii pina in 5 iulie

- DN1 in weekend in general: ia trenul pina la Bucuresti, vezi cum urci si masina.
Exact pe 5 iulie la 5 dimineata,am plecat..

#10
Dihorul Razboinic

Dihorul Razboinic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,322
  • Înscris: 01.10.2006
Cred ca si in 5 se fac asfaltari. Nu-i bai, dai si tu o mina de ajutor...

#11
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006

 utopium, on 03 iulie 2019 - 21:12, said:

Ce treaba ai cu A2 daca mergi pe la Giurgiu?
Are vreo 90 km, de la Shumen pana la Varna :D .

#12
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,725
  • Înscris: 12.09.2015
Taxa de pod de la Ruse se poate si platii altfel decat la toneta?.Online .SmS... Nu am gasit nimic referitor pe net ,vigneta am platit-o online si am printat-o.

#13
danpet

danpet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,578
  • Înscris: 01.03.2007
Eu te-as sfatui sa eviti categoric centura Bucurestiului!...Ti-o spun din proprie experienta (experiente). Totusi,daca traversezi Bucurestiul,e bine sa n-o faci la o ora de varf,cu trafic intens.
https://www.google.r...2d43.285571!3e0
Mai ai varianta de a trece in Bulgaria cu bacul,pe la Calarasi.Asa,mergi putin pe centura (intre A3 si A2) si mergi putin pe A2,pana o iei spre Calarasi.Drumul e excelent pana la Calarasi si bun in BG,pana la Nisipuri.
Taxa de pod la Giurgiu,n-ai de ce s-o platesti altfel,ca n-ai cum sa treci podul decat pe la ghiseu Posted Image
https://www.google.r...2d43.285571!3e0

Edited by danpet, 04 July 2019 - 07:54.


#14
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007

 PiticVerde, on 04 iulie 2019 - 07:27, said:

Taxa de pod de la Ruse se poate si platii altfel decat la toneta?.Online .SmS... Nu am gasit nimic referitor pe net ,vigneta am platit-o online si am printat-o.
Taxa de pod si la noi si la bulgari se plateste la toneta. 14 lei la noi 4 leva la bulgari.
A3 este ok cine ti-a zis de cratere ?!

De la Brasov poti sa vii si pe DN1 si e DN1 A ca tot la rond la Barcanesti ajungi si de acolo te poti intoarce un pic pana la rondul de intrare in autostrada fie o tii inainte pe DN1. Ajungi la centura si pe urma si pe urma decizi daca o faci stanga pe portiunea modernizata a centurii pana in sudul Bucurestiului pana la DN5 sau o tai prin oras.
La Giurgiu Ruse din cauza lucrarilor de la bulgari se sta mai mult ca de obicei. Eu din Bucuresti spre Nicipuri prefer sa merg pe A2 pana la iesirea Valea dacilor si de acolo spre Negru Voda -General Toshevo - Balcic - Nisipuri sau prin Dobrici spe I9 bulgaresc. E mult mai aerisit chiar si in plin sezon iar distanta e cam tot aia

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate