Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Iani Hagi steaua fotbalului romanesc

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008
Ianis a intrat în malaxorul de propagandă construit de ta-su', infractorul Popescu, ăștia din media de sport și alți interesați. Vor să-i crească cota din burtă. Până una alta băiatul a mai mișcat câte ceva într-un campionat slab și cam atât. Ne-am mai umflat și cu U21. Vedem ce se alege în următorii 2-3 ani de noua generație de "aur". Eu părerea mi-am format-o și sper să mă înșel. De perspectivă îi văd mai degrabă pe Pușcaș și Răzvan Marin.

Edited by caiuscorneliu, 04 July 2019 - 06:39.


#20
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Presa romaneasca intotdeauna a vanturat tot felul de false oferte, ca sa-si mentina ratingul... iar Gigi Becali si alti asemeni lui vorbesc mult si prost. Cand o sa vedem prima oferta de la un club serios, atunci vorbim.. Si mai e important ca jucatorul sa joace la acel club ca, daca il cumpara si apoi il imprumuta in liga a 2-a.. nu zic ca nu-i foloseste jucatorului dar nu se cheama ca ai jucat la un club mare.

Cluburile mari mai urmaresc si atitudinea jucatorului, inteligtenta sa ca om.. viata sportiva, conditia fizica, toate alea..  La ce se cere in fotbalul actual inca suntem departe.

Edited by Kres, 04 July 2019 - 07:25.


#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostIulius-Foyas, on 04 iulie 2019 - 04:49, said:

Dar acest U21 este ceva seriios de luat in seama ? De exemplu, Ianis Hagi vs Cavanni/Neymar Jr/Mbappe/Di Maria ?
Tu faci trolling ? Cavani are 32 ani, Di Maria 31, Neymar Jr. 27, iar Hagi 20. Cum sa-i compari ? Nu mai zic de realizarile fiecaruia si echipele pe unde au jucat. Bine ca nu i-ai bagat si pe Ronaldo si Messi.

Cat despre Ianis, pare un om de treaba. Deocamdata, sa-l vedem mai departe. Taica-su are o gura cat o sura, public a declarat ca e bun, ca e cel mai bun, ca doar el produce decari, promoveaza talente, samd. Sa nu cumva sa spui contra lui, ca vezi pe dracu. A spus-o si Gica Popescu. Si daca a spus-o Popescu, muritorii de rand n-au nicio sansa. In plus, Hagi mai e si agramat, asta micu' vorbeste bine. Cat despre talent, are, dar valoarea lui exacta nu poate fi evaluata in campionatul nostru slab, iar la nationala a jucat asa si asa, alternand meciuri bune cu meciuri sterse. Iar nationala nu e un indiciu bun oricum. Cupa mondiala a produs o gramada de "vedete", vandute pe bani multi si care au fost un flop, prinzand un varf de forma la acel campionat si, conjunctural si dublat cu noroc, prinzand cateva meciuri bune. Eu zic ca Ianis face cam 10 milioane si atat.

Si inchei cu o gluma. Saracul berbecali incearca sa-si vanda jucatorii pe catraliarde, valoarea lor e doar in ochii lui. De ex. pe saracul Coman spune ca are oferta de 15 milioane. De seminte poate. Dupa ce s-au fript cu tot felul de jucatori luati de la Steaua, cine ar mai lua de la Becali fara sa verifice la sange ? Coman face, vorba lui Zicu, vreo 3.5 milioane.

#22
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017

View Postmariovrs, on 04 iulie 2019 - 05:13, said:

Cu talent,fara talent...da am vazut cateva goluri ( ca ala direct din corner ) pe care nu le dai doar din munca de robot.
e adevarat insa problema se pune ca daca il pui dea inca odata asa nu reuseste nici din 100 de incercari. dar daca reuseste si confirma talentul prin executii de genul , atunci e clar ca a mostenit macar o parte din talentul lui gica....doar timpul si executiile vor spune daca e capabil de asa ceva....
insa ce e de retinut e ca hagi senior facea din astea de pe la 15 ani....hagi junior ...doar de la 17-18 sau cat are el acum...si hagi senior le facea destul de des ...

View Postcaiuscorneliu, on 04 iulie 2019 - 06:39, said:

Ianis a intrat în malaxorul de propagandă construit de ta-su', infractorul Popescu, ăștia din media de sport și alți interesați. Vor să-i crească cota din burtă. Până una alta băiatul a mai mișcat câte ceva într-un campionat slab și cam atât. Ne-am mai umflat și cu U21. Vedem ce se alege în următorii 2-3 ani de noua generație de "aur". Eu părerea mi-am format-o și sper să mă înșel. De perspectivă îi văd mai degrabă pe Pușcaș și Răzvan Marin.
adevarul este destul de des la jumate...le trebuie inca niste meciuri cu niste nationale tari de juniori si atunci va fi clar ...care e urmatoarea competitie la care participa nationala u21? poate s-ar putea organiza 2-3 amicale da' pe bani seriosi ca sa existe motivatie ...si am vedea exact...

#23
romanasu

romanasu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 26.05.2005
Iansi Hagi e fiul lui Gica Hagi.
Razvan Marin e fiul lui Petre Marin (fost fotbalist, a jucat la Steaua ceva ani).
Tucudean - are parinti bogatasi.
Bine, astea sunt doar cateva exemple. Fotbalul "juvenil" se limiteaza/bazeaza doar pe o mica parte a populatiei, cei cu proptea sau cu parinti ce au pungi pe care le arunca in portbagajul antrenorilor de la copii. Imi povestea cineva de cativa copii de clasa a 4-a ce jucau la Dinamo; intamplator, toti copiii in dicutie aveau parintii patroni de firme. Noroc cu regula U21 criticata de multa lume acum cativa ani; au inceput sa mai creasca cluburile tineri, nu doar sa cumpere in prostie straini batranei. Era mai usor sa cumperi un jucator gata format in strainatate, decat sa antrenezi zeci de copii, timp de 10 ani si la final sa te alegi doar cu 1-2 fotbalisti.

La subiect: Ianis Hagi e probabil bunicel; avandu-l pe Hagi parinte, probabil l-a antrenat de mic copil; si Hagi a fost un jucator bun, avea ce sa il invete; si si-a mai si facut echipa de fotbal special ca sa isi ajute fiul in cariera; avand cel putin 15 ani de experienta in fotbal, ar trebui sa fie un jucator bun. Pentru el e important sa joace; decat sa mearga la Barcelona si sa nu joace deloc, mai bine sa mearga la o echipa slabuta dintr-un campionat puternic si sa joace meci de meci. Si Hagi a plecat de la Madrid la Brescia, ca sa retrogradeze cu ei; si apoi, de la Barcelona, la Galatasaray (sunt pasi inapoi, dar, mai bine sa joci si sa cresti, decat sa stai sa te uiti la altii cum joaca).
Nu prea ma uit la fotbal si nici nu am talent de "scouter"; as zice, ca nu e la nivelul lui Messi, Neymar, Pogba; pentru ca daca era, l-ar fi vazut profesionistii si ar fi sarit sa il cumpere. Dar, trebuie sa joace intr-un campionat puternic (Anglia, Italia, Spania si poate Germania) ca sa i se vada adevarata valoare.

Edited by romanasu, 04 July 2019 - 10:53.


#24
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View PostIulius-Foyas, on 04 iulie 2019 - 04:49, said:

Dar acest U21 este ceva seriios de luat in seama ? De exemplu, Ianis Hagi vs Cavanni/Neymar Jr/Mbappe/Di Maria ?

Normal ca este,acolo joaca tinerii fotbalisti promitatori din toate tarile,Neymar Mbappe au jucat si ei la u21 din tarile lor dar fiind prea buni au fost luati la echipele mari

#25
Xlander

Xlander

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,099
  • Înscris: 24.11.2016
Nu mai ma uit la fotbal de vreo 10 ani, doar asa la vreun rezumat pe iutub. Vad subiectul asta si zic hai sa ma uit la baiatul lui Hagi. Primele impresii: dupa cum alearga, dupa tempo si fluenta, cum loveste mingea si fizic, e departe de un fotbalist innascut, fotbalist nascut cu talent. E poate muncitor. Aia cu talent au fost Dobrin, Balaci, Hagi ca sa dau cateva exemple, ca in fotbalul romanesc au fost sute de exemple de jucatori extraordinari.

Ii doresc succes, mult succes, dar daca exista iutub cand Ionut Lupescu sau Lupu sau Sabau (iarasi doar cateva exemple la întâmplare, ca n-avem spatiu) aveau 20 de ani, eheee. N-am vazut nimic deosebit, niste colectii de faze, niste driblinguri care nu fac pe nimeni o stea, sa fim seriosi. Daca e intr-adevar bun, in 3-4 ani ar cam trebui sa explodeze si sa impresioneze prin ceva. Taica-sau pe vremea lui, la 18 ani deja dadea gol antologic cu Norvegia la prima selectie in nationala, iar la 20 de ani era om de baza acolo, la mijloc unde facea legea.

#26
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Dupa ce Barcelona, Bayern, Dortmund si Sevilla s-au batut ca chiorii pe Ianis, se pare ca va ajunge la... Spartak Moscova. Posted Image RIP Ianis Hagi. Cu echipe din astea iti pui dop la cariera.

#27
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
la cine? spartak moscova? ...eu il vedeam in spania sau franta...franta ar fi fost potrivita pentru el... dar rusii? spartak...ce l-o fi apucat

#28
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018
Rusii il vor pentru ca in felul acesta, se vor difuza des meciuri din liga rusa la TV in Romania, si vor putea in felul acesta sa isi bage propaganda...

#29
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008

View Postkarax, on 07 iulie 2019 - 18:08, said:

la cine? spartak moscova? ...eu il vedeam in spania sau franta...franta ar fi fost potrivita pentru el... dar rusii? spartak...ce l-o fi apucat

Cum ce? E cea mai bună ofertă pe care a primit-o, despre ce vorbim? Credeți că un club mare pune botul la vrăjeala unor samsari? Ăia privesc, analizează, fac prognoze. Nu e de-ajuns să scoți capul cât de cât într-un campionat slab și să dai vreo două goluri la un european de tineret ca să dea ăia saci de bani pe tine.

Edited by caiuscorneliu, 09 July 2019 - 22:57.


#30
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Becali a spus ca nu-l da pe Coman sub 30 milioane.

#31
Amaryl

Amaryl

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,705
  • Înscris: 14.02.2019
Ăla numai prostii spune.

Edited by Amaryl, 10 July 2019 - 00:20.


#32
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Deci.. pana la urma s-a revenit cu picioarele pe pamant - Hagi nu mai ajunge la Barcelona pe zeci de milioane de euro ci la Genk (Belgia) pe 4 milioane de euro.. adica un pret corect pentru fotbalul romanesc.

https://evz.ro/ce-pa...ianis-hagi.html

https://www.gsp.ro/i...bal-572533.html

Daca nu-l vindeau nici la Genk, clar mai ramanea inca un sezon la Viitorul... ca aia de la Barcelona si Ajax nu si-au facut aparitia.

Edited by Kres, 20 July 2019 - 05:27.


#33
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,367
  • Înscris: 06.02.2008
Și asta mai dovedește încă o dată că din infractor nu faci domn. Mă refer la Gică Popescu, că el a venit cu bombele astea.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate