Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Iani Hagi steaua fotbalului romanesc

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019
Este adevarat ca Ianis Hagi este  noua stea  a fotbalului romanesc peste care se bat toate echipele de fotbal sa-l aiba, asa cum zice presa?
Este adevarat ca Gica Hagi va crea noua echipa a nationala cu cei de la FC Viitorul ?

Cat de relevant este campionatul asta U21 ? Este cumva asemenator cu campionatul "La Malai din spatele blocului" raportat la campionatul european de seniori ?

Edited by Iulius-Foyas, 03 July 2019 - 20:57.


#2
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostIulius-Foyas, on 03 iulie 2019 - 20:55, said:

Este adevarat ca Ianis Hagi este  noua stea  a fotbalului romanesc peste care se bat toate echipele de fotbal sa-l aiba, asa cum zice presa?
Este adevarat ca Gica Hagi va crea noua echipa a nationala cu cei de la FC Viitorul ?

Toate echipele din Romania sau ce? Are vreo oferta de la vreun club serios din afara?
Da, la Nationala e normal sa ajunga o parte din tinerii aia, care da inlocuiasca actualele babe expirate.
Ianis are valoare, dar mai are multe de invatat pana sa ajunga un jucator matur.

#3
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019
Pai Gica Popescu a spus ca are oferte de la mai multe cluburi.
Eu nu stiu,dar acest U21 este ceva serios ? Adica de ce sa faci un U21 care sa fie separat de ala de seniori, nu inteleg scopul.

#4
george_eu25

george_eu25

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 24.06.2008
Cand il promoveaza ta-su peste tot e normal sa fie in frunte,dar ca si fotbalist e mediocru.
Nu degeaba l-a tinut Fiorentina mai mult pe banca.....S-a zbatut Hagi senior sa il ia de acolo ca murea rezerva!

#5
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Am inteles ca il cheama Barcelona.

#6
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Dpmdv Razvan Marin e peste Ianis Hagi, imi place f mult stilul lui, dar asta nu inseamna ca Hagi e slab. Amandoi sunt sportivi cu un viitor bun in fata, cu conditia sa nu se lase furati de viata extrasportiva pe tiparul Mutu.
Si Puscas e un atacant cu simtul portii, dar vazandu-i interviurile imi da senzatia ca odata ce va ajunge "vedeta" se va pierde din cauza tentatiilor din afara terenului de fotbal. Sper sa ma insel in privinta lui si sa fie unul din atacantii de baza din viitoarea nationala mare.

Edited by Lowrider, 03 July 2019 - 21:34.


#7
claz

claz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,861
  • Înscris: 10.06.2005
Ianis Hagi este un sportiv care promite, dar mai are de demonstrat mult pana sa devina o stea a fotbalului romanesc.

#8
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,490
  • Înscris: 30.10.2003

View PostIulius-Foyas, on 03 iulie 2019 - 20:55, said:

Este adevarat ca Ianis Hagi este  noua stea  a fotbalului romanesc peste care se bat toate echipele de fotbal sa-l aiba, asa cum zice presa?
'Ai de mine, citesti presa sportiva romaneasca. Aveam pretentii de la userii SP.

Nu se bate nimeni pe el. N-are talentul lui taics-su, dar daca a ajuns unde a ajuns, a muncit mult.

#9
alekz31

alekz31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 04.09.2009

View Postgeorge_eu25, on 03 iulie 2019 - 21:14, said:

Cand il promoveaza ta-su peste tot e normal sa fie in frunte,dar ca si fotbalist e mediocru.
Nu degeaba l-a tinut Fiorentina mai mult pe banca.....S-a zbatut Hagi senior sa il ia de acolo ca murea rezerva!
Tu fiind si un mare scouter recunoscut mondial pentru tinerii fotbalistii pe care i-ai descoperit...

#10
OpelAstra2002

OpelAstra2002

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 970
  • Înscris: 22.04.2017
Copilul ala e fotbalist doar pt ca a  vrut tac'su neaparat sa fie. Nu a avut altceva de ales. Practic Ianis joaca supraturat, peste ceea ce suporta fizicul lui dar i se impune in mod dictatorial de "rege" sa joace cat mai bine. Nu are in gene talentul. Seniorul i-a impus: acasa si la antrenament, atat ! I-a mancat copilaria....

Edited by OpelAstra2002, 03 July 2019 - 22:02.


#11
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,521
  • Înscris: 16.03.2007
daca nu il chema hagi era copil de mingi... :lol:

#12
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postgeorge_eu25, on 03 iulie 2019 - 21:14, said:

Cand il promoveaza ta-su peste tot e normal sa fie in frunte,dar ca si fotbalist e mediocru.
Nu degeaba l-a tinut Fiorentina mai mult pe banca.....S-a zbatut Hagi senior sa il ia de acolo ca murea rezerva!
La Fiorentina si-au batut joc italienii de el, ei au boala pe romani, au mai facut faze de genul asta cu alti jucatori promitatori, pe care i-au tinut pe banca.

#13
maxxmedia1999

maxxmedia1999

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,326
  • Înscris: 15.08.2015

View PostIulius-Foyas, on 03 iulie 2019 - 20:55, said:

Este adevarat ca Ianis Hagi este  noua stea  a fotbalului romanesc

E umflat de taic'su,i-a facut echipa de fotbal,l-a bagat de la 15 ani in liga 1 doar doar o iesi ceva.Nu e cine stie ce dar ce am observat ca e disciplinat,muncitor,se vede ca exerseaza ca isi da silinta,o sa fie un jucator folosit mai mult pentru tactica nu vreun talent.O sa joace la nationala si pe la echipe de mana a 3 in vest sau echipe fara mari pretentii din est

#14
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostAldulescu, on 03 iulie 2019 - 23:35, said:

La Fiorentina si-au batut joc italienii de el, ei au boala pe romani, au mai facut faze de genul asta cu alti jucatori promitatori, pe care i-au tinut pe banca.
Pe Tatarusanu l-au folosit.

#15
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019

View Postmaxxmedia1999, on 04 iulie 2019 - 01:22, said:

E umflat de taic'su,i-a facut echipa de fotbal,l-a bagat de la 15 ani in liga 1 doar doar o iesi ceva.Nu e cine stie ce dar ce am observat ca e disciplinat,muncitor,se vede ca exerseaza ca isi da silinta,o sa fie un jucator folosit mai mult pentru tactica nu vreun talent.O sa joace la nationala si pe la echipe de mana a 3 in vest sau echipe fara mari pretentii din est
Dar acest U21 este ceva seriios de luat in seama ? De exemplu, Ianis Hagi vs Cavanni/Neymar Jr/Mbappe/Di Maria ?

#16
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostIulius-Foyas, on 03 iulie 2019 - 21:03, said:

Pai Gica Popescu a spus ca are oferte de la mai multe cluburi.
Eu nu stiu,dar acest U21 este ceva serios ? Adica de ce sa faci un U21 care sa fie separat de ala de seniori, nu inteleg scopul.

Asa spun ei, ca sa-i creasca cota, dar nu trebuie sa-i luati in serios pana nu vedem ceva concret. Ianis e un jucator de vreo 5 milioane de euro iar ei cer 10 milioane pe el.
Ca sa ii creasca cota ar trebui sa mai joace un sezon in tara dar la o alta echipa care joaca in cupele europene. Si, da, Italia ar fibo varianta mai plauzibila, s-au hazardat cu Barcelona. Ianis mai are etape de formare ca jucator, nu e copt suficient.

#17
Iulius-Foyas

Iulius-Foyas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,361
  • Înscris: 21.04.2019
dar noi acum avem jucatori care de exemplu pot sa faca 4-2 cu Anglia insa cu echipa de seniori a Angliei ?

#18
mariovrs

mariovrs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,393
  • Înscris: 27.09.2013
Cu talent,fara talent...da am vazut cateva goluri ( ca ala direct din corner ) pe care nu le dai doar din munca de robot.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate