Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Kia XCeed

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
206 replies to this topic

#199
MicroEdge

MicroEdge

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,280
  • Înscris: 16.08.2016
In mod normal producătorii ar trebui sa testeze o masina cheala și după una full la euro ncap. Mulți oameni nu cumpăra varianta full cu toate sistemele bifate.

#200
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Sau te orientezi numai după scorul obținut la ocupanții adulți.

#201
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
Varianta "cheală" diferă în funcție de piață.

#202
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
S-a refăcut testul la km77. Singura diferență e motorul de 1,4t-gdi 140CP, și 43kg în plus la masa mașinii.

Mie nici rezultatul precedent nu mi se părea rău.

Rezultatul este acum mult mai bun. De ce, habar n-am:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/eNIJsKcr0Gc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Poate o fi model mai nou și s-a mai lucrat un pic la sistemele de stabilitate?

Edited by alexcrist, 28 January 2020 - 16:28.


#203
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017
https://www.kia.ro/u...eral-impuls.pdf

1.5 tgdi pe xceed

#204
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
M-am uitat și eu fugitiv ieri pe noile fișe de produs. Nu-mi place că s-au schimbat și configurațiile și au crescut prețurile la diverse.

Vopseaua s-a făcut 320E, era 90. Plafoniera centrală e acum opțională, 15E. Jantele de 18 sunt tot opționale inclusiv pe Style, și vin obligatoriu cu opțiunea de discuri de 17" pe față (și rămâi și fără roată de rezervă, din câte știu, că e pe 16 și nu mai încape pe discuri de 17), adică un total de aproape 400E. E drept că prețul pentru un Style 1,5 6MT (fără hybrid), față de vechiul Style 1,4 6MT, a scăzut de la 21.600E la 21.418, dar diferența e mică și nu acoperă cei 645E cu cât au crescut doar astea 2-3 opțiuni care mi-au sărit în ochi. La restul din listă n-am fost atent.

#205
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
Discurile sunt o greșeală la Kia. De ce? Nu ai cum sa ai discuri de 17 pe diametru pe jante de 18. Nu intra etrieri etc. Plus, sa ne uităm la mașini de performanță (audi s, Mercedes c43 etc etc) sa vedem ce dimensiuni au discurile.
Vreau sa zic că 100% discurile nu sunt de 17"

#206
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,697
  • Înscris: 29.10.2017

View Postbobalex18, on 03 decembrie 2020 - 08:45, said:

Vreau sa zic că 100% discurile nu sunt de 17"

Au o numerotatie in configurator in functie de ce jante accepta minim ca sa stie cumparatorul cu ce jante le cupleaza, nu au diametrul ala

Ceed-ul hatch vine standard in varianta cu jante de otel pe 15" cu discuri de 280-288 de mm, sunt numerotate ca 15"
Urmatorul upgrade jante pe 16" sau 17" cu discuri de vreo 300-305 mm, astea sunt numerotate ca 16"
Si urmatorul la jantele de 18" vin cu discuri de 320 mm, sunt numerotate cu 17"

#207
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,302
  • Înscris: 02.02.2006
Nu știu ce înțeleg ei prin acel ”17”. Ori or fi ”discuri bune pentru jante de 17”, ori o fi raza în centimetri (standard vine cu discuri de 16 și la ruletă au 15,5). Habar n-am, eu m-am referit la ele așa cum sunt scrise în lista de opțiuni. Posted Image Cert e că pe zisele discuri de 17 nu încape roata de rezervă (care e una singură, e 16", inclusiv pe fostul Style cu jante de 18). Ca atare, dacă acum forțează jantele de 18 cu discurile de 17, adios roată de rezervă.

Când am dat eu comandă, jantele de 18 erau standard pe Style, dar discurile erau opționale. Astfel încât eu nu le-am luat și am primit roată de rezervă îngustă pe 16.

Însă e interesant că acum opțional există discuri mai mari și pe spate. Înainte nu erau disponibile.

Edited by alexcrist, 03 December 2020 - 11:02.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate