Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Abonament programe TV nesolicitate

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
Recent am constatat vizualizand factura detaliata ca din martie au aparut din senin in factura pe langa abonamentul TV clasic de 30 de lei un abonament Adult 1 leu si Abonament Film Now la 3 lei, nu inteleg cu ce ocazie pentru ca nu am solicitat aceste pachete, nu am reînnoit, nu am sunat la ei etc. observ ca upgrade-ul coincide si cu o majorare a tarifelor.
La relatii clienti mi-a comunicat un pusti ca nu poate storna valoarea pentru cele 4 luni in care am fost taxat fara voia mea...ce ma sfatuiti? sa mai incerc la relatii clienti poate dau de cineva mai destupat sau direct reclamatie ANPC?
Multumesc.

Edited by megafanro, 26 June 2019 - 23:47.
...gramatica deficitara...


#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Reclamație la ANCOM? Vrei și la SANEPID? Ce treaba are ANCOM cu factura ta? De 4 luni nu ai văzut factura?

#3
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Ce dracu ba nene??? Sunt 4 lei, înmulțit la 4 luni, 16 lei. Merita sa-ti pierzi timpul facand o reclamatie fara sens?? Timp de 4 luni ce ai facut? Te-ai sters la cur cu factura?

Unii oameni sunt saraci nu datorita banilor, ci datorita mentalității de rahat.

#4
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
am debitare directa, o data ce ma abonez la niste servicii ma astept sa nu mi se activeze extraoptiuni din oficiu.

View Postronuquet, on 26 iunie 2019 - 22:25, said:

Ce dracu ba nene??? Sunt 4 lei, înmulțit la 4 luni, 16 lei. Merita sa-ti pierzi timpul facand o reclamatie fara sens?? Timp de 4 luni ce ai facut? Te-ai sters la cur cu factura?

Unii oameni sunt saraci nu datorita banilor, ci datorita mentalității de rahat.
e vorba de principiu, nu de suma, e furt pe fata, daca esti in bani poti sa imi dai mie cate 4 lei pe luna si pastrez extrapotiunile, ce zici?

#5
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Daca te doare de aia 4 lei, observai pana acum. Cum nu ai observat, inseamna ca nu te intereseaza. Posted Image

Fa reclamatie te rog eu la ANCOM, si pune aici raspunsul lor.

Edited by ronuquet, 26 June 2019 - 22:27.


#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Inainte de a-i reclama scrie-le un mail in care ceri sa ti se anuleze optiunile respective,deoarece ti se vor cere dovezi ca ai incercat solutionarea amiabil.

#7
hellmarvel

hellmarvel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,910
  • Înscris: 12.03.2010
Acum 3 luni UPC-ul a crescut abonamentele cu 3 lei (cel mai probabil ca efect al prostiei aleia de Ordonanta 114) fara sa dea nimic la schimb. Zi mersi ca macar te-ai ales cu ceva de banii aia.

#8
altuser09

altuser09

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 25.08.2009
Eu ii dau dreptate initiatorului. Contesta nu atat suma de 4x4 lei cat procedura. Te face sa nu mai ai incredere in furnizor.
Nu s-a plans de valoarea abonamentului versus upc sau altii, s-a plans de practica celor de la digi. Asta imi aminteste de niste majorari de preturi la utilitati facuta in urma cu niste ani. A aparut un text scurt la sfarsitul facturii tiparite. Ceva ce de obicei, din graba, omitem sa citim. Scria ca daca nu contestam majorarea respectiva, implicit suntem de acord.
De fapt e o metoda mai veche, nu a inventat-o digi dar probabil nu se platesc drepturi de autor daca o foloseste.

#9
solitaryman

solitaryman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 05.02.2009
FilmNow stim ca a trecut la taxa si a fost anuntat pe facturi decembrie si ianuarie, si nu a vazut nimeni.
Dar Adult e 1 leu de ani de zile, nu avea cum sa apara din senin sau sa fie trecut la taxare in 2019 ca si filmnow.
Poate doar daca contractul e foarte foarte vechi si a fost adus la zi.

Edited by solitaryman, 27 June 2019 - 06:46.


#10
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Totuși la CC ce ți-a spus? Cum au apărut cele 2 extraoptiuni la tine în ab? Nu au apărut din senin. Cineva le-a sicitat sau le-ai primit gratis 3-6 luni iar la sfârșitul promoției a început taxarea. Verifica dacă nu ai avut o asa oferta, iar la final trebuia tu sa soliciți dezactivarea lor.

#11
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Nu ai ce ANPC sa faci pana nu investighezi cum s-au activat acele servicii suplimentare, pentru ca ele nu se activeaza din senin.

#12
tico18

tico18

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,771
  • Înscris: 17.05.2018

View Postrazvan1986, on 26 iunie 2019 - 22:04, said:

Recent am constatat vizualizand factura detaliata ca din martie au aparut din senin in factura pe langa abonamentul TV clasic de 30 de lei un abonament Adult 1 leu si Abonament Film Now la 3 lei, nu inteleg cu ce ocazie pentru ca nu am solicitat aceste pachete, nu am reînnoit, nu am sunat la ei etc. observ ca upgrade-ul coincide si cu o majorare a tarifelor.
In caz ca nu stiai, trebuia sa-i anunti dinainte daca nu doresti acele extraoptiuni. Daca nu-i anunti, inseamna ca ti-ai dat acceptul pentru ele. Cei de la Digi te-au anuntat (am primit mesaj si pe telefon ca se maresc tarifele si sa consult site-ul companiei) cu cel putin o luna inainte. OPC-ul n-are cu ce sa te ajute, daca sunai la Digi si cereai scoaterea acelor extraoptiuni pana la data cand ele or sa fie taxabile.... iar ei iti emiteau factura cu ele active atunci era altceva.

View Postdorin_2k, on 27 iunie 2019 - 06:57, said:

Cum au apărut cele 2 extraoptiuni la tine în ab?
Le-a avut active de cand a semnat contractul... Trebuia sa sune in call-center INAINTE ca FilmNow sa fie taxat si sa ceara scoaterea acelei post. Poate sa le dezactiveze din Digicare

View Postrazvan1986, on 26 iunie 2019 - 22:04, said:

sau direct reclamatie ANPC?
Ce stai sa te complici.... baga reclamatii peste tot... la Guvern, Presedintie, ONU, NATO... du-te si pe la Haga Posted Image ... trece acolo in reclamatie ca "Digi trebuie sa anunte toti cascatii ce optiuni active MAI VOR sa aibe active"....si ca "ti-au creat palpitatii cardiace IMENSA suma de 16 lei cat costa extraoptiunile alea in 4 luni" Posted Image))

PS - Mare ti-e gradina Doamne

Edited by tico18, 27 June 2019 - 07:25.


#13
FC72

FC72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,622
  • Înscris: 06.03.2005
La ANPC trebuie sa aduci raspunsul partii reclamate inainte de inregistrare, altfel spus mai intai trebuie sa reclami problema furnizorului si sa soliciti ceva.
Daca nu esti satisfacut cu raspunsul, solutia oferita, atunci mergi mai departe cu asta la ANPC.

#14
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Omule, ai fost anuntat de schimbare in factura lunii Ianuarie. S-a mediatizat pe site-uri si chiar SP. Daca ai acele extraoptiuni active acum inseamna ca si in trecut le aveai doar ca erau incluse in abonament (formau un pachet). Acum sunt defalcate. Deci daca le aveai oricum se presupune ca le vizionai, la un momentat le-ai vrut de ai ales pachetul respectiv. Deci nu e ca și cum ti-au apărut tam nesam pe contract sau ca ti le-a activat Dorel din greseala. Le-ai vizionat in ultimele 4 luni, fii sincer? Sau te-a prins nevasta cu Adult-ul activ?

#15
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

View Postrazvan1986, on 26 iunie 2019 - 22:26, said:

am debitare directa, o data ce ma abonez la niste servicii ma astept sa nu mi se activeze extraoptiuni din oficiu.

sper că acum ai învățat că-i o idee proastă debitarea directă.

#16
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Au patit-o sute / mii de abonati.
Au mai fost pe aici topicuri destule.
Cica am fost informati: scria mic de tot, in partea de jos a facturii din ianuarie sau februarie.
Poti sa anulezi servicii / contracte fara nici o problema (nu stiu daca e la fel de usor daca mai esti in perioada contractuala).
Eu am reziliat 4 servicii cu aceasta ocazie (acum vreo 3 luni).

Edited by trollerul_de_serviciu, 27 June 2019 - 08:13.


#17
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View Postmannyx92, on 27 iunie 2019 - 07:25, said:

Omule, ai fost anuntat de schimbare in factura lunii Ianuarie. S-a mediatizat pe site-uri si chiar SP. Daca ai acele extraoptiuni active acum inseamna ca si in trecut le aveai doar ca erau incluse in abonament (formau un pachet). Acum sunt defalcate. Deci daca le aveai oricum se presupune ca le vizionai, la un momentat le-ai vrut de ai ales pachetul respectiv. Deci nu e ca și cum ti-au apărut tam nesam pe contract sau ca ti le-a activat Dorel din greseala. Le-ai vizionat in ultimele 4 luni, fii sincer? Sau te-a prins nevasta cu Adult-ul activ?

Dap.. cam asta e raspunsul corect.

#18
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016
Acum am vazut ca am si eu activ Film Now, am intrat in DigiCare si l-am dezactivat. Nici nu stiam ca se plateste separat. Adult vad ca nu e activ.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate