Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Vodafone lanseaza primele abonamente cu net nelimitat national

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
383 replies to this topic

#109
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
In ofertele de internet nu am vazut pana acum sa se scrie mb reali ....
Acolo este o eroare de tipo ... mai mult ca sigur

#110
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Exista mb reali si ireali (sau nereali)?!

#111
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Exista mb reali adica viteza reală de transfer

#112
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008

View Postranit6996, on 17 iulie 2019 - 16:12, said:

Exista mb reali adica viteza reală de transfer

Spune ca te referi la viteza aia de download din torrente :)

#113
TheAgent

TheAgent

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.12.2015
Vodafone RED Infinity 25 persoana fizica
*25 EUR/luna TVA inclus

1) Min/SMS/MMS nationale nelimitate

2) trafic national date nelimitat ce permite acces la tehnologia 5G (viteza maxima estimata si promovata 500 Mbs download / 50 Mbps upload)

3) minute nelimitate internationale mobil si fix catre retele din tarile Spatiului Economic European(Austria,Belgia,Bulgaria, Cehia, Cipru,Croatia, Danemarca,Estonia, Franta,Finlanda, Germania,Gibraltar, Grecia, Guadeloupe, GuianaFranceza, Irlanda, Islanda, Ungaria,Italia,Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, Olanda,Malta, Martinica,Norvegia,Polonia,Portugalia, Reunion-Mayotte, Slovacia, Slovenia, Spania,Suedia, Marea Britanie (fara Irlanda de Nord), retele fixe si mobile din SUA si Canada.

4) 100 minute initiate catre Romania/primite si 1 GB in roaming in Australia, Canada, Elvetia, India, Indonezia, Israel, Japonia,Kenya, USA, Singapore, Tailanda, Turcia, Vietnam.

5) Smart Travel: 100 minute initiate catre Romania/primite si 1 GB in roaming in Australia, Canada, Elvetia, India, Indonezia, Israel, Japonia,Kenya, USA, Singapore, Tailanda, Turcia, Vietnam.

Nelamuriri:
De ce apare la sfarsit (vezi attach) tarif 1 EUR pentru 30 de minute de voce, respectiv 1 EUR pentru 10 SMS) ca tarif standard pentru beneficiile internationale incluse in abonament catre tarile SEE?
Se va tine cont de tarifare 1 EUR la conectarea fiecarui apel international catre SEE sau va fi apel gratuit conform abonament minute nelimitate?

Cele 2 informatii mentionate pe contract se cam bat cap in cap Posted Image

Eu inteleg ca nelimitatul international de fapt NU este nelimitat si ca se taxeaza fiecare apel catre SEE cu 1 EUR la conectare chiar daca vorbesti maxim 30 de min sau 2 minute. Astfel la 4 apeluri internationale catre SEE pentru fiecare convorbite a cate 1 minut platesti 4 EUR.

PS: nu s-a semnat nimic!

#114
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008
Cred ca este o clauza generala standard de apare in fiecare abonament fie el nelimitat sau limitat. Cu alte cuvinte s-au cam ieftinit convorbirile internationale. Sunt unii de au 300-400-500 minute internationale si dupa ce le consuma vor fi tarifati cu acel tarif. Cred ca legea obliga sa includa acele informari de tarife indiferent ca tu ai nelimitat national,international si internet nelimitat. Ca daca te uiti exista si tariful pe date mobile nationale si tu ai nelimitat , practic 1 euro 5GB si tu ai nelimitat. S-au schimbat niste tarife incepand in mai pe international si probabil este un informing pe toate abonamentele. Acolo daca citesti nu scrie practic in ce conditii tu vei putea face acele tarife. Ca nu ai cum sa depasesti nelimitat. Nu luam in considerare in afara SEE !

Edited by Mariusss2000, 17 July 2019 - 17:33.


#115
TheAgent

TheAgent

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 10.12.2015

View PostMariusss2000, on 17 iulie 2019 - 17:33, said:

Cred ca este o clauza generala standard de apare in fiecare abonament fie el nelimitat sau limitat. Cu alte cuvinte s-au cam ieftinit convorbirile internationale. Sunt unii de au 300-400-500 minute internationale si dupa ce le consuma vor fi tarifati cu acel tarif. Cred ca legea obliga sa includa acele informari de tarife indiferent ca tu ai nelimitat national,international si internet nelimitat. Ca daca te uiti exista si tariful pe date mobile nationale si tu ai nelimitat , practic 1 euro 5GB si tu ai nelimitat. S-au schimbat niste tarife incepand in mai pe international si probabil este un informing pe toate abonamentele. Acolo daca citesti nu scrie practic in ce conditii tu vei putea face acele tarife. Ca nu ai cum sa depasesti nelimitat. Nu luam in considerare in afara SEE !

Se poate interpreta si ca tarif pentru apelurile internationale catre SEE in retelele ce nu sunt in anexa respectiva de prefixe acceptate, cred ca mai degraba asta ar fi.

#116
MariusXT

MariusXT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 953
  • Înscris: 03.03.2008

View PostTheAgent, on 17 iulie 2019 - 17:51, said:

Se poate interpreta si ca tarif pentru apelurile internationale catre SEE in retelele ce nu sunt in anexa respectiva de prefixe acceptate, cred ca mai degraba asta ar fi.

Buna observatia ta :

Asta e zona 1 : adica SEE

Austria, Azore, Belgia, Bulgaria, Cehia, Cipru, Croația, Danemarca, Estonia, Finlanda, Franța, Germania, Gibraltar, Grecia, Guadelupa, Guyana Franceză, Insula Sfântul Martin, Insulele Åland, Insulele Canare, Insulele Reunion, Irlanda, Islanda, Italia, Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, Madeira, Malta, Marea Britanie, Martinica, Mayotte, Norvegia, Olanda, Polonia, Portugalia, Slovacia, Slovenia, Spania, Suedia, Ungaria

Si asta ai tu :

Austria,Belgia,Bulgaria, Cehia, Cipru,Croatia, Danemarca,Estonia, Franta,Finlanda, Germania,Gibraltar, Grecia, Guadeloupe, GuianaFranceza, Irlanda, Islanda, Ungaria,Italia,Letonia, Liechtenstein, Lituania, Luxemburg, Olanda,Malta, Martinica,Norvegia,Polonia,Portugalia, Reunion-Mayotte, Slovacia, Slovenia, Spania,Suedia, Marea Britanie (fara Irlanda de Nord), retele fixe si mobile din SUA si Canada.

Din ce vad la tine lipseste Azore (o insula care apartine de Portugalia daca nu ma insel ) Insula Sfântul Martin , Insulele Åland, Insulele Canare, Insulele Reunion , Guyana Franceză (colonii olandeze si franceze dar care sunt in SEE) , Madeira , Martinica , teoretic lipsesc acele colonii din oceanul Antlantic / Indian etc

Edited by Mariusss2000, 17 July 2019 - 18:16.


#117
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015

View PostMariusXT, on 06 iulie 2019 - 21:06, said:



Si romanul e al draq... stii vorba aia? sarac si fudul? e vorba de ani de mentalitate care vor veni peste noi. Am un prieten are abonament de 2 euro la Digi si ii reclama toata ziua ca nu are semnal dar nici nu vrea sa treaca la Orange si Vodafone ca e scump 6-7 euro, opa mitica de 3 ori pretul asa mai bine ii reclam pana investesc . Face asta de 1 an.. Posted Image)) si primeste raspunsuri ca nu exista in plan imbunatatirea retelei Digi la el
Depinde și de zona in care locuiește prietenul tau . Digi a investit mult in ultimii 2-3 ani, cel puțin, in acoperirea 4G și 3G . S-au schimbat mult lucrurile, in destul de multe zone . Înainte aveai 3G slab sau semnal zero , acum poți avea surpriza de a avea 3G bun sau chiar 4G . In 2018 au băgat chiar tare pe acoperire . Poți vedea pe topic-ul dedicat Digi, la acoperire . Pana prin apr sau mai anul asta, au trebuit să aibă nu știu ce procent de acoperire 3G și 4G, fiind nevoiți de ANCOM să facă acest lucru . Așa pot veni și eu cu teste in zone în care Orange și Vdf sunt praf , iar Digi sta bine . Daca stai in rural , e clar ca înainte e recomandat sa iei un prepay de la cei 4 operatori , sa vezi care sta mai bine in zona ta, iar apoi ori ramai cu prepaid-ul operatorului respectiv, ori îți faci abonament . Dar în orașe ai cam toți semnal, iar în reședințele de județ, poți merge liniștit cu orice operator .

Edited by Vlad_22, 04 August 2019 - 19:22.


#118
Ares14

Ares14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 17.08.2019
Abonamentele Red Inf. 17 are si pe 4G nelimitat sau numai pe 5G?
Pe pagina cu a acel comunicat de presa parca scrie acest lucru iar la descrirea abonamentului in pagina aferenta scrie doar de 5G.

#119
emanu900

emanu900

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,353
  • Înscris: 03.04.2004
Pe toate tehnologiile.

#120
edgar400

edgar400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 05.02.2019

View Postaddelin, on 06 iulie 2019 - 09:55, said:

Sa nu fie doar colorată harta cum e colorată si la 4G.

In rest 5G-ul vf e sublim, merge cu viteza luminii, insa ... nu l-a vazut nimeni!
Sa fim seriosi , viteza minima sa fie 5G 3  1000 mbps  
la operatori nostri poate daca esti langa terminalu ala pe stalp dai de asaceva
si 4g are minim 100 mbps si in 5 ani or ajuns sa aiba 30 la suta tin abonati asaceva
SURSA  https://youtu.be/E77Uzni_uRE?t=518

Ar fi super sa fie 10 MBps la RED 14!
10 MBps = 80 Mbitps
Desi la descriere este 225 Mbps download si 50 Mbps download!   unde sunt macar 700 mbps aia sa fie mai asa 5g ca in carte

#121
cosminmares2020

cosminmares2020

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 04.07.2019
Abonamentul asta cu Internet nelimitat la 17 Euro... l-am primit eu la retentie chiar ieri pe 7 octombrie,este adevarat fara acces la tehnologia 5G ci numai 4G si 4G+ la 10 Euro cu TVA.Pret in lei 47 lei/luna.
Am scris si la rubrica de retentie despre asta.Internetul este nelimitat 24/7, fara X GB inclusi,fara "happy night" si alte bazaconii.Pot face hot-spot nelimitat,pot urmari Netflix,Youtube,pot rupe torentii in 2 si in 9... este nelimitat ca la Internetul fix! 47 de lei/luna... merita!

#122
adyyynis

adyyynis

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 28.11.2016
Nu prea merita. La cartela cu toate bonusurile ai la fel aproape nelimitat cu doar 28 lei/luna.

#123
Sukers

Sukers

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 768
  • Înscris: 05.08.2019

View Postadyyynis, on 08 octombrie 2019 - 08:39, said:

Nu prea merita. La cartela cu toate bonusurile ai la fel aproape nelimitat cu doar 28 lei/luna.
Ba merită👌

#124
londonwalk

londonwalk

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 03.10.2016
Depinde cat stai pe net. Pentru mine merita, stau toata ziua conectat, ma uit la filme, downloadez etc. Am calculat ca pentru a fi sigur ca nu raman in pana mi-ar trebui cam 500 gb pe luna si nu am gasit vreo optiune doar internet cu atat. Cu abonamentul asta nu ma doare capul, am aruncat sim-ul in router si gata :)

#125
HeroicStar

HeroicStar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 04.08.2019

View Postcosminmares2020, on 08 octombrie 2019 - 03:06, said:

Abonamentul asta cu Internet nelimitat la 17 Euro... l-am primit eu la retentie chiar ieri pe 7 octombrie,este adevarat fara acces la tehnologia 5G ci numai 4G si 4G+ la 10 Euro cu TVA.Pret in lei 47 lei/luna.
Am scris si la rubrica de retentie despre asta.Internetul este nelimitat 24/7, fara X GB inclusi,fara "happy night" si alte bazaconii.Pot face hot-spot nelimitat,pot urmari Netflix,Youtube,pot rupe torentii in 2 si in 9... este nelimitat ca la Internetul fix! 47 de lei/luna... merita!

Abonamentul Red Infinity 17 are acces la 5G , 4G si ce este mai jos. Are internet nelimitat fara limite de banda. Totul depinde de zona care te afli. Daca ai Red 17 normal ala nu are acces la 5G dar e simplu sa suni sa ceri acces

#126
securom

securom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 26.08.2007
Internetul nelimitat 4G are limitare de viteza cumva? Eu nu reusesc sa trec nici macar in aplicatia Speedtest de 2.8 Mbps Up/Down. Cand descarca actualizari, nu vad sa treaca de 350 KB/s. Pe Wi-Fi, cu router-ul Asus merge pana pe la 320 Mbps Up/Down cu abonament RDS FiberLink 1000. In setarile telefonului, am selectata reteaua LTE/3G/2G, in caz ca se intreaba cineva. Testat in Iasi, inclusiv prin Centrul orasului. Cred ca e pus capac!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate