Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Amestecare melodii de pe card SD

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Salut.
Am in masina un modulator FM si as vrea sa amestec melodiile de pe card ca sa fie mai diversificate.. Pot face asa ceva direct de pe card (nu as vrea sa redenumesc melodiile sau in cel mai rau caz sa imi dati un program care face asta automat ) ? Modulatorul nu le amesteca si nici nu are o astfel de setare (unele stiu ca o fac direct)
Multumesc !

P.S.: Sau macar sa le pun random un numar in fata la nume (asta ar fi genial, asa nu pierd nici denumirea la melodie)

Edited by Razvan125, 25 June 2019 - 22:19.


#2
OneTransistor

OneTransistor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 24.08.2018

 Razvan125, on 25 iunie 2019 - 22:13, said:

nu as vrea sa redenumesc melodiile [...] macar sa le pun random un numar in fata la nume
Tot la redenumire ajungi. Vezi, de exemplu https://www.advancedrenamer.com sau https://www.geckoand...ch-rename-files

Edited by OneTransistor, 25 June 2019 - 22:24.


#3
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
file ranamer

#4
Razvan125

Razvan125

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,365
  • Înscris: 03.02.2016
Multumesc !
Acum am gasit un program care adauga un numar random la inceput:
https://sourceforge....filerandomizer/

#5
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 09.01.2010
Pe ce frecventa se recomanda pentru a nu interfera cu alte posturi radio?

#6
OneTransistor

OneTransistor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 24.08.2018
Pe o frecventa libera, nu?

Oricum nu „interfera”, puterea de transmisie fiind foarte mica, semnalul nu ajunge prea departe de masina.

Edited by OneTransistor, 25 June 2019 - 22:46.


#7
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,525
  • Înscris: 09.01.2010

 OneTransistor, on 25 iunie 2019 - 22:44, said:

Pe o frecventa libera, nu?
Indiferent de frecventa libera aleasa nu am fost multumit de claritatea redata. Bine, una din cauze poate fi calitatea modulatorului.

#8
OneTransistor

OneTransistor

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 24.08.2018
Puterea de emisie este foarte mica si nici nu prea ai cum sa conectezi iesirea de radiofrecventa a modulatorului la antena radio-ului auto.

#9
eiven

eiven

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 21.06.2019

 Swerige, on 25 iunie 2019 - 22:49, said:

Indiferent de frecventa libera aleasa nu am fost multumit de claritatea redata.
"claritatea redata" n-are nicio legătură cu frecvența de emisie a modulatorului în cauză. Există și modulatoare care sună mai bine, dar în niciun caz nu sunt pocnitorile alea de 2 lei pe care le iau cei mai mulți doar pe criteriu de preț. Muzica pe care o auzi la stațiile radio sună așa deoarece sunetul e modificat, fiind preaccentuate anumite frecvențe cu respectarea mai mult sau mai puțin a unor norme.

LE
Oricum transmisia FM analogică are anumite limitări privitoare la banda de frecvență și dinamica semnalului audio, limitări care nu pot fi depăsite datorită tehnologiei folosite, așa că niciodată muzica ascultată la radio nu va avea calitatea semnalului original.

Edited by eiven, 26 June 2019 - 03:24.


#10
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,636
  • Înscris: 29.12.2016
Exact, am avut aceasta problema, am preferat sa fac CD-uri audio in dauna modulatorului, desi nu era o pocnitoare. Acum folosesc SD card de cand am schimbat masina.

#11
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,553
  • Înscris: 07.02.2003

 Swerige, on 25 iunie 2019 - 22:49, said:

Indiferent de frecventa libera aleasa nu am fost multumit de claritatea redata. Bine, una din cauze poate fi calitatea modulatorului.
Nu vei fi multumit niciodata. Modulatoarele sunt proaste la sunet, nu contin corectiile necesare broadcastului de calitate profesional. In special preaccentuarea pe octava si compresia multibanda.
Cipurile folosite sunt in general solutii mediocre all in one. Au zgomot de sinteza si le lipsesc procesoarele audio neceesare la emisie.

Edited by andreic, 26 June 2019 - 09:23.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate