Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Subtitles Problems !!!

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,391
  • Înscris: 29.11.2001
E GATA! Nu l-am adus inca dintr-un motiv stupid! :(

Nu am writter momentan acasa shi trebuie sa vin cu pcu, pentru a putea cara shi fishierele aditzionale ... se duce undeva la vreo 10 MB cu totul ... o sa fac io intr-un fel  ... poate aduc html-urile (cu meniuri cu tot), shi ce nu incape sa caut iarashi pe net ... le-oi gasi io ...

A fost ... fooooooaaaaaaaaaaaaarteeeeeeeeee greu! :D:D:D Da' a ieshit OK! (normal, doar nu o sa spun ca a ieshit nashpa :))

O sa fie dedicatzie speciala (urasc expresia, da' chiar asta o sa fie!) pentru SoftNews.ro ! Shi o sa-l putetzi vedea on-line shi la mine pe servere, dar pachetul complet o sa-l putetzi dwnloada DOAR prin SoftNews.ro shi SoftNews.ro Forum

Cum spuneam pe vremuri (chiar daca e shi in semnatura!):

Baftau!:oK:

#20
iris

iris

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.12.2001
tybyt :: Ce se mai aude cu documentatia?

#21
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,391
  • Înscris: 29.11.2001
e gata mah ... nu am cu ce sa o aduc ...
speram sa fac rost de un writter in weekend sau sa ajung cu PCu la sala sau la firma ... ca io stau in camin, shi n-am net (inca) ... :(

Da' tre' sa plec acasa neaparat in weekend ... sorry  ... luni seara sper sa fie on line tutorialul ...

#22
cristimoise

cristimoise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 18.03.2002
Am vazut ca ati mai discutat despre titrari care luate dupa net nu merg dar pina la urma ce program recomandati cind exsta o asemenea problema?

#23
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
subadjust si subedit mi se par suficiente pentru operatiuni care se pot face omeneste (adica cand subtitrarea e doar putin desincronizata fata de film, nu cand e total aiurea)

#24
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,391
  • Înscris: 29.11.2001
Gata!

Acum fac uploadu' la tutorial! Sper sa nu se supere gunX pe mine, da' o sa deschid un nou thred pe tema asta! :D

#25
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
nu, nici o problema, go ahead, daca tot te-ai dat peste cap macar atata recompensa....e freeware, nu ? :)

pune un topic ca asa il vede mai multe lume, desi poate ti-l pun baietii pe pagina principala..daca vrei vorbeste si cu cei de la hw.ro sa-l publice sub semnatura ta..sunt un site in formare si la ora asta cred ca ar multumi oricui pentru orice tutoriale bine facute..la fel daca vrei laude/merite vesnice, poti sa-l postezi si la CG in aria de home video unde tot eu sunt moderator.... dar mai intai pune-l pe aici sa ne dam si noi cu parerea ;)

Acuma depinde si cum e facut.... pune-l ca sunt curios

#26
neo

neo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 344
  • Înscris: 10.12.2001
nu merge sa downloadez tutorialu' ......de ce ?

nu e pus pe alt server ?

nu merge tutorial full ala de 30 mb ......

#27
irina40c

irina40c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 03.03.2008
Am si io o "mica" problema:am downloadat o subtitrare pentru filmul Sweeney Todd( de fapt sunt doua...asta-i prob,una pt primul cd si una pt al 2-lea).Prima merge foarte bine dar cand ajunge filmul la 50% si dau "load" la subtitrarea pt cd 2,nu mai merge.Subtitrarile sunt ambele .srt iar filmul il vad in bsplayer,format xvid

#28
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Cum ai gasit topicul din 2002?
Ai grija la piraterie: am filmul XYZ, pe 2 cd.... ;)
"Nu mai merge....." adica? nu afiseaza nimic?! Ia alta titrare. Deschide cu notepad si pune aici primele rinduri, poate e paradita titrarea.
Sau verifica/repara cu Subtitle Workshop

#29
pif_foto

pif_foto

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,852
  • Înscris: 05.06.2007

View Postirina40c, on Jun 7 2008, 18:35, said:

Am si io o "mica" problema:am downloadat o subtitrare pentru filmul Sweeney Todd( de fapt sunt doua...asta-i prob,una pt primul cd si una pt al 2-lea).Prima merge foarte bine dar cand ajunge filmul la 50% si dau "load" la subtitrarea pt cd 2,nu mai merge.Subtitrarile sunt ambele .srt iar filmul il vad in bsplayer,format xvid

Pai nu are cum sa mearga daca tu ai filmul pe un singur CD, iar subtitrarea este pentru doua. Daca o sa incarci a doua subtitrare de la inceputul filmului o sa vezi ca merge, dar merge de la inceputul filmului, fara nici o legatura cu dialogul. Ori cauti subtitrare pentru un singur CD, ori le unesti pe cele doua si faci una singura. Pentru asta, cred, gasesti raspuns un pic mai sus, la GHIDURI. Nu e prea complicat dar trebuie sa te documentezi intai.

#30
dani_rapid

dani_rapid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 25.02.2007
nu merge nici o subtitrare in nici un program,am bagat ultimu acemegacodecs,in bs player apare pe gri optiunea de subtirare si nu merge drag on de asemeni am incercat cu windows media player sa pun acealasi nume la subtitrare si film ,nici cu mv2 player,va rog dati-mi un sfat

#31
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,011
  • Înscris: 28.10.2006
Dezinstaleaza MINUNATUL Mega Ace bla, bla...
Instaleaza VLC, numeste subtitrarea identic cu filmul(mai putin extensia) si sa vezi ce bine merge!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate