Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Aplicatie telefon mobil - Software Windows pentru transfer fisiere in timp real.

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
Stiti ce aplicatii ar putea face o asemenea sarcina? Adica sa fie vizibile in timp real si din telefon si pe PC/Laptop in acelasi timp? De asemenea sa poata primi si trimite ambele dispozitive printr-o aplicatie de genul text in timp real ca pe whatsapp?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Ce fel de fisiere?

MS are ceva de genul dar doar pentru poze.

In rest, pastreaza de ex pe telefon documente si alte chestii de lucru in One Drive. Le ai oriunde

#3
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,614
  • Înscris: 07.02.2003
Dropbox sincronizare free cu 3 dispozitive.

#4
trollerul_de_serviciu

trollerul_de_serviciu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,987
  • Înscris: 23.03.2018
Probabil orice aplicatie de genul dropbox, google drive.... sint destule de genul asta
Ma rog... in timp real... e mult spus (vezi mai departe)
Setata pe anumite foldere / dispozitive complete, sincronizare automata si rapida (la 1 minut, daca are asemenea optiune) si cam aia e, nu ?!

#5
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Ai OneDrive la care, daca folosesti acelasi cont, sincronizarea este aproape instant (o spun din experienta, am folosit cativa ani un telefon cu Windows pe el si mergea instant sincroniarea).

Mai e varianta Google Drive.

N-am incercat niciodata incrusicate (OneDrive pe telefon cu Android, iar Google Drive nu a fost niciodata pe Windows Phone)

#6
xCSSx

xCSSx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 20.07.2011
OneDrive merge bine și pe Windows și pe Android și pe iOS. Sincronizarea este în timp real (dacă ești conectat la internet), iar pe fișiere de tip Word, Excel etc. pot lucra mai mulți utilizatori în același timp. Cam la fel și cu Dropbox (nu știu exact cum merge editarea în același timp).

#7
laur3ooo

laur3ooo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 11.11.2006
Eu foloseam, cu root, aplicatii de tipul ftp server pe telefon.

Nu cred ca vrei asta, dar cred ca ar trebui sa fii un pic mai clar in exprimarea a ceea ce vrei. Nu inteleg daca vrei sa fie ceva ca un mirror de ecran (adica sa apara imaginea pe telefon cand o descizi intr-o anumita aplicatie pe pc), sau o sincronizare a fisierelor in fundal sau ceva asemanator cu imessage de la Apple.

#8
iri_rim

iri_rim

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 873
  • Înscris: 01.04.2018
as dori ceva in genul FTP da. am descoperit ca aplicatia Telegram poate face ceva similar cu ceea ce vreau eu.

#9
caius_ro

caius_ro

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.06.2019
Mi Drop.
Il gasesti in Google Play. https://play.google....mi.midrop&hl=ro
E de la Xiaomi.
Nu are reclame.
E foarte usor de folosit.
Merge la fel de bine indiferent de OS-ul folosit, pentru ca serverul FTP e telefonul, iar in OS-ul respectiv doar introduci adresa FTP in file explorer-ul specific, care ulterior se si poate salva ca bookmark.

Edited by caius_ro, 30 June 2019 - 01:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate