Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Bitdefender Home Scanner

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
Folositi asta? Credeti ca mai e nevoie de aceaste scanari daca avem deja bitdefender?

#2
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,349
  • Înscris: 11.08.2003
NU folosesc nici un antivirus (in afara de ala default al Windowsului, nu stiu daca intra la categoria asta, nu l-am vazut in viata mea intrebandu-ma de ceva).
Altfel... nu folosesc nici un antivirus de 12+ ani. E mai bine asa? :)

#3
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008

View Post41ex, on 23 iunie 2019 - 22:40, said:

Folositi asta? Credeti ca mai e nevoie de aceaste scanari daca avem deja bitdefender?
Solutiile antivirus nu sunt un fel de panaceu, care protejeaza pentru absolut orice.
Daca ai fi citit descrierea, vedeai ca Home Scanner face altceva decat ceea ce face antivirusul Bitdefender.

De exemplu, degeaba ai PC-ul ultra-protejat de virusi, daca ai in casa un frigider inteligent programat sa comande mancare de pe amazon cand e aproape gol, si te trezesti ca un hacker s-a folosit de o vulnerabilitate din sistemul de operare al frigiderului ca sa-ti comande 100kg de carne si 500L de lapte.
Solutia oferita de Bitdefender scaneaza dispozitivele conectate la retea si iti spune care sunt vulnerabile la anumite exploit-uri, care folosesc conexiuni fara criptare, etc.

Edited by Hider141, 24 June 2019 - 07:14.


#4
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,747
  • Înscris: 12.09.2015
Daca ai Bitdefender Internet Security sau Total,nu te mai complica cu altceva,este suficient..

#5
mercur68

mercur68

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 07.08.2007
Este OK, Eu am instalat-o mai demult. Chestia e ca trebuie redenumesti fiecare device ca sa stii care sunt conectate. Ce nu mi-a placut ca dupa ce m-am chinuit sa le redenumesc, dupa un timp si-au pierdut NAME-urile. Ce nu inteleg, de ce Home scaner nu este parte integranta din bitdefender (ca si antivirus)

#6
necularobertctc

necularobertctc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.04.2014
Nu vad ce treaba are Home Scanner, care este pentru wi-fi, cu un Total Security platit, care nu ai treaba de nimic, eu folosesc de foarte mult timp, si nu ma doare capul.
Scanari wi-fi/virusi, total diferita treaba!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate