Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

O schimbare in viata mea

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Cosminnn57

Cosminnn57

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.06.2019
Salut baieti , ma numesc Cosmin , sunt nou pe acest grup/comunitate , m-am inregistrat pentru ca sunt in disperata cautare de ajutor . Am 24 de ani , am 1,82 inaltime si doar 56 kg sunt foarte foarte slab . M-am saturat de privirile celor din jurul meu , si remarcile lor rautacioase , vai da ce slab esti , mananci doar miercurea si vinerea etc etc , si sincer sa fiu chiar si mie imi este scarba de cum arat . Am decis sa ma apuc de sala , vreau sa-mi fac un program alimentar foarte bun si sa ma tin de el , in afara de acest program vreau sa-mi cumpar si niste suplimente de pe MyProtein am inteles de la niste apropiati ca e cel mai bun site , raport calitate/pret foarte bun , seriozitate ..etc
M-am gandit sa-mi cumpar niste Omega 3 , Multivitamine Alpha Men si un supliment pentru crestere in volum bogat in carbohidrati , proteine , grasimi .. ( weight gainer am vazut ca e denumirea lui ) sa-l iau dupa masa , sa ma ajute , nu sa inlocuiesc mesele cu ele foarte important de retinut .
Apropo eu nu am antrenor personal , nu-mi permit , dar imi puteti recomanda nu stiu poate o aplicatie , care sa-mi spuna ce exercitii sa fac la sala .. etc , ce grupe sa lucrez si asa mai departe . Poate unul dintre voi s-a intalnit cu aceasta situatie in viata lui si imi poate da si un program alimentar bun de care sa ma tin .. La 9 mananc asta asta si cu asta , la 12 asta asta si cu asta si tot asa . Astept ajutorul vostru . Mersi frumos in 'advance' .

#2
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
O cura intensiva de shaorma cu de toate (a se citi fast-food), ciocolata si inghetata si iti garanteaza fratele tau ca in 2 luni pui lejer 20-30 Kg pe tine.

Edited by LensFlare, 22 June 2019 - 10:18.


#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,383
  • Înscris: 10.08.2005
Mergi la doctor sa vezi ce deficiente ai.
Chiar nu e normala greutatea.

#4
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Nutritionist, nu sala. Iti face un program alimentar supercaloric si sa vezi cum te îngrași.

Sau faci cum a procedat unul din membrii Atlantic 4, echipa care a traversat oceanul cu barca. Pentru ca trebuia sa ia mult in greutate, a băgat in fiecare zi cateva linguri de ulei de măsline. A luat 20kg in mai puțin de un an.

#5
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
o poza se poate?

la sala nu iti trebuie aplicatie, iei la rand toate aparatele pana faci febra la fiecare. :D

#6
Kaffir2018

Kaffir2018

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,332
  • Înscris: 15.06.2018
In primul rând... un set de analize complete.
Si apoi mai vorbim.

#7
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013

View Postgeorge_alexandru, on 22 iunie 2019 - 10:30, said:

A luat 20kg in mai puțin de un an.
ce om...intr-o luna poti pune 20kg daca mananci si bei tot ce iti place.

#8
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,145
  • Înscris: 30.08.2017
Tipul e vegan, mai greu sa luna pe el din "ce ii place".

#9
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View PostCosminnn57, on 22 iunie 2019 - 10:13, said:

Salut baieti  
[..]
Mersi frumos in 'advance' .

Tu ar trebui sa platesti procent la baietii de la softpedia ca te lasa sa faci reclama la produse pe forumu lor

Edited by criztu, 22 June 2019 - 10:38.


#10
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,739
  • Înscris: 30.07.2006

View PostLensFlare, on 22 iunie 2019 - 10:17, said:

O cura intensiva de shaorma cu de toate (a se citi fast-food), ciocolata si inghetata si iti garanteaza fratele tau ca in 2 luni pui lejer 20-30 Kg pe tine.
Si apoi vii aici sa intrebi cum scapi de diabet.

#11
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001

View PostLensFlare, on 22 iunie 2019 - 10:17, said:

O cura intensiva de shaorma cu de toate (a se citi fast-food), ciocolata si inghetata si iti garanteaza fratele tau ca in 2 luni pui lejer 20-30 Kg pe tine.

wanna bet? după 1 lună de 2 shaorma la prânz, eram la fel de gras. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/--o-Cswbnfs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Munca fizica pana pici jos.  Dupa care vei avea pofta de mancat pana si laturi, somn ca de mort si tot ceea ce ii trebuie unui om normal   Inclusiv forta si greutate.
Si mai terminati cu sfaturi de genul shaorma kebap-ul, burgherii, ingrasa. Ca aia nu te ingrasa, ci te imbolnavesc, iar ingrasarea e rezultatul agravarii bolilor, .

Edited by myshyk, 22 June 2019 - 10:59.


#13
PopaXXX

PopaXXX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 03.05.2018
Eram si eu foarte slab, mancam de toate si nu se punea nimic pe mine. M-am ingrasat doar dupa ce am mai adaugat inca un ingredient: alcoolul! Am baut in fiecare zi cam 200 ml de vodca si in 3 luni am pus lejer 10kg pe mine. Alcoolul face ficatul lenes, asa ca ce mananci se depune si nu este metabolizat.
Inainte cand eram slab mancam sanatos, faceam exercitii si totusi ma imbolnaveam des, aveam frecvent alergii, raceam des, imi apareau carii pe dinti cu toate ca ii spalam si ii ingrijeam.
Dupa ce am inceput sa beau si m-am ingrasat, au disparut si toate problemele de sanatate - din cate am inteles grasimea are un rol activ in sistemul imunitar si cei care au macar un deget, doua de grasime pe burta sunt mult mai sanatosi decat cei slabi care nu au grasime deloc.
Acum mananc des junk-food, beau aproape in fiecare zi si totusi sunt perfect sanatos, nu am mai avut vreo boala de ani de zile.

#14
Alireza

Alireza

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 11.09.2017

View PostCosminnn57, on 22 iunie 2019 - 10:13, said:

Salut baieti , ma numesc Cosmin m-am inregistrat pentru ca sunt in disperata cautare de ajutor,  sunt foarte foarte slab.

suplimente de pe MyProtein am inteles de la niste apropiati ca e cel mai bun site , raport calitate/pret foarte bun , seriozitate ..etc
M-am gandit sa-mi cumpar niste Omega 3 , Multivitamine Alpha Men si un supliment pentru crestere in volum bogat in carbohidrati , proteine , grasimi .. ( weight gainer am vazut ca e denumirea lui )
Ce slab e tipul si la trup si la vanzari si in ce disperata cautare dupa piata de desfacere e, ca-l dau aia afara din servici :)
Si cum le stie el denumirile la toate alea pe care ar trebui sa le ia un slabanog.

Iar voi ii bagati cu munca, cu shaorma si cu alcoolul, ca sa-l faceti si mai disperat.

@initiator, hai zi-ne preturile!
Cat e o punga de Multivitamine Alpha Men?

#15
Cosminnn57

Cosminnn57

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 22.06.2019
Analize mi-am facut si au iesit toate bune .

#16
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005

View Postvali, on 22 iunie 2019 - 10:52, said:

wanna bet? după 1 lună de 2 shaorma la prânz, eram la fel de gras.

Ce norocosi sunt unii, la mine functioneaza reteta asta... de fapt functioneaza mult prea bine.

Edited by LensFlare, 22 June 2019 - 11:15.


#17
vali

vali

    forumist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,873
  • Înscris: 03.12.2001

View PostLensFlare, on 22 iunie 2019 - 11:15, said:

Ce norocosi sunt unii, la mine functioneaza reteta asta... de fapt functioneaza mult prea bine.
arderi rapide/metabolism de rechin.

am avut 65-68kg din liceu până la 38 de ani, anul trecut, când am pus 3kg în 2 săptămâni în SUA, mâncând moderat în diverse locuri (fără fast food). și au rămas.

#18
printzul69

printzul69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 509
  • Înscris: 24.09.2013
De ce nu consulti un medic ???

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate