Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

mitologiile,istoria religiilor,istoria adevarata si minciunile

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
hwplanet

hwplanet

    Cont sters.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,641
  • Înscris: 05.07.2018
Am studiat mitologiile,istoria religiilor,istoria adevarata.Sunt prea multe care converg intr o singura directie.Nu cred ca pe planeta asta pamant cum o fi ea suntem noi oamenii si cateva familii reusesc sa ne tina in lesa pur si simplu.Pentru ca asta fac si au reusit de mii de ani.Nu cred ca Isus a existat,pentru ca nu exista nici o dovada concreta.Nu cred ca Dumnezeu e asa cum incearca religia sa ne convinga.Totul este mult mai complex si mai grandios decat ne putem noi imagina.E clar ca undeva la un moment dat s a intamplat ceva cu civilizatia care ne a lasat atatea dovezi a existentei lor si ca astia de acum incearca s o distruga.Mitologiile vorbesc despre o rasa din spatiu.Urmele lasate de acestia sunt la tot pasul pe planeta.Sunt foarte multe semne si acestea nu pot fi ignorate.Cand vorbesc de sclavagism o atesta clar CNP urile care nu sunt altceva decat numere din cauza carora noi nici nu existam,conform Legii Amiralitatii.Papalitatea detine totul dpdv material.Noi nu avem nimic.Tot ce detinem e cu titlu de imprumut.Statul din cauza acestor acte de indentitate cu CNP pot face orice cu noi dupa bunul lui plac..Traim era moderna a sclavagismului.Cred ca sunt multe chestii de discutat pe tema asta. la acest lucru paticipa miliarde de oameni.Deci cum poti sa te opresti dintr o data si sa spui:DE AZI SUNT LIBER!Chiar crezi ca se va intampla asa?Tot procesul asta de trezire se face etapizat,pentru ca nu toti avem aceiasi putere de intelegere,curaj si inteligenta.Eu am studiat multe si multe lucruri dau cu minus.In final,nu totul se reduce la curaj ,frica.ci doar la inteligenta.CUM SA I BATEM PE EI CU ARMELE LOR,pentru ca intr un razboi fatis nu avem nici o sansa.Oamenii astia,extraterestri,reptilieni etc,au avut timp sa se pregateasca dtpdv si nu se vor da la de la butoane,doar ca vrem noi sa devenim intr o dupa masa liberi.indifernet cum o vom face.Vor pune pe noi toata masinaria de razboi si planeta va fi umpluta de cadavre.Nu au nici o treaba cu asta.Se hranesc cu asta.E in sangele lor.Isi doresc un aslat al nostru asupra lor ca sa ne extermine in masa.O spun pe fata fara nici o rusine si teama.Repet ,aici nu vorba de teama ,frica,sau ceva de genul ci de inteligenta.Daca nu suntem inteligenti,vom sfarsi rau.Pentru ca asa s a intamplat intotdeuna in toata istoria aia buna,nu in aia contrafacuta de ei.Cand am spus ca pamantul este o intreaga cariera,asa e.Ma refer la documentarul "Nu există păduri pe Pământ" .Mitologiile vorbesc despre acesta planeta cu copacul vietii in centru inalt de peste 100 km.Chiar si faptul ca dintr o data au aparut tehnologiile super avansate.De unde?Cum?Cum  in 4000 ani de existenta am devenit asa dintr o data destepti?E imposibil!Si atunci se nasc doua intrebari,Ori am fost ajutati din spatiu de o rasa superioara,ori cineva foarte avansat tehnologic locuieste aici cu noi pe aceasta planeta si noi nu stim.Cred in existenta mai multor continente si noi nu stim.Filmele Hoollywoodiene ne arata prea multe chestii si noi le luam la modul SF.Asa poti spala creierele foarte usor.E o forma de iluzionism prin care prestidigitatorul  te pacaleste tot timpul.Asta fac ei cu noi.De ce au stabilit rute maritime si navale si de ce te obliga sa le urmezi,De ce daca te abati de la ele dispari pur si simplu.Repet,filmul e de o subtirime totala,pentru ca face sa nu mai crezi in nimic.Multa vrajeala si nimic concret.Afara de Stonehenge si ploaia cu mal de acum 200 ani nimic demn de luat in semna.Cred ca istoria omenirii e mai mult scurta si foarte multe evenimente istorice sunt inventate.Cred de asemenea ca populatia planetei nu trece de 4 mld .Ganditi-va logic: China cel mai populat stat din lume cu 1.4 mld locuitori ,in primele 10 orase ca marime nu aduni 200 mil oameni.In 1968 populatia planetei era de 3.8 mld.Cum am ajuns in 70 ani  la 7.5 mld ,cand populatiile continenteleor afar de Africa sunt imbatranite si rata mortalitatii e aproape egala cu cea a natalitatii?Africa facand o exceptie din asta,dar acolo a scazut dramatic durata de viata din cauza conditiilor economice si nu numai.Doar ca ne prezinta ei cifre "oficiale"?Repet ,nu vorbim de frica,vorbim de chestii concrete,nu de mii de intrebari fara raspunsuri si cu o concluzie ca trebuie sa fim liberi si doar asa aflam adevarul.Cum putem dobandi libertatea.Cauze,ca omul sa stie ca este mintit,nu doar o sugestie.Nimeni nu va misca un deget daca nu i se arata adevarurile.O cauza in care el sa creada stiind de ce isi doreste acea cauza.Si mai e ceva.Oamenii sunt speriati de un viitor altfel.Este efectul de pestera.El nu stie cum este afara si din aceasta cauza se teme.Trebuie educat in sensul asta.Trebuie sa stie ,sa vada cum sta treaba si de ce nu a iesit niciodata din pestera si cum va fi afara din pestera unde a fost tinut prin minciuna si manipulare....Cand spun "cred" e doar o supozitie,o pista de studiat...
In generatia de azi, in cartea de istorie de la scoala scrie ca pe 11 septembrie 2001, in New York, 2 avioane au doborat 3 cladiri, avioanele fiind pilotate de ciobani din Afganistan. Nu cred ca e cineva in viata care sa nu fi auzit de acest eveniment.
Intreb: asta s-a intamplat cu adevarat? Daca suntem mintiti despre ceva atat de recent si atat de mare ... scrierile de acum 500 de ani ...
Cred "Ploaia cu mal de acum 200 de ani" a schimbat dramatic cursul vietii pe Pamant, animale, plante, oameni, constiinta, TOT. Este probabil cel mai mare eveniment intamplat vreodata pe Pamant. Ei nu ne conduc de mii de ani ci de foarte putin timp, cel mai probabil de la acel eveniment.
Asta e o alta tactica a lor pentru a ne descuraja, spunandu-ne ca ne conduc de mii de ani. NU! Absolut nu! Acum 200 de ani pe Pamant, in orasul in care traiesti tu acum era armonie, sanatate din belsug si bunastare in toate directiile si dovezile inca exista, dar nu stii cum sa le discerni.

Edited by hwplanet, 20 June 2019 - 17:22.


#2
dygey

dygey

    Al dracu' Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,652
  • Înscris: 13.10.2009

View Posthwplanet, on 20 iunie 2019 - 17:12, said:

Nu cred ca Isus a existat,pentru ca nu exista nici o dovada concreta.Nu cred ca Dumnezeu e asa cum incearca religia sa ne convinga.

@dorel666, ai legatura.

Edited by dygey, 20 June 2019 - 17:17.


#3
Donald_Duck

Donald_Duck

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,431
  • Înscris: 09.11.2014

View Posthwplanet, on 20 iunie 2019 - 17:12, said:

View Posthwplanet, on 20 iunie 2019 - 17:12, said:

Acum 200 de ani pe Pamant, in orasul in care traiesti tu acum era armonie, sanatate din belsug si bunastare in toate directiile si dovezile inca exista, dar nu stii cum sa le discerni.

, sanatate din belsug si bunastare in toate directiile si dovezile inca exista, dar nu stii cum sa le discerni.

in Bucuresti era ciuma lu Caragea. :)

#4
WestPoint

WestPoint

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 12.12.2016
@criztu
Nu ti-e asa penibil sa dai asa un quote lung pentru patru cuvinte?

@Initiator

De fapt care ar trebui sa fie tema discutiei, ca parerea ta despre viata am citit-o.
Fiecare avem parerea noastra, depinde de educatie, cultura si mediu si mai ales cum interpretam ce vedem, citim si traim.

Edited by WestPoint, 20 June 2019 - 17:37.


#5
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,565
  • Înscris: 16.03.2014
Asa-i ca si tu esti : " om viu, nascut viu, fiinta vie nascuta vie". Detii si tu mobil motorizat cu propulsie mecanica....., ceva in genu: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/YrLRfS6NKxk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] ?

#6
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Posthwplanet, on 20 iunie 2019 - 17:12, said:

Am studiat mitologiile,istoria religiilor,istoria adevarata.Sunt ...
Ai studiat? Ce? Wikipedia, forumuri? Dacă studiai, știai măcar să redactezi un text. Ce vremuri trăim... incultura emite teorii, ipoteze etc.

:facepalm:
[ https://www.writing-skills.com/wp-content/uploads/2015/03/Facepalm-statue-300x300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
Am renuntat sa mai citesc post-ul dupa " Am studiat..."

#8
Bahuru

Bahuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 21.03.2016
Treci la munca sclavule si nu mai pierde vremea pe forum.

#9
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,951
  • Înscris: 17.01.2012
...revin maine...

#10
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006

View PostWestPoint, on 20 iunie 2019 - 17:36, said:

@criztu
Nu ti-e asa penibil sa dai asa un quote lung pentru patru cuvinte?

@Initiator

De fapt care ar trebui sa fie tema discutiei, ca parerea ta despre viata am citit-o.
Fiecare avem parerea noastra, depinde de educatie, cultura si mediu si mai ales cum interpretam ce vedem, citim si traim.
Doar cine chiar vede, citeste si-si traieste viata. Cei care traiesc doar pentru a deranja pe altii, nu le au cu astea. Citesc doar titlurile  si arunca petarde.

View Postursamajor, on 20 iunie 2019 - 18:43, said:

Ai studiat? Ce? Wikipedia, forumuri? Dacă studiai, știai măcar să redactezi un text. Ce vremuri trăim... incultura emite teorii, ipoteze etc.

Posted Image
[ https://www.writing-skills.com/wp-content/uploads/2015/03/Facepalm-statue-300x300.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Sau conduce tari,.....

Edited by myshyk, 20 June 2019 - 20:55.


#11
smoke

smoke

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,680
  • Înscris: 08.10.2004
fraza asta cu am studiat vad ca e la moda in ultimul timp, numai ca e gresit inteleasa...faptul ca ai citit pe net niste articole din surse dubioase nu inseamna ca ai studiat, nici ziarele de cancan sau filmele sf.

#12
daynight

daynight

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 19.06.2019
N-am stat sa citesc mai nimic ca e clar ca e inca unul care s-a jucat Assassin's Creed  sau s-a uitat la Ancient Aliens  si crede pe bune ce e acolo.  

Dar intr-adevar, exista elemente  comune si asemanari  intre civilizatii precum legenda potopului, conceptul de "om creat din tarana".  iad vs rai, cam aceleasi ritualuri de sacrificii, nunti si inmormantare,  sa nu mai zic de piramidele si mumiile ce se gasesc in America Latina si Egipt.  

Dar nu sunt dovezi suficiente pentru a spune ca au venit extraterestri sau ca a existat o Civilizatie Avansata de tip  Atlantida asa cum cred fanii SF.  
Pentru ca daca exista o civilizatie avansata care sa reprezinte fundamentul tuturor civilizatiilor antice  , am fi descoperit multiple dovezi arheologice care sa ateste civilizatia respectiva, pai o civilizatie mai avansata decat civilizatia noastra moderna ar presupune sa aiba tehnologii neimaginate.Dar tot ar fi trebui sa fi gasit niste sosele subterane, ceva vehicule pe baza de combustibili, un strat geologic care sa demonstreze ca atmosfera a fost incarcata si inainte cu CO2 in mod artificial prin poluare,  niste cladiri futuriste.  Poate chiar cantitati uriase de deseuri plastice, ori se pare ca noi suntem prima civilizatie cu adevarat avansata din istoria acestei planete.  
S-ar fi gasit ceva oricum!  


Faptul ca exista similaritati intre civilizatii denota ca omul, indiferent de rasa, cultura si culoare, se adapteaza la  orice mediu prin aceleasi metode de interactionare cu mediul.
Adica, indiferent ca esti african, maias, grec,  persan,  egiptean, indian sau chinez, tot iti vei pune intrebarea "de unde vine ploaia?"  sau "de ce avem seceta?"  si tot le vei atribui unei divinitati imaginare inspirata dupa comportamentul uman, crezand ca ploaia reprezinta rasplata, iar seceta reprezinta pedeapsa, iar zeul, pentru a fi imbunat si a-ti aduce ploaia, trebuie sa-i oferi ceva in schimb, o jertfa.
Ca se pare ca indiferent unde au migrat si s-au amplasat indiferent de mediu, ca a fost arid, temperat sau tropical , omul tot a efectuat aceleasi practici de vanatoare, sulita fiind folosita peste tot ca arma de vanatoare universala!

Edited by daynight, 20 June 2019 - 21:16.


#13
Atreides

Atreides

    Duke, Padishah Emperor, Kwisatz Haderach, Mahdi

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,070
  • Înscris: 28.07.2008
...Avand in vedere incheierea competitiei civilizationale in cadrul Lumii Fizice Luminoase a Planetei Tera, prin castigarea competitiei de catre partea civilizationala luminoasa, in detrimentul partii civilizationale gravitationale-intunecoase, prin impunerea abandonarii de catre aceasta a activitatii competitonale, in acest sens, datorita aparitiei in cadrul Lumii Fizice Luminoase a Planetei Tera a unui om luminos care a obtinut rangul astral de: zeu-solarital, inca in viata fizica fiind, in activitatea Departamentului mondial de Aparare Ezoterica a Lumii Fizice Luminoase a Planetei Tera intervin urmatoarele schimbari: 1. Se schimba obiectivul fundamental al departamentului mentionat in lupta impotriva reprezentantilor civilizatiei gravitationale de tip luciferic-reptilian, care actioneaza in cadrul Lumii Fizice Luminoase a Planetei Tera, pentru a impiedica utilizarea efectului de poarta stelara care se va deschide peste aproximativ 3 ani(in perioada 01.01.20-03.01.20 - cal.astr., adica 20.12.2009-22.12.2009- cal. greg.) de catre intraga Planeta Tera....

#14
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,042
  • Înscris: 20.12.2007
Inițiator, dețin adevărul despre misterele Universului. Le poți avea pentru 99.99 lei transport inclus.
Si numai în week-end promoție speciala Pietrele infinitului
In total 199.99
Nu ezita, dă-mi pe pm. Livrare imediata cu plata în avans

#15
xyz_forever

xyz_forever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 30.06.2018

View Posthwplanet, on 20 iunie 2019 - 17:12, said:

Cred "Ploaia cu mal de acum 200 de ani" a schimbat dramatic cursul vietii pe Pamant, animale, plante, oameni, constiinta, TOT. Este probabil cel mai mare eveniment intamplat vreodata pe Pamant. Ei nu ne conduc de mii de ani ci de foarte putin timp, cel mai probabil de la acel eveniment.
Asta e o alta tactica a lor pentru a ne descuraja, spunandu-ne ca ne conduc de mii de ani. NU! Absolut nu! Acum 200 de ani pe Pamant, in orasul in care traiesti tu acum era armonie, sanatate din belsug si bunastare in toate directiile si dovezile inca exista, dar nu stii cum sa le discerni.
Io nu m-am obosit sa studiez aberatia aia.
200 ani, asta e vremea bunicilor strabunicilor unora din noi. Cine are 90 ani azi si a avut un strabunic pe care l-a prins viu si a vorbit cu el ar fi trebuit sa primeasca niscaiva informatii despre asa ceva, nu crezi?
Jeanne Calment, recordmena lumii a murit la 122 ani in 1997. Deci a prins anul 1875. Bunica ei trebuie sa fi prins cataclismul ala nu?
Cum de nu stie nimeni afara de saritii care vin cu ideea?
Am aruncat cateva priviri pe clipurile lor si mi s-au parut penibile in general.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate