Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

televizorul meu Starlight nu recepționează posturile HD

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Sa faca vecinul sau mama poza.
Apoi trebuie pusa pe forum.
Dupa raspunsurile de mai sus (era sa zic "dupa cum vezi" Posted Image ) nu are nimeni exact acel model de televizor, deci nu avem de unde sa gasim / ghicim acel meniu.
N-ai nevoie de cartele, daca oricum nu vizionezi acele 5-6 posturi.
Platesti degeaba (prima e gratis).

Edited by buyonevideo, 20 June 2019 - 15:26.


#20
GingisHan2015

GingisHan2015

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,349
  • Înscris: 23.02.2015
Acela carduri nu vor rezolva nimic in privinta calitatii .Doar decodeaza canalele criptate in functie de grila la  care esti abonat .

View PostPopaXXX, on 20 iunie 2019 - 15:04, said:

Totusi, de unde a aparut firma asta, se mai plangea cineva acum cateva zile ca nu gasea nu stiu ce piesa de la un masina de tocat Starlight - vad ca pe emag au sute de produse: tv-uri, frigidere, ventilatoare, aspiratoare, aparate de aer conditionat, becuri si o gramada de review-uri pozitive si voturi.
Firma este din Turcia si produce pentru Flanco si Emag .
https://reviewblog.r...ice-star-light/

#21
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
Calitatea mai slaba vine si de la compresia imaginii. Ce bitrate aveai la telekom fata de digi?

#22
tioopedi

tioopedi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,730
  • Înscris: 01.12.2018
persoanele cu handicap au avantaje speciale la rds
Cineva acolo sus, ai iubeste.
cauta in site
https://www.digiroma...izabilitati.pdf
[attachment=2249391:pers cu diz.png]
[attachment=2249392:rds pers.png]
pdf-ul atasat

Edited by tioopedi, 20 June 2019 - 19:48.


#23
alexcalina

alexcalina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 20.06.2019
eu sper că nu v-am deranjat. Sunt nou pe aici și nu mă prea pricep. Și scuze pentru că nu v-am putut atașa pozele cum nu văd. Dar cititorul de ecran de pe iPhone clar nu o să-mi zică ce scrie pe ecran ca să știu dacă vă fac poze corect

am văzut linkul referitor la persoanele cu dizabilități. Internetului văd că, costă 29 RON spre exemplu. Deci pot să zic că eu am ieșit mult mai câștigat cu oferta destinată planului rural. 17 RON. . Cu viteză de până la 300 mbps. În ceea ce privește telefonia mobilă, au optim nelimitat cu 16 RON sau 18 RON nu mai știu exact. Tot pe plan rural. Iar televiziunea v-am precizat ce cost are. Vă mulțumesc pentru implicare. Iar dacă am să găsesc pe cineva să fac poze am să vii le atașez . Vestea bună este că nu pică semnalul la televiziune așa cum se întâmpla la Telecom când era o ploaie puternică. Cei drept la ei. Aveam televiziune prin satelit

#24
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
Asta cu picatul pe ploaie se intampla la orice receptie  pe satelit. Nu are legatura cu telekom. Singura solutie e o antena mai mare. Dar compresia este mai mare la cablu rds, sunr sigur de asta. De aia se si vedea mai bine la telekom.

#25
alexcalina

alexcalina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 20.06.2019
nu știu care era motivul pentru care la Telecom se vedea mai bine. Însă mama spunea că acele culori erau mai vii.  cat despre semnal. Din fericire la Digi nu mai pică. Și chiar a fost ieri o ploaie puternică. Probabil pe fibră altfel stau lucrurile . Și de aici rezultă că semnalul nu mai cade. Probabil că noi având până de curând televiziune Telecom prin antena de satelit, conta și când bătea vântul. Dar acum fiind fibră. E diferit

#26
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
la fibra nu cade semnalul datorita faptului ca ai legatura fizica, ai un cablu prin care venea semnalul. la satelit, venea prin aer, din cer.  automat ca era sensibil la conditiile meteo. iar despre vant, probabil ca antena nu era fixata cum trebuie.
dar, calitatea imaginii era mai buna la telekom datorita bitrate-ului mai mare. e ca la radiourile online:  un radio de 128 kbps se aude mai bine decat unul la 32 kbps.  
si transmisia pe satelit este diferita de la un transponder la altul. pe freesat unde sunt eu, fac diverse inregistrari cu receptorul. am transpondere unde inregistrarea unei ore imi ocupa 700 de MB (transponderul freesat) si unde imi ocupa 2 GB (transponderul TVR). in principiu, cu cat ai volum de date mai mare, cu atat calitatea e mai buna. dar volumul asta de date vine cu in cost.

Edited by rich1974, 21 June 2019 - 06:50.


#27
alexcalina

alexcalina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 20.06.2019
Mulțumesc pentru răspunsuri.

#28
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,411
  • Înscris: 16.03.2011

View PostDonGiulliano, on 20 iunie 2019 - 14:08, said:

televizorul trebuia sa fie Full HD ca sa poti viziona posturile HD.  

asa ca iti trebuie decodor.   Posted Image   Posted Image
o mare minciuna,nu are treaba daca e hd sau full hd,daca e hd720 nu vei vedea la calitate maxima dar le vei vedea

#29
alexcalina

alexcalina

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 20.06.2019
eu vă mulțumesc foarte mult pentru că ați fost drăguț și ați vrut să mă ajutați. Dacă mama va considera neapărat că are nevoie de HD și la acel televizor. O să merg după acea cartelă. chiar dacă prețul abonamentului o să crească de la 21 cat este acum. La 25.    Făcându-se  trecerea    la digital. În loc de analogic popular

#30
csachiri

csachiri

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 03.04.2007
Am eu acest model, trebuie setat la scanare doar digital, altfel se memoreaza primele cele analogice.
Ca sa vezi cele digitale este un buton pe telecomanda care comuta grila intre analogic vs digital. Refuzati cardurile


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate