Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Recomandari jocuri Open World - Xbox One X

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Numai uncharted zici? Dar The last of us, horizon zero dawn, Detroit : become human, heavy rain și încă ceva bunătăți cui le lași?

#20
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Ție ți le las, spor la joacă.

#21
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Mulțumesc, le-am jucat pe toate. Aștept the last of us 2 și hzd 2. Pana atunci consola sta pe post de mobilier.

Îți doresc și ție succes și distracție maxima cu forza horizon și cu seria halo. Ca altele nu-s.

#22
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postro_explorer, on 26 iunie 2019 - 08:41, said:

Mulțumesc, le-am jucat pe toate. Aștept the last of us 2 și hzd 2. Pana atunci consola sta pe post de mobilier.

Îți doresc și ție succes și distracție maxima cu forza horizon și cu seria halo. Ca altele nu-s.
Ai uitat de Ashen,Qantum Break,Sunset Overdrive....daca le poti numi "exclusive".
Si hai sa ne intelegem :

Userii de Xbox One sunt "gamerii" care prefera,normal, singurele exclusive,Halo si Forza + nelipsitele Fifa,MK,NFS,etc + multiplatformers + alte mizerii
Userii de PS4 sunt gamerii aia mai "cultivati" care prefera exclusivele PS+putin multiplatforming + Fifa & NFS + Netflix & HBO GO + abonament PS Plus
Userii de switch sunt aia care vor doar sa se joace si aleg nelipsitele exclusive nintendo + multiplatforming + virtual console si daca se poate youtube(altceva nu e)

Scuze de off-topic,dar mai facem si noi "glumite" :)

#23
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Eu nu fac diferenta intre gameri, indiferent pe ce joaca. Ca detinator de Xbox (360 caci dupa aia nu am mai vazut nici o valoare in a baga bani in platforma asta), PS4, PS4PRO si Nintendo Switch, ca console instalate si functionale acasa, pot sa inteleg atractia fiecareia dintre ele. Gamingul la superlativ are loc oricum pe PC (unde mai nou se pot accesa multe din titlurile de pe XBOX).

Ceea ce cer este lasatul fanboismului deoparte si privitul realist la situatie. Hardware-ul este hardware, evolueaza in timp, dar trebuie sa ai si ce sa rulezi pe el.

Oricum, revenind la subiect, seria Witcher e disponibila pe toate platformele , ca si seria Fallout . Numai din ultimile 2 jocuri de la fiecare (cu tot cu DLC-uri) ti-ai asigurat cel putin 300 de ore gameplay de calitate.

#24
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
@ro_explorer,ai a fost doar o gluma dar....nah.Cu fanboismul nu stiu unde vrei sa bati.Eu unu am in casa urmatoarele:
Ps4 pro,xbox one s,xbox 360,ps vita,psp,3ds,dsi,gameboy color.
Deci 2 console MS,3 Sony si 3 Nintendo.Cu care nu stiu ce sa fac,mai ales alea mai vechi..
Si totusi îi inteleg pe fanboy astia intr-un fel.Sau nu.De ex. prea multi fani sony(sau ps) nu sunt fanboy pt ca le place neaparat consola lor,ci pt ca le urasc pe celelalte.
"Sony fanboys,they don't love their system,they just hate yours"Posted Image
La nintendo,pai...e cam complicat.Fanii lor sunt pe genul "Specs don't matter,games do".Asta de cand s-au lasat nintendo de console puternice,ca inainte era
"Now you're playing with power"Posted Image
La MS...am sa cercetez si acolo,inca nu stiu prea multe despre fanii lor.
Si atentie,fanboy sony sunt cei mai periculosi. Posted Image
Revenind on,@Aemilius,tot ce ai nevoie sa te relaxezi si sa te distrezi cu un  Xbox One X e un tv bun(in cazul tau 4K),controllere,accesorii si ,normal,jocuri.
Ca sa nu mai zic de Xbox Live.....
Bafta la jucat!Da vezi sa mai iesi si tu din casa.Sa nu te faci zombie.Posted Image
Eu am avut problema zombie acum 20 de ani(pe la vreo 8-9 ani),ma jucam ca un retard pe snes Posted Image

Edited by Crbl2001, 26 June 2019 - 12:16.


#25
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009

View PostCrbl2001, on 26 iunie 2019 - 12:14, said:

@ro_explorer,ai a fost doar o gluma dar....nah.
Stiu, stai calm ... doar am explicat cum sta treaba din punctul meu de vedere.

View PostCrbl2001, on 26 iunie 2019 - 12:14, said:

Si atentie,fanboy sony sunt cei mai periculosi. Posted Image
Toti fanboii sunt periculosi in sensul ca ei urmeaza o doctrina si fara a experimenta lumea in totalitatea ei mereu un fanboi se va comporta precum un taliban: religia lui e cea mai buna, restul trebuie sa moara.
Asta e, fiecare dupa posibilitati (cognitive, materiale si/sau de alta natura).

Pe partea cu zombie, inca ma las prins in lumea virtuala a jocurilor video. Cheltuiesc cel putin 1 ora pe zi jucandu-ma online (cel mai mult Overwatch zilele astea) dar daca prind cate un RPG interesant stau si cate 12 ore in fata ecranului :) ... si sunt trecut de 40 :P ... varsta e doar un numar.

#26
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019
Si eu ma joc mult uneori,cand sunt liber.Bine asta se intampla dupa-amiaza,ca seara am tv-ul si noaptea alte "treburi" :)
Da cand eram pusti ma jucam ca un retadat.Jocuri+Fotbal+bicicleta+mancare & somn :) ,asta era programu'.
Cat despre fanboy,am un prieten cu PS4 Slim,si sa vezi ce are in cap nebunu':
1.PS4 slim e mai bun decat Pro,pt ca tine,atentie,mai multi ani.
2.Pe Slim te poti juca in 4k
3.Nu ai nevoie de bani pt PS Plus
4.PS plus e mai bun decat xbox live gold
5.Pro e mai puternic decat One x
6.Prima consola nintendo e switch
7.Fortnite e cel mai bun joc din lume si trebuie jucat numai pe ps4 slim
8.Controllerul de Xbox e "naspa"
9.Switch e prea scump si prea slab(la asta cu slab sunt de-acord)
10.Sony e cea mai "misto" companie de gaming,atentie,americana,nu japoneza.
Si multe altele.Si asta inca e "pasnic",ca stiu pe unii...

Edited by Crbl2001, 26 June 2019 - 14:35.


#27
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
Inca va mai faceti conturi pe UK? :)

Fanboi in cutie exista la orice produs.
Eu inteleg sa vina cineva sa iti spuna de ce ii place lui o anumita consola, dar cand incepe cu propaganda d-aia cae cea mai buna ca nu exista altceva etc, e dubios.

LoU, Uncharted, Horizon, Days Gone sunt jocuri care mie imi plac. xbox nu cred ca are exclusivitati pe gustul meu. Iar daca vreau sa joc jocuri de xbox, le joc frumos pe PC cu controller sau fara.....

#28
calbog

calbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,175
  • Înscris: 22.01.2013
Pe PC, pe Windows care e făcut de Sony ?

#29
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Sunt o gramada de jocuri finantate de Sony care erau exclusive si au ajuns pe PC gen Journey, Heavy Rain, Beyond two Souls, Detroit Become Human etc
Numai zic de PS Now care o sa fie imbunatatit dupa acordul cu Microsoft. Probabil o sa ajunga ca Xbox Game Pass sau ca Google Stadia.

Eu recomand sa te joci pe Xbox One X Witcher 3 si 2 ambele au suport pentru 4k la 30 fps, Read Dead Redemption 2, Nier Automata, Halo: The Master Chief Collection, Halo 5: Guardians, Assassin's Creed Odyssey, Origin, FINAL FANTASY XIII, FINAL FANTASY XV, Metro: Exodus,  Mass Effect: Andromeda, ReCore, Star Wars Battlefront II.

View Postspe_ripper, on 27 iunie 2019 - 08:17, said:

Inca va mai faceti conturi pe UK? Posted Image

Fanboi in cutie exista la orice produs.
Eu inteleg sa vina cineva sa iti spuna de ce ii place lui o anumita consola, dar cand incepe cu propaganda d-aia cae cea mai buna ca nu exista altceva etc, e dubios.

LoU, Uncharted, Horizon, Days Gone sunt jocuri care mie imi plac. xbox nu cred ca are exclusivitati pe gustul meu. Iar daca vreau sa joc jocuri de xbox, le joc frumos pe PC cu controller sau fara.....
Le joci pe naiba, ai tu PC pe care sa iti mearga 4k la 30fps/1080p la 60fps jocurile Microsoft? Tu esti un troll care nu stie altceva in afara de Sony.
Vad ca nici unul nu ridica problema cenzurarii jocurilor pe PS4, va faceti ca nu vedeti sau nu va intereseaza.

Imi place PS4 Pro, ma joc pe ea destul de des dar mi se pare o magarie foarte mare sa cenzurezi jocurile pentru ca ai tu nu stiu ce politica imbecila.

Edited by Papillon_, 27 June 2019 - 15:39.


#30
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Mi se pare normal ca cei care au un Xbox One X sa isi dea cu parerea despre jocuri si consola.
Cand tu nu ai avut nici macar un One S timp de o luna cum poti veni cu informatii concrete bazate pe o experienta reala.

Multi vorbesc doar ca sa se afle intreaba si sa insire lista cu "exclusive" de la Sony, altceva nu stiu. Comentarii inutile.

#31
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View PostPapillon_, on 27 iunie 2019 - 16:31, said:

Mi se pare normal ca cei care au un Xbox One X sa isi dea cu parerea despre jocuri si consola.
Cand tu nu ai avut nici macar un One S timp de o luna cum poti veni cu informatii concrete bazate pe o experienta reala.

Multi vorbesc doar ca sa se afle intreaba si sa insire lista cu "exclusive" de la Sony, altceva nu stiu. Comentarii inutile.
Nu stiu la cine bati cand te referi la aia "multi"Sa fie clar,eu am si One S si Pro,asa ca am dreptul sa imi dau cu parerea cat vreau,din moment ce le am pe amandoua.Nu stiu ce tot i dati cu Sony cu MS & Co.Cu cenzura si fara.Cu exclusivele,ca m-ati innebunit,da-le dracu de exclusive ca nu pt asta cumperi o consola.


#32
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,006
  • Înscris: 15.04.2011
Ma refer la cei care nici macar nu au un Xbox One dar isi dau cu parerea despre consolele de la Microsoft si vin si lauda Sony intruna ca sunt cei mai tari si apoi incep sa insire "exclusivele".

#33
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,665
  • Înscris: 15.12.2009
Ai ceva cu @spe_ripper ? rezolvati-va problemele in privat va rog. Faptul ca are sau nu are PC capabil de X, Y sau Z nu e relevant discutiei.
Si eu sunt unul din cei care insira exclusivitatile Sony din cand in cand dar doar pentru ca ele exista in numar (mult) mai mare decat la concurenta si datorita lor am ajuns sa cumpar PS4, ca exemplu.
Nu sunt persoana care sa se cramponeze in brand-name.

Edited by ro_explorer, 27 June 2019 - 18:23.


#34
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postro_explorer, on 27 iunie 2019 - 18:23, said:

Ai ceva cu @spe_ripper ? rezolvati-va problemele in privat va rog. Faptul ca are sau nu are PC capabil de X, Y sau Z nu e relevant discutiei.
Si eu sunt unul din cei care insira exclusivitatile Sony din cand in cand dar doar pentru ca ele exista in numar (mult) mai mare decat la concurenta si datorita lor am ajuns sa cumpar PS4, ca exemplu.
Nu sunt persoana care sa se cramponeze in brand-name.
Da,dar tu ai si Xbox :)

#35
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009

View PostPapillon_, on 27 iunie 2019 - 15:17, said:

Le joci pe naiba, ai tu PC pe care sa iti mearga 4k la 30fps/1080p la 60fps jocurile Microsoft? Tu esti un troll care nu stie altceva in afara de Sony.
Vad ca nici unul nu ridica problema cenzurarii jocurilor pe PS4, va faceti ca nu vedeti sau nu va intereseaza.

Imi place PS4 Pro, ma joc pe ea destul de des dar mi se pare o magarie foarte mare sa cenzurezi jocurile pentru ca ai tu nu stiu ce politica imbecila.

Te inflamezi cam mult. Pe mine ma doare la basca si de Sony si Ms. Eu sunt fan HTC :)
Si mie mi se pare magarie ca nu poti sa iti faci cont pe Romania si ca trebuie sa platesti zeci de abonamente ca sa joci un joc. Si ca nu ai exclusivitati care macar sa merite doi bani. Si in 4k si 60fps sunt tot de 2 bani. Si in 8k si 1000 fps tot de 2 bani sunt.  
Pe langa faptul ca Ms a furat cu japca din Romania.  

Luand totul in considerare, per total PS e peste Xbox. Asta e un adevar stiut de toti.

#36
Crbl2001

Crbl2001

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 04.05.2019

View Postspe_ripper, on 28 iunie 2019 - 12:04, said:


Te inflamezi cam mult. Pe mine ma doare la basca si de Sony si Ms. Eu sunt fan HTC Posted Image
Si mie mi se pare magarie ca nu poti sa iti faci cont pe Romania si ca trebuie sa platesti zeci de abonamente ca sa joci un joc. Si ca nu ai exclusivitati care macar sa merite doi bani. Si in 4k si 60fps sunt tot de 2 bani. Si in 8k si 1000 fps tot de 2 bani sunt.  
Pe langa faptul ca Ms a furat cu japca din Romania.  

Luand totul in considerare, per total PS e peste Xbox. Asta e un adevar stiut de toti.
Da,dar fiecare cu ce-i place.Eu le am pe amandoua,si da,sincer,as tinde sa spun ca PS4 e mai ok.Nu cu mult,dar e.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate