Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...
 

UEFA TV, noua platformă de streaming online a UEFA

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,809
  • Înscris: 06.11.2018
UEFA TV, noua platformă de streaming online a UEFA

UEFA a lansat oficial noua sa platformă de streaming online care oferă acces la conținut video în direct și la cerere din diverse competiții.

[ https://1.bp.blogspot.com/-vRGzczxjK1E/XQSI2V2RJeI/AAAAAAAA3Ts/H4NM-aECkzImFdiMOdpzvGNAVTs3JW9bwCLcBGAs/s1600/uefa%2Btv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


Platforma uefa.tv va furniza inițial programe originale bazate pe cei 60 de ani de arhivă europeană de fotbal și va difuza competițiile UEFA pentru tineret, pentru femei și de futsal, oferind transmisii în direct pe piețele relevante.

[ https://1.bp.blogspot.com/-bNV6haNs-RU/XQSJmdtcmlI/AAAAAAAA3T8/aqLIfd5LHpEaW5OSDaY6MD0uG7lIRs1JACLcBGAs/s640/uefa%2Btv%2Bportal.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

De asemenea, va promova toate competițiile UEFA, oferind interviuri și o gamă largă de conținut suplimentar.

[ https://1.bp.blogspot.com/-N1G5dsC8lcU/XQSJCPM7hTI/AAAAAAAA3Tw/pM1O0zsJtHwKv8ekEYT-Mx_yBJdtZlhwgCLcBGAs/s640/uefa%2Btv%2BCl.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Întregul conținut este oferit pe baza creării unui cont gratuit pe platforma menționată, iar suporterii vor avea posibilitatea de a viziona meciuri din competițiile UEFA, chiar dacă nu există niciun deținător de drepturi pe teritoriul în care locuiesc.


[ https://1.bp.blogspot.com/-Rn_FHIJNCKU/XQSJP3MNuxI/AAAAAAAA3T0/WmV2EFJ17WgJMaUFGnEuO1WJZyZy8OGiACLcBGAs/s640/uefa%2Btv%2BLiga%2BNatiunilor.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Începând din sezonul următor, Bundesliga va fi prima ligă națională care va fi oferită prin noul portal digital. UEFA și Deutsche Fußball Liga (DFL) au încheiat momentan un parteneriat care prevede oferirea unui canal separat pe platforma de streaming, cu videoclipuri din Bundesliga, în plus față de competițiile europene. Acest serviciu va fi disponibil chiar de la lansare și va include punctele culminante ale meciurilor din zilele de luni și confruntări din weekend, cum ar fi Bundesliga Special, cu conținut adaptat mai ales pentru fanii internaționali. În plus, vor fi disponibile arhive ale meciurilor de top din Bundesliga și meciuri clasice din Liga Campionilor, în care au jucat echipe germane.

"Peisajul digital evoluează și trebuie să anticipăm și să răspundem acestor schimbări. UEFA este o organizație inovatoare: prin lansarea acestei platforme, fotbalul și competițiile noastre devin mai accesibile pentru suporterii din întreaga lume. Parteneriatul nostru cu Bundesliga este încă un exemplu al unității fotbalului european și demonstrează clar dorința noastră de a aborda împreună viitoarele oportunități de promovare a acestui sport", a precizat președintele UEFA, Aleksander Čeferin.

"Modalitățile de consum media se schimbă în mod constant. Serviciul de streaming al UEFA este un pas rapid pentru a ajunge la fanii fotbalului din întreaga lume, în special la publicul tânăr. Prin urmare, suntem încântați să fim prima liga națională parteneră a acestui proiect, care ne va permite să oferim conținut mai multor fani din întreaga lume", a adăugat președintele DFL,Christian Seifert.

Conținutul Bundesliga pe UEFA.tv va fi disponibil chiar de la lansarea platformei, pe principalele piețe europene, cum ar fi Marea Britanie, Italia, Polonia, Rusia, Spania și Turcia, precum și în Orientul Mijlociu și Africa.

Sursa: https://www.hdsateli...-streaming.html

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Vor transmite si pe youtube, cum face Euronews, de exemplu?

#3
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Cred ca e promo o perioada si dupa aia, pe bani...  Nu cred ca un peste atat de mare, ca drepturile TV poate fi lasat asa usor din mana.  Televiziunile platesc bani grei pe pachetele cu primele ligi din Germania, Anglia, Spania, Franta, etc.

Dar, macar si in reluare daca ai putea sa vezi ceva gratuit.. tot e o chestie pozitiva.. ca sunt meciuri pe care le scapi si nici nu stii ce s-a intamplat in ele.

#4
Vlad_22

Vlad_22

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,002
  • Înscris: 16.07.2015
Se poate accesa la adresa uefa.tv . Nu e o ideea rea deloc, dar sa vedem cat va costa . Oricum, la noi ai meciurile din cele 5 mari campionate europene + UCL si UEL pe Digi Sport, Telekom iar pe Eurosport ai Premier League . Plus ca poti urmari si la ei pe site meciurile si au aplicatii si pt telefoane . Euro 2020 e difuzat de TVR ( aceasta editie, cel putin ) iar Cupa Mondiala de TVR, ca intotdeauna . Copa America vad ca e transmisa de Eurosport, in acest an . Am citit undeva ca televiziunea romana e gata să achiziționeze un pachet de 200 de meciuri ale echipelor naționale de fotbal din preliminariile Euro 2020, Liga Naţiunilor şi preliminariile pentru CM 2022 din Qatar, cu excepţia transmisiunilor în direct ale partidelor pe care le va disputa României. Va fi o lovitura pt ProTV, daca pierd drepturile de difuzare a Euro 2020, desi in 2017 se spunea ca ei ar avea exclusivitate pt Euro . Pt TVR e ca o gura de aer proaspat, acum au si o competitie continentala, pe langa Mondial .

Edited by Vlad_22, 19 June 2019 - 16:56.


#5
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Am dat cautare si intr-adevar, este deja disponibila pe Smart Tv Sony (android tv)

Am creat acest topic tocmai pentru faptul ca, in viitorul apropiat, in Romania, cred eu, se va avea acces la aceste competitii exclusiv pe aceasta platforma !

In acest moment accesul la vizionare este gratuit din ce spun ei, fiind nevoie doar de un cont. (Inca nu am testat sa vad cum functioneaza)

https://www.broadban...medium=facebook

Rog moderatorii sa actualizeze acest topic cu informatiile ulterioare,care vor aparea cu siguranta.

Edited by Fly_85, 25 March 2020 - 14:21.


#6
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,809
  • Înscris: 06.11.2018
Exista topic: https://forum.softpe...4489__hl__+uefa

#7
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
Scuzele mele. Eu nu-l observasem..probabil ca se asternuse "praful" pe el..

Attached Files


Edited by Fly_85, 25 March 2020 - 14:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate