Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ajutor paranoia!

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Thegreatoverthinker

Thegreatoverthinker

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.06.2019
Nu stiu cum sa incep si nici nu vreau sa ma lungesc. Sunt iesit dintr-o relatie de 11 ani, din care 7 ani si jumatate am fost casatoriti. Acum ceva timp am aflat ca ea a avut o aventura extraconjugala, aventura in care a fost implicata sentimental pana aproape de punctul in care a vrut sa renunte la mine pentru persoana respectiva. Am aflat dintr-o pura intamplare cand am descoperit, fara sa caut sau sa o controlez, niste conversatii foarte explicite despre cum se consuma relatia lor. Am trecut printr-o perioada de calvar, perioada invelita in dorinte de suicid, tratament cu antidepresive, psihoterapie, etc. Am incercat sa trec peste si sa o iert, am mai stat doi ani impreuna dar s-a pierdut orice urma de incredere si la un momendat, acum vreo 6 luni, am renuntat si ne0am separat.

#2
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Intrebarea banuiesc ca ai uitat-o sau doresti sa iti oferim sfaturi pe tema asta?

Eu sunt de parere ca orice durere care provine de pe urma unei relatii este tratata de timp. Cam orice in viata asta pe baza sentimentala este tratata de timp.

Incearca sa iti gasesti o procupare, sa iesi in lume, sa socializezi si sa lasi timpul sa treaca. Incearca sa iti gasesti o partenera nou chiar daca la inceput o sa iti fie extrem de greu pentru ca in orice noua prietena o vei vedea pe fosta si vei incepe sa compari si asa mai departe.

In rest capul sus si lasa timpul sa le rezolve pe toate. Incearca sa nu te gandesti si nu te consuma pe ceva din trecut.

#3
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,442
  • Înscris: 30.08.2017
Asta e, se mai întâmplă. Uneori așteptările tale de la o relație nu corespund cu ale ei. Mergi mai departe. Dacă nu poți, bagă psiholog si niște meditație.

#4
hvz

hvz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 894
  • Înscris: 10.02.2014
Si paranoia unde era?

#5
mofone

mofone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 30.08.2011
O persoana nu este un obiect, cu toate drepturile si si implicatiile necesare.

#6
Thegreatoverthinker

Thegreatoverthinker

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 19.06.2019
imi cer scuze, am postat incomplet, din greseala, am facut alt topic. Multumesc celor ce au raspuns si imi cer scuze de greseala.

#7
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Spuneam ca...ceasta paranoia provine din neincrederea de sine. Poti merge la psiholog sau te poti convinge pe tine ca nu esti un nimeni. Cu o singura conditie, sa fie adevarat.

#8
ccdsah

ccdsah

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 16.03.2013

View PostThegreatoverthinker, on 19 iunie 2019 - 14:36, said:

Nu stiu cum sa incep si nici nu vreau sa ma lungesc. Sunt iesit dintr-o relatie de 11 ani, din care 7 ani si jumatate am fost casatoriti. Acum ceva timp am aflat ca ea a avut o aventura extraconjugala, aventura in care a fost implicata sentimental pana aproape de punctul in care a vrut sa renunte la mine pentru persoana respectiva. Am aflat dintr-o pura intamplare cand am descoperit, fara sa caut sau sa o controlez, niste conversatii foarte explicite despre cum se consuma relatia lor. Am trecut printr-o perioada de calvar, perioada invelita in dorinte de suicid, tratament cu antidepresive, psihoterapie, etc. Am incercat sa trec peste si sa o iert, am mai stat doi ani impreuna dar s-a pierdut orice urma de incredere si la un momendat, acum vreo 6 luni, am renuntat si ne0am separat.
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/C_U8RFJTZpU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate