Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Ce urăsc bărbații la femei?

* * * - - 8 votes
  • Please log in to reply
703 replies to this topic

#703
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostJayanti, on 14 februarie 2021 - 15:54, said:

Poate fi fericit omul ca ființă încă destul de primară dacă eludează instinctele?

Omul poate sa fie fericit in foarte multe ipostaze. Conteaza, evident si cat de puternice sunt acele instincte. Exista femei care nu simt deloc nevoia sa procreeze la fel cum exista si barbati foarte putin interesati sa polenizeze.

View PostJayanti, on 14 februarie 2021 - 15:54, said:

Eu nu aș concepe grozăvia asta să-mi aleagă altcineva partenerul, dar probabil am alte neajunsuri cu care strămoașele mele nu se confruntau

,,Stramaosele'' tale se maritau pe la 15-16 ani (nu cred ca este cazul la tine Posted Image )
Care era sansa sa faca alegerea corecta, in conditiile in care experienta lor cu barbatii era zero?

View PostJayanti, on 14 februarie 2021 - 15:54, said:

Bine, dar dacă mi l-a ales exclusiv instinctul?! :oh no:  Posted Image

Putin probabil. Femeile isi aleg barbatul pentru o relatie de lunga durata dupa multe criterii. Trebuie sa fie valoros ca sot, nu doar ca amant. Nu e suficent sa feritileze oul, trebuie sa mai si construiasca cuibul si sa ingrijeasca puii Posted Image

View PostJayanti, on 14 februarie 2021 - 15:54, said:

relație cu un bărbat care nu-i sugerează niciun fel de protecție? sau sunt ăștia ciudățenii?

Poate sa fie vorba despre oportunism sau in cazul femeilor ramase nemaritate poate sa fie si o alegere facuta din disperare, ca sunt destule cazuri. Decat sa ramana singura, ia ce (mai) gaseste.

Edited by razor01, 14 February 2021 - 16:53.


#704
razor01

razor01

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,071
  • Înscris: 01.03.2016

View PostJayanti, on 14 februarie 2021 - 15:54, said:

sau sunt ăștia ciudățenii?

Apropo, exista studii care demonstreaza ca gusturile femeii se schimba in functie de activitatea hormonala. De exemplu cand este in perioada fertila din luna prefera barbatii masculini.

Sunt o gramada de cazuri de femei care luau anticonceptionale si s-au maritat cu tipi mai ,,beta''. Dupa casatorie au intrerupt acele medicamente, redevenind fertile si au descoperit ca nu le mai place barbatul cu care s-au maritat.

Edited by razor01, 14 February 2021 - 17:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate