Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Mi-a reaparut acneea dupa tratament cu Roaccutane

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#37
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
A încercat cineva Acneminum, are vreun efect pozitiv?


#38
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am vazut reclama cu el la tv... Oare e bun de ceva?

#39
Petruts

Petruts

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.12.2013

 VladI08, on 19 iunie 2019 - 09:02, said:

In urma cu aprox. 2 ani am inceput tratamentul cu Roaccutane, cate 2 pastile de 10mg pe zi. Am luat timp de 6-7 luni, iar acneea disparuse in totalitate, ramanand doar niste cicatrici urate pe spate.

De cateva luni bune nu mai iau Roaccutane, foloseam doar Skinoren (seara). Acum, de aproximativ 3 saptamani, mi-a reaparut acneea. Ce e drept, nu la fel de urata cum era inainte, insa pe zi ce trece imi apar cosuri in anumite zone: obrazul stanga "populat" de foarte multe cosuri,  dreptul in curs de "populare", fruntea, nasul, zona gurii, deloc.

Tot de vreo 3 saptamani am cumparat un fel de gel de la Gerovital, "Gerovital crema ultra-activa".

De altfel, tot din urma cu aproximativ 3 saptamani, o luna, am din nou tenul gras. Pe parcursul tratamentului cu Roaccutane cat si o lunga perioada dupa ce am terminat tratamentul.

Mentionez ca m-am oprit din a lua Roaccutane singur, fiind decizia mea, nu la recomandarea medicului, din cauza efectelor adverse: caderea parului, tremurat in timpul efortului si dupa ce am terminat de facut efort, tremurat cu care am ramas si acum.

Am 18 ani jumatate, am luat Roaccutane de la 16 jumatate, timp de 6-7 luni.

Cine ma poate ajuta cu sfaturi sau orice alte recomandari, ascult. Multumesc!

Salutare!!

Si eu am urmat tratamentul cu Sotret (Roaccutane). Il recomand doar daca ai o acnee foarte severa si iti afecteaza grav viata sociala.

Eu recomand sa fie consultat medicul pt orice decizie pe care o luam.

Dermatologul e singura solutie pt tine :)

Iti las mai jos experienta mea cu Sotret :

petruwrites.blogspot.com

Edited by Petruts, 25 January 2021 - 23:19.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate