Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 

Recomandare achiziție tabletă pentru Netflix și HBO GO

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Salutări, sunt interesat de achiziția unei tablete pentru a urmări filme pe Netflix și HBO GO, puțină navigare, Facebook, d-astea. Am căutat cu următoarele specificații: 4gb ram, 3g, 10 țoli, 16:9. Prețul destul de piperat... Sunt dispus să renunț la 3g, dar cum se mișcă o tabletă cu mai puțin de 4gb ram? Compar cu un telefon, la 2gb ram parcă e cam lent. Sfaturi? Mulțumesc.

#2
mannyx92

mannyx92

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,008
  • Înscris: 15.04.2017
Buget? Nou sau SH?

#3
coricom

coricom

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 30.03.2010
Xiaomi Mi Pad4 Plus. Acum depinde si de buget, daca nu iti permiti Mi Pad-ul, cauta ceva second hand.

Edited by coricom, 17 June 2019 - 21:02.


#4
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Nu am specificat buget pentru că nu m-am gândit, dar mă interesează cel mai bun raport preț performanță. Produs nou, garanție. Nu am nicio problemă cu brandurile precum Xiaomi. Dar nu aș vrea mizerie de Allview ori Eboda ori Myria sub nicio formă. Mulțumesc.

Îmi place acel MI Pad 4 plus. Sunt fan Xiaomi, am un Mi A1 și vreau să revin la Miui. Prețul este accesibil, dar nu îl găsesc la niciun comerciant mai serios de la noi. Mă interesează garanția. Mulțumesc pentru recomandare.

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,904
  • Înscris: 14.11.2004
Ia un iPad, sunt inegalabile in materie de consum de multimedia, chiar si cu 2GB de RAM faci multe datorita optimizarii sistemului de operare.

#6
chilly willy

chilly willy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,594
  • Înscris: 23.10.2006
Mai multe tablete nu pot sa stremuiasca netflixu in FHD din cauza ca nu au widevine L1 support.
https://mynexttablet.../netflix-in-hd/
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zvnhl_7y1LY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by chilly willy, 17 June 2019 - 21:55.


#7
Mr_nobody_

Mr_nobody_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,000
  • Înscris: 03.02.2017
Huawei Mediapad M5 cu 4G:
https://www.pcgarage...ndroid-80-gray/
Fără 4G:
https://www.pcgarage...ndroid-80-gray/

 connectorxp, on 17 iunie 2019 - 21:26, said:

Ia un iPad, sunt inegalabile in materie de consum de multimedia, chiar si cu 2GB de RAM faci multe datorita optimizarii sistemului de operare.
Nu știam că există iPad cu ecran 16:9.

#8
stericuta

stericuta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 16.03.2005
Huawei Mediapad M5 cu 4G este la 1689 la Emag.
Fără 4G: 1499 la Emag.

#9
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Am si eu un MediaPad M5 4G de 8.4 inch, se mișcă impecabil. De cateva zile am primit și update la Android 9.0.

#10
senzanome

senzanome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,271
  • Înscris: 12.07.2017
Salut! Daca mai vrei tableta acum in 2019, recomandarea clară este un iPad. Tabletele cu Android OS nu se mai merita. Google chiar a renunțat recent la producția proprie de tablete, după eșecul modelului Slate. Un model de tableta de la Apple care nu este foarte scump și se potrivește la ce vrei tu, este iPad 9.7 2018. Dacă vrei sa faci mai multe cu o tableta, poți sa arunci o privire și la un Microsoft Surface GO.

#11
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
Care ar fi motivul pentru care nu SE mai merită un Android dar se merită dăcât un iPad? Nu că iPadul nu ar fi bun, deși pentru mine nu s-a potrivit din simplul motiv că mă uit la tv online iar asta nu se poate pe iPad.

#12
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

 senzanome, on 24 iunie 2019 - 13:48, said:

Salut! Daca mai vrei tableta acum in 2019, recomandarea clară este un iPad. Tabletele cu Android OS nu se mai merita. Google chiar a renunțat recent la producția proprie de tablete, după eșecul modelului Slate. Un model de tableta de la Apple care nu este foarte scump și se potrivește la ce vrei tu, este iPad 9.7 2018. Dacă vrei sa faci mai multe cu o tableta, poți sa arunci o privire și la un Microsoft Surface GO.
Eclanul ala "patrat" al lui 9.7 parca a fost gandit special pentru filme. LOL!
iPadul are punctele lui tari dar consumul media nu e unul dintre ele.

#13
aiulianctin

aiulianctin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,135
  • Înscris: 17.11.2012
Mulțumesc pentru recomandări. Exclus format 4:3, doar filme mă interesează.

O să mă uit după Xiaomi, poate iau de afară, la noi nu se găsesc. Nici în Mi Store din Mega Mall nu am văzut...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate