Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung cu alt sistem de operare (Eelo)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
razvan1986

razvan1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 20.04.2007
nu prea e sigur sistemul...

#20
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010
@ AstroNoot,
La Samsung te referi?

Tu chiar crezi ca doar fabrica ceva (mai ales mult si prost, e patent PRC)?

Samsung nu-au fost niciodata atat de "prosti" sa se dea pe laba chinejilor (poate au fost si obligati sa stea capra (de inferioritatea tehnologica) dar au fost ajutati de SUA (ca Germania dupa razboi, altfel era un fel de Romania, Cehia sau Ungaria)),

(Procesoarele Exynos sunt copie Qualcomm).

Deci despre ce vorbim?
Despre chinezariile unuia sau altuia sau despre o alternativa la androidul Samsung?

Fiecare posesor de Samsung poate alege (despre asta e vorba) fiindca poate (fata de altii vocali cu telefoane de 2 lei)!
Cei cu chinazarii (doar cei cu schiaomi sunt eligibili) pot doar astepta!

Edited by breitner, 17 June 2019 - 17:51.


#21
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,378
  • Înscris: 09.05.2018
Orice s.o are -/+ de rigoare , totusi avand in vedere ca s.o android e foarte raspandit mai apare prb compatibilitatiilor intre diferite device-uri
Nu zic ca si acest s.o nu ar avea niste compatibilitati cu alte device-uri , dar mie unul personal mi-se pare ca si cum ne-ai sfatui sa ne ''instalam'' ioS-ul de la apple
Stiti bine ca si acel s.o a fost inainte foarte restrictiv , acum de cand cu aparitia s.o android ce au mai inceput sa fie mai ''maleabil''
E adevarat ca nimeni ne obliga sa instalam acest s.o descris pe acest thread , dar :
- novicii cred ca vor sta linistiti cu ce s.o android au pe telefoanele lor si asta ca sa NU se lege la cap cand nu ii doare din varii motive ( unele descrise in pagina anterioara
- avansati sigur si-au rootat deja telefoanele sau vor cauta niste variante custom pt telefoanele lor

#22
AstroNoot

AstroNoot

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 799
  • Înscris: 11.01.2018
Tu ai început cu chinezăriile. Sunt destule modele Moto acolo,in lista pentru CrapOS-ul asta la care faci reclama. Nu știi nimic despre unde și cum se fabrică petardele Samsung. Tu trebuie sa alegi sistemul de operare după ce ți-a venit petarda acasă cu unul plin de bloatware. Eu nu îmi aleg nimic,pentru ca am experiența Android Stock. Ultimele update-uri de securitate,experiența mai smooth ca un fund de bebeluș. N-are rost să mai continuăm discuția,că zici că vorbesc cu un fanboy apple,numa că mai prost. Instaleaza-ti ce vrei pe telefon,numai nu spune că e ușor și nu garanta o experiență mai buna. Ai vrea tu Android One cum am eu Posted Image

Edited by RealThing, 17 June 2019 - 21:01.


#23
breitner

breitner

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,819
  • Înscris: 17.05.2010

View PostAstroNoot, on 17 iunie 2019 - 20:09, said:

Băi,breitner. Tu ai început cu chinezăriile. Sunt destule modele Moto acolo,in lista pentru CrapOS-ul asta la care faci reclama. Nu știi nimic despre unde și cum se fabrică petardele Samsung. Tu trebuie sa alegi sistemul de operare după ce ți-a venit petarda acasă cu unul plin de bloatware. Eu nu îmi aleg nimic,pentru ca am experiența Android Stock. Ultimele update-uri de securitate,experiența mai smooth ca un fund de bebeluș. N-are rost să mai continuăm discuția,că zici că vorbesc cu un fanboy apple,numa că mai prost. Instaleaza-ti ce vrei pe telefon,numai nu spune că e ușor și nu garanta o experiență mai buna. Ai vrea tu Android One cum am eu Posted Image


2. Comentariile trebuie sa fie despre sistem de operare pentru Samsung nu cat de tari si mari sunt chinezariile (ieftine) pe care le ai!

Edited by RealThing, 17 June 2019 - 21:01.
limbaj


#24
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,484
  • Înscris: 19.04.2009
Eelo asta ii scos din epoca de piatra. Nu pricep cum au reusit sa-l faca atat de urat.

Daca chiar vrei alt SO, ai o lista mare de unde alege din SO-uri moderne, functionabile si nu in stadiu beta de ani de zile.

#25
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003

View PostLex404, on 17 iunie 2019 - 21:26, said:

Daca chiar vrei alt SO, ai o lista mare de unde alege din SO-uri moderne, functionabile si nu in stadiu beta de ani de zile.
Care mai sunt, ca s-au lasat toti de treaba asta? Plus avantajul de a rula deja aplicatii Android.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate