Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Update plafoniera "modulara" (?!) sau inlocuire pt un living

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Salut,

Am plafoniera din imagine de cand m-am mutat; aparent, e modulara (becurile, cu tot cu suportii lor, se scot, curentul - din ce-mi dau eu seama - trece prin tijele alea lungi asa ca, teoretic, ar putea fi schimbate ori adaugate module suplimentare?), insa...:
- copiii nu-s cei mai 'linistiti', asadar deja am doua abajuuri lipsa si nici ca gasesc sa le inlocuiesc;
- papa becuri G4 pe paine;
- chiar si asa, cu toate becurile, e destul de chioara pt livingul de cca 40mp - cel putin in balcoane, lumina nu prea mai ajunge.

Intrebarea mea ar fi...o pot imbunatati pe asta, eventual cu vreo doua module in plus (eu am tot cautat, fara succes - e drept, nici nu prea stiu ce/cum), ori, daca nu, cam cu ce ar trebui s-o inlocuiesc?

Multumesc anticipat.

Attached Files


Edited by Immortal, 17 June 2019 - 11:49.


#2
leomagic44

leomagic44

    Io, cu electronii.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,049
  • Înscris: 06.02.2012
Cauta sa schimbi plafoniera  aia cu ceva sa aiba socluri pentru E 27, bagi 2-3 leduri de 15W, noaptea o sa fie zi.

#3
Immortal

Immortal

    nemuritoru'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,930
  • Înscris: 11.01.2004
Ceva recomandari? As prefera ceva in genul, 'lungit', astfel incat lumina sa ajunga si-n balcoane. Chiar aseara ma uitam la ceva in genul https://prnt.sc/o2n762 - pe la noi nu prea gazesc modele sa-mi faca cu ochiuri, cel putin nu la preturi sub 600RON.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate