Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sitemul de operare foloseste prea...

Ce farmacie VET online care "...

De unde cumparați legume si fructe?

Samsung S21 ultra
 Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 

RCS RDS sau UPC?

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#1
azazo9

azazo9

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 29.08.2008
Sunt in situatia de a alege intre UPC si RCS RDS pentru internet, TV si telefonie fixa. Pe care mi-l puteti recomanda?
Ma intereseaza serviciile in ansamblu, calitatea lor, relatii clienti, etc. Pretul am vazut care e.
Va multumesc.

#2
l_dan

l_dan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,316
  • Înscris: 05.09.2006
Am fost si eu in situatia ta acum cativa ani - si am ales RDS. Nu-mi pare rau.

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Eu am RDS de vreo 10-15 ani, NU in Bucuresti, am avut 99.9% uptime la net, 99% la tv si timp interventie intre 15 minute - 6 ore, in medie 1-3 ore.

#4
zNick

zNick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,235
  • Înscris: 29.07.2018
RDS garantat: interventii foarte rapide, internet fara probleme, televiziune ireprosabila +  DS-urile (sportul) si 4K-ul de la RDS sunt un mare plus in fata UPC.

#5
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

 azazo9, on 16 iunie 2019 - 17:27, said:

Sunt in situatia de a alege intre UPC si RCS RDS pentru internet, TV si telefonie fixa. Pe care mi-l puteti recomanda?

DIGI evident.

#6
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 azazo9, on 16 iunie 2019 - 17:27, said:

Sunt in situatia de a alege intre UPC si RCS RDS pentru internet, TV si telefonie fixa.
Pe care mi-l puteti recomanda?
Ma intereseaza serviciile in ansamblu, calitatea lor, relatii clienti, etc.
Pretul am vazut care e.
Va multumesc.
RDS are servicii mai bune decat UPC dar sta prost la Relatii Clienti.
UPC are servicii mai slabe decat RDS dar sta mai bine la Relatii Clienti.

#7
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,049
  • Înscris: 10.07.2013
Digi (RCS&RDS) este oferta numarul 1. Posted Image

#8
Nimcid25

Nimcid25

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,961
  • Înscris: 01.06.2015
Digi recomand și eu!

Iar dacă vrei sa faci contractul online, fără bătăi de cap, trimite un PM lui @catalinman. :)

#9
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,255
  • Înscris: 08.11.2016
RDS clar.

#10
Andrei11161810

Andrei11161810

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 855
  • Înscris: 15.09.2017
In functie de preferentele dumneavostra:

TV: Daca va uitati mult la TV, doriti pret mic si va place sportu, Digi. Iar daca doriti multe canale de filme , nu va pasa asa de mult de sport sau doriti un nr.mare de canale UPC

Net: Ambii operatori ofera un internet bun. Doriti viteza mare de net: Digi (maxim 1000 mbps in functie de localitatea dvs.)

Telefonie fixa: Nu stiu, e alegerea ta

#11
mariuss24

mariuss24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,689
  • Înscris: 28.07.2010
RDS, ieftin si eficient!Posted Image

#12
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,138
  • Înscris: 27.06.2007
internet - Digi
pt. televiziune, flexibilitate si oferte de retentie UPC

#13
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 662
  • Înscris: 02.05.2008

 STARTREK1, on 16 iunie 2019 - 19:24, said:

internet - Digi
pt. televiziune, flexibilitate si oferte de retentie UPC

fix asta vroiam sa scriu :))
telefonie si internet digi, au preturi mici si merg foarte bine
la televiziune mi se pare mai bogata oferta upc iar daca si negociezi ceva la retentie (in cazul tau peste 2 ani) poti sa obtii preturi foarte bune. Digi iti da doar 3 luni reducere 50% indiferent de cat de vechi esti sau ce servicii ai

#14
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 12.10.2005
Ca idee: UPC sunt probabil cei mai buni pentru partea de TV si cam atat. RDS si Telekom sunt buni pe partea de internet (cu mentiunea ca actualmente prefer Telekom pe partea de internet desi sunt client RDS de cand au aparut pe piata si momentan am cate o conexiune gibabit FTTH de la ambii pentru redundanta). Telefonie fixa? Habar n-am, de ce ar mai folosi cineva asa o chestie cand exista nshpe oferte cu chestii nelimitate pe mobil?

#15
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,093
  • Înscris: 21.05.2019
Digi recomand si eu. In 10 ani am avut 3 caderi de semnal , toate rezolvate in timpi record! Plus ca daca ai si ftth  - fibra optica, comparatia cu coaxialul iupisi, e deja amuzanta :)))

#16
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 12.10.2005
3 caderi de semnal in 10 ani? Try 400 de cazuri de semnal zero (ma gandesc ca prin semnal te referi la conexiunea de net, nu la altceva) in vreo 20 de ani. De cate ori sun la Digi pentru probleme, dau de o persoana care habar nu are despre ce vorbim si ma ia cu texte scriptate, gen "Ati restartat calculatorul / ONT-ul? - Da! "Ce versiune de Windows aveti?" - Win 7, Win 10, iOS si MacOS Mojave pe mai multe calculatoare / device-uri separate! "La noi nu  apare nicio problema in centrala!"

#17
silcar

silcar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,093
  • Înscris: 21.05.2019

 AWE, on 16 iunie 2019 - 20:19, said:

3 caderi de semnal in 10 ani? Try 400 de cazuri de semnal zero (ma gandesc ca prin semnal te referi la conexiunea de net, nu la altceva) in vreo 20 de ani. De cate ori sun la Digi pentru probleme, dau de o persoana care habar nu are despre ce vorbim si ma ia cu texte scriptate, gen "Ati restartat calculatorul / ONT-ul? - Da! "Ce versiune de Windows aveti?" - Win 7, Win 10, iOS si MacOS Mojave pe mai multe calculatoare / device-uri separate! "La noi nu  apare nicio problema in centrala!"

Ma refer la semnalul de internet si tv :) Evident ca sunt si useri care poate au probleme, cum e cazul tau. Insa la mine a mers ireprosabil. Stabil...

#18
AWE

AWE

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,540
  • Înscris: 12.10.2005
Problema e cred, ca au alocat prea multi useri pe aceeasi banda, de unde scaderile bruste de viteza in momentul in care cineva se apuca de descarcat torrente sau mai stiu eu ce. Inteleg ca o conexiune gigabit la 10 euro sau pe-acolo e best effort, dar hai sa fim seriosi, una e ca de fapt n-ai nevoie de 1000Mbps de fapt, dar pe de alta parte, nici 10Mbps/2Mbps up-down nu e ok, chiar daca e pe perioade scurte de timp.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate