Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

Plata parcare termen lung / Parkvia / Wizz

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Am încercat în zadar de vreo 20 de ori să plătesc o parcare pe termen lung cu BT Flying Blue. Nu merge.
Procesarorul de plăți Parkvia este Skrill. Cine plm foloseste procesator de plati Skrill? WTF!!
Apoi am încercat cu Revolut dispozabil, nimic. Apoi cu Revolut virtual, nimic. Retards advanced level. Mă rog, nu Skrill, ci companiile care le folosesc (de)serviciile.
Ca să nu mai zic că suma de plată afișată inițial este 186 lei, iar în SMS-ul de confirmare apare o sumă în Euro.
Skrill ăștia nu se dezmint, scam până la capăt.

Edited by bv01, 16 June 2019 - 09:08.


#2
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019
Cei de la Skrill (fost Moneybookers, adica procesatori de plati in agentiiel de pariuri online) sunt niste terminati daca bagi 3 carduri diferite si nu poti plati cu niciunul.  Nu ai alte variante decat sa incerci sa-i contactezi pe ratati si sa-i intrebi de ce nu merge si alta data sa nu mai apelezi la serviciile lor.

Vezi ca, in unele cazuri, trebuie facuta plata numai cu card de credit (asa-s conditiile lor) astfel incat daca depasesti termenul de sedere in parcare sa poata sa-ti traga o suma suplimentara din card. Citeste cu atentie termenii serviciului... ca e ca la hotelurile care iti cer musai Mastercard la cazare, in caz ca strici sau pleci cu ceva de prin camera.

Edited by Kres, 16 June 2019 - 11:06.


#3
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Pai BT Flying Blue e card de credit. :)
Nu a mers. Adica primeam SMS-ul cu codul pentru confirmarea tranzactiei dar la Skrill se impotmolea treaba. Asta e. E clar ca-s niste terminati odioși. Am ales alta parcare cu plata la fata locului.

#4
jozefin

jozefin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 741
  • Înscris: 24.10.2006
In ce oras vrei sa te parchezi? Nu cred ca Parkvia sunt singuri pe lume, cauta altii!

#5
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Otopeni, dar am rezolvat cu altii, plata la parcare.

#6
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,032
  • Înscris: 09.08.2005

View PostKres, on 16 iunie 2019 - 11:05, said:

ca e ca la hotelurile care iti cer musai Mastercard la cazare, in caz ca strici sau pleci cu ceva de prin camera.
Ce treabă are Mastercard cu garanția?

#7
floringal

floringal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 24.11.2008
https://parcareaeroport-otopeni.ro O solutie rezonabila ca pret cu paza 24/24.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate