Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

De ce exista atat de putini pesionari cu stagiul complet de cotizare ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
145 replies to this topic

#127
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostViorelsolar, on 19 iunie 2019 - 10:31, said:

În schimb ce facem cu câteva mii de lepre care primesc 2 miliarde € pe an pensii speciale

ai dovezi legat de cifra aia sau este inventie? ma gandesc ca 2 miliarde e bugetul TVR

Edited by persona695, 19 June 2019 - 11:43.


#128
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Stai putin, deci daca vrem ca toti sa primeasca in functie de contributie atunci vor disparea si pensiile sociale si cele speciale.
Nu este corect sa spui ca pensiile speciale trebuie platite in functie de contributie iar cele sociale nu, este dublu standard.

Asa cum pensiile speciale nu sunt corecte pentru ca nu sunt in functie de contributie, nici pensiile sociale nu sunt corecte pentru ca nici ele nu sunt in functie de contributie.

Daca aplicam un singur principiu - principiul contributivitatii - atunci sa il aplicam pentru toti pensionarii, fara exceptie. Asa este corect, sa nu avem dublu standard.

#129
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Postpersona695, on 19 iunie 2019 - 11:32, said:

ai dovezi legat de cifra aia sau este inventie? ma gandesc ca 2 miliarde e bugetul TVR

Citește și matale sunt informații pe gogu” din mai multe surse, adică 2 miliarde de euro anual primesc pensii speciale cele câteva mii de lepre, care n-au contribuit cu nimic la bunul mers al țării în ultimii 30 de ani și vreo 500 mil. de euro primesc alocații anuale cei 4.4 mil. de copii sub 18 ani, adică mi s-ar fi părut mai normal să fie inversate fondurile și copii să primească alocații mai mari, nicidecum șobolănimea din politică și justiție !!! Posted Image

#130
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Uite AICI ce spune Rareș Bogdan despre pensii speciale ! @persona695 ai fi și matale cu musca pe căciulă de te simți așa ofuscat de ”speciali” !

#131
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostViorelsolar, on 19 iunie 2019 - 16:42, said:

Uite AICI ce spune Rareș Bogdan despre pensii speciale ! @persona695 ai fi și matale cu musca pe căciulă de te simți așa ofuscat de ”speciali” !
da, iau pensie speciala{adica un purcoi de bani, nu?} si stau pe forum cu saracii. buna gandire logica

View PostViorelsolar, on 19 iunie 2019 - 14:47, said:

Citește și matale sunt informații pe gogu” din mai multe surse, adică 2 miliarde de euro anual primesc pensii speciale cele câteva mii de lepre, care n-au contribuit cu nimic la bunul mers al țării în ultimii 30 de ani și vreo 500 mil. de euro primesc alocații anuale cei 4.4 mil. de copii sub 18 ani, adică mi s-ar fi părut mai normal să fie inversate fondurile și copii să primească alocații mai mari, nicidecum șobolănimea din politică și justiție !!! Posted Image
deci, nu ai un raport, ceva scris de vreo institutie, doar inventezi, ca altfel postai aici
eu stiu ca afirmatiile se sustin cu dovezi, nu cu fake news
bafta!

LE: Viorelsolar, cum sa-mi dai dovada ce spune un politician? mai ramane sa-mi dai link cu ce spunea Dragnea ca a facut cu PNDL

Edited by persona695, 19 June 2019 - 21:22.


#132
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Băi băiete slab de minte mai eşti, nu ești în stare nici să-ți cauți singur documentele pe internet, chiar așa ? după mintea ta încețoșată toate sursele sunt fake news ??? Păi o să fie în curând vreo 3 miliarde de euro plătiți din taxe și impozite tot de ”populărimea băștinașă” dacă o să le aprobe PSD-ul pensii speciale primarilor și viceprimarilor !!! Posted Image

Ai impresia că Rareș Bogdan mănâncă rahat ??? Că 2 miliarde € plătiți unor lepre nesătule și libidinoase, sunt fake news ??? Dacă un politician ca Rareș Bogdan, minte, atunci citește AICI și vezi dacă ”poveștile” de-acolo sunt tot fake news și asta era acu” vreo 6 luni și mai bine, de-atunci tot sau mai dospit specialele ! Posted Image

#133
persona695

persona695

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,599
  • Înscris: 17.07.2014

View PostViorelsolar, on 19 iunie 2019 - 23:46, said:

Băi băiete slab de minte mai eşti, nu ești în stare nici să-ți cauți singur documentele pe internet, chiar așa ? după mintea ta încețoșată toate sursele sunt fake news ??? Păi o să fie în curând vreo 3 miliarde de euro plătiți din taxe și impozite tot de ”populărimea băștinașă” dacă o să le aprobe PSD-ul pensii speciale primarilor și viceprimarilor !!! Posted Image

Ai impresia că Rareș Bogdan mănâncă rahat ??? Că 2 miliarde € plătiți unor lepre nesătule și libidinoase, sunt fake news ??? Dacă un politician ca Rareș Bogdan, minte, atunci citește AICI și vezi dacă ”poveștile” de-acolo sunt tot fake news și asta era acu” vreo 6 luni și mai bine, de-atunci tot sau mai dospit specialele ! Posted Image

da, politicienii nu mint, spor la votat PSD #iao

#134
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Postpersona695, on 20 iunie 2019 - 10:12, said:


da, politicienii nu mint, spor la votat PSD #iao

Tocmai că tu demonstrezi că ești PSD-ist convins, eu în nici un caz n-am votat cu PSD-ul pe toată lina de peste 15 ani, ultimul care m-a păcălit a fost infractorul ”Bombonel” prin anii 2000, alias Adrian Năstase ! Posted Image

#135
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
In 2009 ai votat cu Basescu dupa ce ai vazut filmarea in care loveste un copil ?

#136
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010
Filmarea aia a fost un fake bine regizat demonstrat și para demonstrat de specialiști în photoshop , doar tu poți crede că Băsescu a lovit acel copil !!! Posted Image

#137
Kres

Kres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,314
  • Înscris: 21.03.2019

View PostViorelsolar, on 23 iunie 2019 - 17:55, said:

Filmarea aia a fost un fake bine regizat demonstrat și para demonstrat de specialiști Ă®n photoshop , doar tu poți crede că Băsescu a lovit acel copil !!! Posted Image

Nu-i contrafacuta, betzivul e violent si dupa cum stiti: "jur ca nu l-am lovit nici in plex cu pumnul, nici cu capul in gura" de parca asta i s-a imputat.

#138
necro111

necro111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,697
  • Înscris: 16.02.2009
Corporatiile scot afara 40 mld euro da pe voi va doare in cur de 2 mld pensii speciale. Prosti ca voi nu au salvare.

#139
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
Daca aceste corporatii scot afara 40 miliarde euro ilegal de ce nu fac nimic institutiile statului, iar daca scot afara banii legal care este problema ?

Edited by PlatonX, 07 July 2019 - 13:30.


#140
Viorelsolar

Viorelsolar

    ”Dă sfaturi numai celor ce știu sa le primească”

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,237
  • Înscris: 03.03.2010

View Postnecro111, on 07 iulie 2019 - 13:13, said:

Corporatiile scot afara 40 mld euro da pe voi va doare in cur de 2 mld pensii speciale. Prosti ca voi nu au salvare.

Ai fi și tu unul din ăla care primești pensie specială pentru leprism, altfel nu poți să-i faci pe toți ăia 99.99% proști că suntem împotriva pensiilor speciale și tu singurul rahat cu moț care ai dreptate în ciorapul stâng !!! Posted Image

#141
necro111

necro111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,697
  • Înscris: 16.02.2009

View PostPlatonX, on 07 iulie 2019 - 13:30, said:

Daca aceste corporatii scot afara 40 miliarde euro ilegal de ce nu fac nimic institutiile statului, iar daca scot afara banii legal care este problema ?
Tu ori esti prost de bubui ori te prefaci, un fel de opus al lui Platon. Institutiile statului nu fac nimic pentru ca sunt incompetente/primesc spaga de la corporatii, si o parte o fac cu adevarat legal. Problema este ca nu tot ce este legal este si moral. Daca se dadea o lege ca e legal sa o violeze lumea pe ma-ta, vedeai vre-o problema bai filozofule ?

View PostViorelsolar, on 07 iulie 2019 - 14:13, said:


Ai fi și tu unul din ăla care primești pensie specială pentru leprism, altfel nu poți să-i faci pe toți ăia 99.99% proști că suntem împotriva pensiilor speciale și tu singurul rahat cu moț care ai dreptate în ciorapul stâng !!! Posted Image

Si eu sunt impotriva pensiilor speciale, dar si impotriva idiotilor care se strofoaca mult pe subiectul asta da apara hotii mai mari, corporatiile. Gen idiotul de PlatonX care nu vede nici o problema ca aprox 40 mld euro produsi de romani in tara in loc sa ramana aici sa dezvolte locul de productie se duc inapoi la marile puteri la care suntem colonie.
Nu sunteti multi crede-ma, cel mult 1 mil da sunteti mai vocali ca v-a spalat pe creier corporatia, zici ca traim in cyberpunk direct.

Edited by necro111, 07 July 2019 - 22:57.


#142
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
1. Daca nu prin legi atunci prin ce vreti sa corectati aceasta problema ?
2. Daca institutiile statului sunt corupte atunci ne facem singuri dreptate ?

Sunt curios ce propunere aveti la rezovlvarea acestei probleme, alta decat prin legi si institutiile statului.

#143
necro111

necro111

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,697
  • Înscris: 16.02.2009

View PostPlatonX, on 08 iulie 2019 - 07:15, said:

Sunt curios ce propunere aveti la rezovlvarea acestei probleme, alta decat prin legi si institutiile statului.

Amice, hai ca esti amuzant. Intrebarea asta puteai la fel de bine sa o pui populatiei revoltate in decembrie 1989. Vezi, daca pe Ceausescu il ducea mintea asta ii intreba pe oameni la balcon Posted Image Cred ca te duce si pe tine mintea sa vezi solutia.

Edited by necro111, 08 July 2019 - 17:27.


#144
PlatonX

PlatonX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,741
  • Înscris: 13.09.2009
As vrea sa vad ziua in care populatia revoltata a Romaniei va cere in strada plecarea multinationalelor.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate